Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Siodełko Fizik Antares Versus X Black

Chodziłem koło niego, bo podoba mi się i tym sposobem mam 3 siodełka nie wiem po co.

Ale za tą kasę żal było nie wziąć.

image.png.4618153d4aae1358348fb8f759438439.png

 

W realu naprawdę ładne, no i mega wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kemusi napisał:

@MaxCava rzeczywiście , ceny interesujące .. wypatrzyłem takie coś 

https://allegro.pl/oferta/siodelko-prologo-nago-evo-134-nack-carbon-9253184760

Jest też tańsza wersja bez węgla 

Prologo ma od niedawna, wcześniej miał w bród Fizików.

Przyszło moje, wykonanie bdb, wg. mojej skromnej wiedzy nie jest to podróba.

Miał edycje limitowane, ale za długo się zastanawiałem. W końcu stwierdziłem, że jest zwrot darmowy - nic nie tracę. Teraz szukam kupca na moje 2 Selle Italia, bo szkoda, żeby leżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, siła docisku jest olbrzymia. Mi z oryginału ośka po zbyt mocnym zaciskaniu wyrwała z tej nakrętki po drugiej stronie od dźwigni gwint. Potem wziąłem dwie inne, od zwykłych QR i wyszarpywało gwint jak masło. Dopiero jak drugiego RWSa kupiłem i nie dociskałem na pałę to jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MaxCava napisał:

mowa o zacisku na 9QR ? Faktycznie usztywnia bardziej koło ?

Tak, chodzi o zacisk 9QR. Motywacją do zakupu nie było usztywnienie koła, a wygląd i lekko niższa masa od zacisku, który miałem do tej pory. Obecnie mam ten zacisk z przodu i wygląda tak:

 

20200521_190218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, mam Shimanowskie, trzymają bdb, a pytam bo gdzieś wyczytałem, że te oprócz większej siły docisku są sztywniejsze na osi.

Swoją drogą jak tu jest większa siłą docisku, jak to zwykły gwint i nakrętka w formie wajchy. Zawsze sądziłem,że dźwignia to dźwignia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FigoiFago napisał:

W tym zacisku mnie ma dźwigni 

To wiem. Masz nakrętkę po prostu, podnosząc wajchę z tej nakrętki tak jak by zdejmujesz z zębów i przez to możesz ją przełożyć, nakładając na wajchę tak jak by zazębiasz. Zasada działania dla mnie znana, bo miałem w ręku. To po prostu nakrętka z wajchą. To samo uzyskałbyś łapiąc żabką i dokręcając. Tylko tu ładniej wygląda.

 

Ale, że tu robi robotę siła tyle większa, to jestem zdziwiony, bo zawsze sądziłem, że "łycha/dźwignia" robi większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg w tej wersji masz ramię, którym dokręcasz zacisk, nie ma krzywki. Jest mechanizm, który pozwala po dokręceniu zacisku na ustawienie w pozycji jakiej się chce te ramię, że tak je nazwę. Proste rozwiązanie. Myślałem, że w manualu będzie tego szkic, le nic nie ma. Zerknij poniżej jak jest zasada opisana w manualu. Swoją drogą w Authorze mam te zaciski i lepszych nie miałem. 

https://www.manualslib.com/manual/1486021/Dt-Swiss-Rws.html?page=5#manual

Ostatnie zakupy:

1. Klocki EBC

2. Tarcza 180 mm Shimano SM-RT81

3. Tarcza 160 mm Shimano SM-RT81

4. Końcówki pancerzy, końcówki linek, pancerz przerzutkowy

5. Sztyca Bontrager Line Dropper

Edytowane przez siemalysy
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubka za 150 zł :)

Teraz, SoloTM napisał:

To samo masz jak kupisz zwykłą na imbus szpilkę. ( siłę ) Poza tym nie ma co przesadzać z siłą bo piasty ( shimano ) nie lubią być zbyt mocno zaciśnięte. Zacisk shimano też jest ok. ( szczególnie te od bodaj alivio w górę )

Mam od Deorki zaciski, są w porządku.

Na ali widziałem ala DT na imbus za cenę 1/5 tego.

Teraz, siemalysy napisał:

Klocki EBC

Pół, czy metaliki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...