Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To już oficjalnie mogę powiedzieć, że kolekcja 2016 u Gianta jest prze kozacka.

 

To co Galvatronie umieściłeś to prawdopodobnie foto kolekcji z USA.

Polska jest znacznie tańsza a patrząc, że mamy większość modeli LTD to krajowa jest wyższa osprzętowo.

 

Na krajowej prezentacji będę w niedzielę więc wieczorkiem wrzucę foty.

Ceny i terminy jak kogoś przypili może pytać już teraz :).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy małego ścieżkowca? Masz 100/100, 120/100, 120/120, 140/140, 160/140, 160/160, 200/200. Gdzie chcesz upchać kolejnego fulla?

 

W tym roku Giant zmienił TCRa, wprowadził ToughRoad i nową markę momentum z FatBike.

W MTB większość foxów przeszła z serii evo do performance. Mocno rozszerzył najpopularniejszą serię Talonów.

Jako jeden z pierwszych wprowadził grupę M8000. Mamy praktycznie same modele LTD czyli lepiej wyposażone niż mają inne dystrybucje.

Zobacz na wyposażenie i ceny w innych dystrybucjach np USA. Aż takich różnic nie było nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie akurat nie podobaja sie bardzo jaskrawe kolory, a jak rower malowany jest cały na jaskrawo to juz wogóle... ale rzecz gustu. O gustach sie nie dyskutuje :) Niektóre rowery malowanie bardzo podobne do Treka, badz Cube. Ale np czarny z żółtym czemu nie. Ogolnie fajnie wygladaja te rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100/100, 120/100, 140/140, 160/140, 160/160, 200/200. Gdzie chcesz upchać kolejnego fulla?

Wykreśliem z Twojej wyliczanki Stance'a, który nie ma maestro. Teraz widać dziurę?

 

Dla mnie główny powód wyboru fulla gianta to zawieszenie maestro. Może kojarzysz że zlotu, że sam smigam trance'em (czerwony XL). To rewelacyjny rower, ale gdyby Giant miał coś na maestro że 120mm z tyłu, to pewnie wybralbym właśnie takiego mniejszego fulla.

 

Jestem nielotem, więc potencjał enduro drzemiący w Trance jest dla mnie trochę na wyrost. Dlatego uważam, że ”mały scieżkowiec” coś jak Santa Cruz Solo (130/120) miałby sens.

 

Zmiany lakieru i przywieszek nie robią na mnie wrażenia, to nie czyni nowego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinusz w ubiegłym roku słyszałem, że Giant jest monotematyczny bo tylko klepie jedno zawieszenie, bo ma ciemne kolory. W tym roku Stance to nie maestro a kolory walą po oczach. 120mm w Giancie nie zostanie wprowadzone bo Giant podgryzie gałąź na której sam siedzi. Dlatego też w jednym roku wprowadzono nowego Trance a dopiero za rok Reign.

 

Co do potencjału enduro to patrząc na tendencje w Trance już go niewiele zostało. A Stance cóż ja osobiście mam mieszane uczucia może z racji wersji jaka trafiła do PL. Inne dystrybucje gdzie Stance jest nawet w węglu odebrały go całkiem przyzwoicie i zapchały dziurę o której mówisz.

 

Nie mniej dzięki za Twoje zdanie bo to pokazuje kierunek w którą iść stronę. Tak na 2016 posłuchano tematu kolorystyki :) i już nie jest szaro, buro i niebiesko-czarno :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant z maestro, Santa z vpp i spec z fsr są monotematyczni w kwestii zawieszeń i to dobrze. Dobrej koncepcji się nie zmienia tylko szlifuje i nadaje nowe wcielenia. Mniej ufam producentom zmieniającym system zawieszenia co kilka lat.

 

Słyszysz, że Stance to nie maestro, bo... to nie maestro! Więc chyba nie ma się czemu dziwić?

 

Nie rozumiem czemu potencjał enduro trance'a niby się zmniejszył. Zawsze można wstawić 160mm wideł na 34mm goleniach (jak w SX), stosowne koła oraz kokpit traktować jako endurówke. Osobiście zostaje przy zastosowaniu "dużego scieżkowca", bo to bliżej mojego stylu jazdy.

 

Wracając do nowej kolekcji gianta: w 2014 był trance, w 2015 był reign i anthem SX a w 2016 tylko chlapanie farbą i przywieszki nowe. Brakującego 120mm maestro brak. Dziwi to tym bardziej, że 120mm na dużym kole też już drugi sezon nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może jakaś wzorcowa kolekcja może Cube, Kross?

Czy od tak sobie narzekamy?

Co do potencjału enduro w Trance to sam potencjał maszyny się nie zmienił ale enduro ewoluowało i pojawiły się ścieżkowce, rowery trailowe.

Zgadzam się z nieborakiem. Faktycznie jak w decathlonie . . . . . . każdy rower po dwa koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się wszystko na pniu sprzeda więc nie ma co stękać, że ujowe czy inne niefajne kolorki. Niestety jak widzę ceny poszły nieco do góry. 

 

Tak się zastanawiam jakie co po niektórzy mają oczekiwania co do sprzętu w zasadzie innowacyjnego w ostatnich 2 latach czy tak jak w przypadku Reigna roku. Co mają przeprojektować geo aby było papu?? Dali graficznie jak widzę nowe logo i nowe kolory. Nie wszystkie modele się "gryzą" z kolorami. Technicznie bez zarzutu bo jest nawet pełne XT z 1x11. 

 

Osobiście nie widzę sensu w fullu 120mm w trudniejszym terenie. Jest Trance i bynajmniej nie służy on do "grawitacji". To, że można z niego sporo "wycisnąć" nie znaczy, że do tego służy. Dla mnie to idealny rower na lżejszy teren. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś godny uwagi ścieżkowiec (130/130 ; 140/140) się znajdzie? :icon_cool: :icon_cool:

Czekam na dobre oferty żeby zakupić coś nowego - na razie licznik funduszy dobił do 8 tyś.

 

 

 

Dla mnie Giant przy rabatach, które można uzyskać jest bardzo ciekawym graczem,

 

Kiedy można się spodziewać jakichkolwiek promocji i czy sprzęt z kolekcji 2016 będzie obejmowało :icon_question::thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do rabatów to nic się nie zmieni poza tym by o takich sprawach rozmawiać w cztery oczy.

 

Tylko teraz pytanie  w którym okresie i gdzie udać sie na taką rozmowę aby faktycznie dostać cos dobrego w promocyjnej cenie z oferty 2015 a nawet 2016 roku?

(WROCŁAW) - może ktoś coś wie :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...