Skocz do zawartości

[rower] MTB Rockrider 500 S B'TWIN - damper


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Decathlon'ie jest w sprzedaży rower MTB Rockrider 500 S B'TWIN 

w jednej z opinii jest napisane że w rozmiarach L i XL damper hałasuje przy nawet upuszczeniu z 20 cm tylniego kola.

 

"Moim zdaniem rower bardzo dobry do wypadów w teren, przejażdżki po miejskiej dżungli. Niestety, musiałem zwrócić rower po kilku dniach, ze względu na nieakceptowalną wadę konstrukcyjną ramy (rozmiary L i XL). Prawdopodobnie źle dobrany jest tylny amortyzator. Objawia się to głośnym stukaniem rozchodzącym się po całej ramie, pedałach i kierownicy w sytuacji gdy tylne koło odrywa się od nawierzchni. Zjazd ze stopnia, ze zwykłego krawężnika ( na przykład z chodnika na ulicę) i inne tego typu przeszkody. Prosty test - wystarczy podnieść za siodełko na postoju tylne koło na wysokość ok. 20 cm i upuścić na ziemię ( jak przy lądowaniu). Metalowe uderzenie jest głośne i nieprzyjemnie rozchodzi się po rowerze - bardzo psuje wrażenia z jazdy. Gdy zademonstrowałem to na serwisie Decathlon stwierdzono wadę amortyzatora (wcześniej także w 2 innych sklepach rowerowych). Każdy sprawdzany przeze mnie w sklepie egzemplarz 500s zachowywał się tak samo ( sprawdziłem około 10 rowerów L i XL)."

 

Czy ta "wada" konstrukcyjna została może już usunięta, jeśli nie to jaki rower byście polecali tak do ok 2 200 zł żeby był w miarę dobry jakieś lepsze amortyzatory (100mm+) i najlepiej jak by był tylni, ale jeśli by była jakaś interesująca oferta bez dampera to również bym poprosił.

 

Rower ma być głównie do jeżdżenia po lesie (terenie) od czasu do czasu jakieś mniejsze skoki. Mój poprzedni rower to Kellys Scarpe z którego byłem całkiem zadowolony.

(preferuje MTB)

 

Mój wzrost 185cm+  i  waga 75kg

Edytowane przez Reito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...