Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2022 o 08:04, Mtalamu napisał:

Ciekawe są tacy co jeżdża nawet przy -20.

Dla mnie problemem nie są ujemne temperatury (bo gdzie ty masz u nas w kraju regiony gdzie -20 w dzień :P) bo i przy -10 zdarzyło się pedałować i było OK. Problemem w zimie jest silny wiatr i wilgotność gdy temperatura waha się przy zerze. Wiatr nie dość że czasem ściana to jeszcze wzmaga uczucie zimna (doliczyć do tego twoją własną prędkość i można umierać) a wilgotność po prostu odbiera mi chęć do życia.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimą też jeżdżę, więc tak jak piszesz -20 stopni to nie problem, bo najgorszy jest wiatr. Dodatkowo ja z moim "szczęściem" mam tak, że jadąc gdzieś mam pod wiatr, a wracając czasem tą samą drogą też pod wiatr (a powinienem jechać z wiatrem - ten cholerny wiatr potrafi w ciągu kilku minut zmienić kierunek naprzeciwny). A i tak zimą najlepsza jest jazda w świeżym śniegu 😁 - to uwielbiam.

Edytowane przez mulek1985
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustąpiłem  wraz z inymi pasażerami miejsca w kolejce rowerowi. P. konduktor  uzasadniła : "rowery maja w pociagu pierszeństwo", bez  złości. 

 

NB w komunikacji miejskjej kierowca wyrzuca z autobusu  rodzica  z niepełnosprawnym dzieckiem i z rowererm , bo jest w nim wózek. Naturalnie  pokaz chamstwa kierowcy, jakżeby  inaczej. Tak trudno użyć uprzejmych słów.  NB autobus pustawy - 10/36  osób.

Motorniczy "nie pojedzie z młodym rowerzystą dopóki nie wysiądzie drzwiami i nie stanie w tym miejscu". Motorniczy poczuł słabszego, był groźny. Nie było tłoku w tramwaju. 

 

Ten sam kraj, ale  lokalni władcy inni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mówił ze ma taki  licznik, który ignoruje mu  prędkości poniżej ustawionej , np, 30 km/h. Zawsze ma średnia powyżej 30 🙂 . 

Są liczniki, które po 3 minutach postoju przestają liczyć średnią. Ja mam tylko takie na obu rowerach trekkingowych,

Jak jeżdze  sam w trybie "sportowym" , co ma miejsce najrzadziej  (zazwyczaj po toby  coś zwiedzić, albo na zakupy)   to po to by się zmęczyć,   ale przede wszystkim , aby dać radę dojechać do celu. Wtedy robię przeważnie miedzy 50 a 70 km. Nawet jak rzadko schodze poniżej  30km/h to i tak średnia mi wychodzi 24 km/h, bo trzeba przejechać przez szosę na światlach (zielonym 🙂 ; nie tak jak często widze ścigantów - na czerwonym 🙂 ), a to przeszkoda, piach,  to owoce na straganie. A na trasie  np 110km średnia wychodzi  mi  20 km/H,  przy małej ilości postojów, bo to już dużo dla mnie i nie mogę szybcej.

Jak ktoś pisze o 19km/H na dystansie  powyżej 20 km to raczej wolno nie jechał.  13 km/H i miał długie postoje , to nie znaczy, że jachał wolno . Zalezy od licznika, cf 2 w/w przykłady.

s

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...