Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

A ja używam Edge Explore 2 i od pierwszych chwil wiedziałem, że to strzał w samo centrum środka tarczy😉. Model jest okrojony o szczegółowe funkcje monitorujące trening, choć wszelkie czujniki można podpiąć bez problemu i odczytywać dane. Jakoś od razu ogarnąłem menu, ustawienia i gdzie czego szukać, a nie ma tego aż tak dużo. Ustawia się wszystko raz (są trzy profile aktywności) a potem tylko koryguje w razie konieczności.  Może było mi łatwiej, bo wcześniej jeździł ze mną Garmin eTrex Touch 35...

W odróżnieniu od krytykujących nawigacje Garmina, ja sobie chwalę i nie zamieniłbym na nic innego. Na chińszczyznę zwłaszcza.

Zanim kupiłem Explore, naczytałem się kilogramy postów na forach i naoglądałem setki jutubów, stąd mój wybór padł na Edge Explore 2 a nie na Edge 1040 i jak dotąd (od kwietnia 2023) żadnych zwiech, problemów z mapą, z aktualizacjami, z baterią, z softem... 

Myślę, że Garmina trzeba chcieć poznać, a jeśli ktoś decyduje się na model 540 czy 840, tym bardziej...

99Hw7Wg.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, axolotl napisał:

Przyleciał komputer. Tragedia. Jeszcze w życiu nie widziałem tak mało intuicyjnego sprzętu. Człowiek, który siedzi przy kompie chyba nigdy nie jeździł na rowerze. 😖niemniej jednak dam mu szansę. Podobno dobrze działa. 

IMG_6835.jpeg

Polecam poczytać instrukcje obsługi do ustawienia samego komputerka. Jest ogólnie dostępna w internecie. Sam posiadam edge 530 poustawialem co trzeba i dobrze sobie radzi u mnie na codzienne i od ponad roku. Zero zwiedzania czy wyłączeń, prowadzi bardzo dobrze jeszcze mnie nigdy nie zawiódł. Dziwię się tak szybkiego poddania z tym kombajnem treningowym. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin ogarnięty. Z instrukcji nie korzystam bo to by było passe 🤷‍♂️😂😂

Co do nawigowania przekonamy się na wiosnę. Na razie będzie śmigał razem z trenażerem. Na razie jedno jest pewne. Jest mega rozbudowany. Zostaje jednak przy swoim zdaniu. „Drzewo katalogowe” że tak to nazwę mogli inaczej rozwiązać bo jak ktoś nie miał do czynienia z garminami to może być ciężko na początku.

W moim wypadku szkoda życia na 98 stron instrukcji. 😉

 

próbowaliście łączyć go z telefonami np. Xiaomi w celu mierzenia tętna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@axolotlzły pomysł na mierzenie tętna i jego transmisję do Garmina. Lepiej kupić dedykowany pulsometr na klatę niekoniecznie Garmina.

@Marinbiker niektóre modele telefonów mierzą puls ale jest to na zasadzie jednego pomiaru. Raczej jeździć z przyklejonym palcem do ekranu lub czujnika nie wyobrażam sobie.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, axolotl napisał:

Mój błąd. Miał być zegarek Xiaomi. Nie wiem co mi się w dyńce ubzdurało. 😖😂

Luz 🙂. Obawiam się, że takie połączenie jest niemożliwe. Jak @pecio nadmienił, musi być spełniony warunek transmisji ANT+ , bo Garmin taką łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marinbiker niekoniecznie ANT+. Garmin pracuje też w Bluetooth i takowe czujniki też obsługuje. Podstawa aby zegarek miał opcje UDOSTĘPNIANIA transmisji tętna a to nie jest to samo co obustronna komunikacja urządzeń po ANT+ czy Bluetooth.  Inaczej mówiąc prościej to co zegarek wyprodukuje w postaci odczytu tętna to te  dane muszą być przekazane innemu urządzeniu. W zegarkach Garmin w menu jest taka specjalna opcja - "transmituj tętno" .

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@axolotl tak się spodziewałem.  A w ofercie Garmina są też  i przystępne cenowo zegarki. A płacisz  nie za kult marki tylko za bardzo rozbudowany ekosystem  którego nie ma żadna firma robiąca smartwatche.

Po za tym tętno z zegarków (optyczne) jest obarczone sporym błędem i bezwładnością odczytu. Dla tego w celach treningowych najlepsza jest opaska na klatkę.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy prosty pulsometr na nadgarstek, np igpsport albo jakikolwiek inny. Zapinanie się w jakiś pas na to już przesada.

