Skocz do zawartości

[2016] nowa Acera


benek196

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano dziś pokazało nową budżetową grupę.
Oto zdjęcie jakie wrzucili na swojego fanpage'a:
11043151_1070155256333999_69743428090979

 

 

 

Popularna wśród początkujących Acera w sezonie 2016 odziedziczy rewolucyjne rozwiązania z wyższych grup! Technologia Shadow, szerokie zawiasy w obu przerzutkach, większy prześwit dla tylnej opony i atrakcyjny design - to wszystko również dla rowerów z 29-calowymi kołami!

 

Źródło: https://www.facebook.com/shimanomtb/photos/a.141210282561839.26067.138472649502269/1070155256333999/?type=1&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

I teraz można się zastanawiać, co lepsze... deore z 2010 (czy nawet SLX chyba 2009) czy acera 2016 :)

 

Tu się nie ma co zastanawiać. Wyższe grupy zawsze są lepiej wykonane i lżejsze. To że nowe szpeje grypy Acera ładnie wyglądają i że jest Shadow w zmieniarce nie oznacza od razu że są alternatywą dla wyższych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie RD-M662? Inaczej strzelasz sobie w kolano mówiąc o różnicy między SLX, a Deore RD-M592. To nawet nie podobne przerzutki. To dokładnie ta sama konstrukcja.

 

SLX 662 ma wew. aluminiowy wózek i mocniejszą sprężynę. Konstrukcja ta sama, zgadzam się :)

Edytowane przez herosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Mod Team

Nowa Acera (przerzutki) to największy szajs z jakim miałem do czynienia. Zero jakiejkolwiek sztywności, niezwykle ciężko jest ją dobrze ustawić bo na start ma luzy na pantografie no i na dodatek za grosz nie jest sztywna. 

Tak się złożyło, że dziś u siebie gościłem dwóch kolegów, również serwisantów i zastali mnie akurat przy regulacji roweru z tymi przerzutkami. Ich reakcją był śmiech i tekst - tego nigdy dobrze nie ustawisz... Fakt - już TX35 jest sztywniejsza. Wnioski wysnuwajcie sami

P.S. między nową Acerą a nowym Alivio jest po prostu przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obie są na dnie tej samej przepaści :)

Nowe alivio nie jest w żadnym przypadku blisko w kulturze pracy żadnego deore. Ustawialem kilka nowych napędów alivio i przerzutka zamula przy zmianie biegów działając poprawnie w jednym kierunku.

Nowe alivio i acera mają dolny łącznik pantografu z wózkiem wykonany z plastiku.

Szit tragiczny. Regulacja do stanu poprawnego trwała dużo dłużej niż jakiejkolwiek deore, zmieniałem linki i pancerze na bdb oraz manetki i nie poprawiło to działania.

Współczuję mechanikom w polskich sklepach gdzie będzie to popularny w obsłudze sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acera 2016 była dostępna w niemieckich sklepach od połowy ubiegłego roku. Sam kupowałem w rosebikes korbę. Co ciekawe była wtedy i jest do dzisiaj droższa niż odpowoedniki alivio 2015.

Fajnie, że tzw. technologie przechodzą z topowych grup coraz niżej ale masę cholerstwo trzyma. Nie ma co liczyć na to, że kiedykolwiek pojawi się w tej grupie hollowtech, tytan czy kompozyty. Dodatkowo przerzutki sprawiają wrażenie jednorazówki.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...