To komunikuje się przez ant/bluetooth więc będzie działać i z telefonem i z licznikiem Garmina. Zegarki i opaski Xiaomi mierzą puls, ale nie udostępniają komunikacji, chyba że z aplikacją Xiaomi 

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, axolotl napisał:

Sprawdziłem z Xiaomi Watch s1 i niestety nie widzi go. Szkoda bo ten zegareczek świetnie odczytuje dane. 
 

W mojej opinii jeśli nie jesteś sportowcem to zegarki garmina to przerost formy. Za dużo sobie wołają za kult marki. 

Akurat to model instict2 także używany podczas, wędrówek, pływania, ćwiczeń a w tym roku również na trenazerze. Wraz z licznikiem garmina dobrze się razem uzupełniają. Ja wiem czy dużo za taki zegarek wołają. Kwestia tego czy będę miał z tego pożytek i używał. Jak się popatrzy w kwestii co on potrafi to już tak niekoniecznie wysoko sobie za zegarki marki Garmin wołają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieszałrm z błotem na tym forum zegarek Polar Grit X za podawanie bzdur zamiast odczytu tętna - można sobie poczytać. Do tego skopany barometr (odczyty wysokości od czapy) i  parametry mojego treningu równie dobrze mogły pochodzić z generatora liczb losowych.

Kopałem się z firmą Polar ws. Grita, kopałem się o bzdurne odczyty testu ortostatycznego (inny wynik w aplikacji w telefonie, inny w Flow). Sporo żółci wylałem też na Reddit 🤣

Sorry ale większość tych urządzeń to tylko drogie zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leon7877 napisał:

Wystarczy prosty pulsometr na nadgarstek, np igpsport albo jakikolwiek inny. Zapinanie się w jakiś pas na to już przesada.

To komunikuje się przez ant/bluetooth więc będzie działać i z telefonem i z licznikiem Garmina. Zegarki i opaski Xiaomi mierzą puls, ale nie udostępniają komunikacji, chyba że z aplikacją Xiaomi 

Odczyt z nadgarstka jest jako taki podczas siedzenia na krześle. Ruch, pot itd. odczyt z nadgarstka ma już niewiele wspólnego z rzeczywistością. Do monitorowania tętna podczas uprawiania sportu niezbędnym minimum jest pasek na klatę do mierzenia tętna. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak że zawsze odczyt z nadgarstka jest zły. Myślę, że jak dla amatora spokojnie wystarczy, trzeba tylko dobrze i wystarczająco ciasno założyć. Ja widzę puls na bieżąco i widzę kiedy pomiar jest zły. Z doświadczenia wiem, że taki pulsometr albo pokazuje totalne bzdury albo mniej więcej dobrze więc widać kiedy trzeba poprawić bo się przesunął np.

Wiadomo, że z pasa jest dokładniej ale w to już by się bawić nie chciało. Co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leon7877 Nie wiem jakbyś mocno nie zaciskał na nadgarsku to zrozum , że ta" technologia pomiarowa" ma swoje ograniczenia. Najważniejsze to ogromna bezwładność pomiaru. Podczas interwałowego wysiłku poprostu ten typ pulsometru nie wyrabia i pokazuje totalne bzdury. Po za tym karnacja skóry potrafi wnosić spore przekłamania jak i owłosienie na ręce. Ten typ pomiarów " optycznych"  to możesz uskuteczniać siedząc na kanapie przed telewizorem i nawet wtedy nie za bardzo jest miarodajny. Przy obecnej technologi jest to gadżet.

Załóż np. takiego Polara H10 i porównaj odczyty z sesji treningowej z pulsometrem z zegarka i to jeszcze takiego budżetowego. Mocno się wtedy rozczarujesz. No chyba , że wystarczy tylko wskazanie na cyferblacie, że pompa pracuje.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja żadnych pasów zakładać nie zamierzam bo nie jest mi do niczego potrzebny bardziej dokładny pomiar. Jeżeli komuś potrzebny to niech sobie zakłada pas.

P.S. nigdzie nie pisałem że mam zegarek. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Bezwładność pomiaru jest i owszem ale nie aż taka jak twierdzicie. Na moje oko to max kilkanaście sekund, a zwykle mniej, pewnie poniżej 10. Nie jest to coś, co by mi przeszkadzało. Porównywałem z pasem kardio na siłowni.

Edytowane przez leon7877
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...