Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ChuChu napisał:

Kupiłeś "zwykłe" zwijane? Według mnie, jeżeli nie jest to wersja z Black Chilli, to stracisz naprawdę dużo...

Niby podają, że Shield Wall. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu. Dzisiaj (jak nie walnie deszczem będzie jeżdżone). Co do Black Chilli to chyba nie doczytałem wszystkiego. Pierwsze słyszę o tej mieszance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 daj spokój. Nie wiem, mam klaskać przy każdym poście tak jak Ty? Zwróciłem uwagę @Eathan, że mógł kupić znacznie lepszą wersję. Z czym masz problem?

@Eathan Shieldwall to jakaś tam wkładka czy coś takiego. Twoje są z mieszanki PureGrip, która według mnie ma w sobie coś "plastikowego". Black Chilli używane jest w Topowych modelach i to właśnie ta mieszanka robi różnicę.

Czy będziesz zadowlony? Może będziesz. Natomiast według mnie, opony z tą mieszanką nie mają startu do chociażby Tufo nad którymi się zastanawiałeś. Po prostu czytając recenzje i opinie o Continental, prawdopodobnie w znacznej mierze czytałeś o Black Chilli, a nie PureGrip.

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic... zobaczymy. Ten sezon jest mocno eksperymentalny. Jak Rondo zostanie to w planie jest wymiana napędu na GRXa oraz nowe koła. Wtedy pewnie wjadą też nowe opony. 

PS

Pewnie i tak te Terra Trail będą 5 x lepsze od WBT NANO na drucie, które dała fabryka.

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze cyferki idą w parze z własnymi odczuciami, nie idzie za mocno zawierzać że na jakimś teście takie a - takie opony miały jakieś tam opory, czy przebijalność. Wszystko i tak wychodzi w praniu.

Ja osobiście do dziś użytkuje G-One bity w 45c co dała mi fabryka i jestem z tych opon zadowolony. Tubeless bezproblemowy - nawet kompresora nie trzeba było, zużycie bardzo znikome, ani jednego kapcia przez prawie 4k km a jeżdżę wszędzie, komfort też na wysokim poziomie jak na gravela oczywiście przy odpowiednim ciśnieniu, nawet średnie niezłe wpadają ( niezłe jak na mnie ) między 24 a 28. Wiem tylko tyle, że kolejne opony jakie wybiorę to też będą z tych szerszych. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: nie twierdzę że wyrzucisz rower po jeździe na tych oponach.

Po prostu miałem kilka różnych opon Continental i Black Chilli zawsze wnosiło bardzo dużo.

Prawdę mówiąc, przy jeździe sportowej, z oferty Continental powinno się brać pod uwagę tylko modele z Black Chilli.

Mnie urzekło Tufo i Wolfpack w MTB. U Schwalbe i Continental jest sto różnych wersji, mieszanek, nie da się połapać co jest co. Tufo i Wolfpack mają po prostu opony: wybierasz model, rozmiar i masz pewność że będzie to najlepsza możliwa wersja.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są jakieś plusy. Na wolniejszych oponach mniej się zmęczysz. W trekkingu mam opony 2" i wracam wypoczęty. W gravelu miałem znacznie szybsze semi slicki i wracałem nieźle styrany. Jak je zamieniłem na szybkie szosowe (GP 5000) to po 4-ch dniach jazdy byłem tak skatowany że zasnąć z bólu nie mogłem :)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu wczoraj wpadło pod 40 km na tych nowych laćkach. Było po deszczu, miejscami bardzo sucho, miejscami wilgotno. Wpadło trochę suchych i mokrych asfaltów, różnych rodzajów szutrów, dróg leśnych i ściółki. Względem fabrycznego druciaka WTB Nano 40C jest przepaść. Opona idzie jak wściekła. Jedyne problemy, jakie zauważyłem to mokry asfalt. Ale tutaj większość miewa problemy i tak jest z Conti. Średnia skoczyła o 1 km/h a jechałem tak sobie na lody. 

Za to spora różnica jest w kwestii komfortu. Tutaj niby obie opony 40C, ale na Conti jest wygodniej. Ciśnienie 30 psi. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sobek82 napisał:

Jesteś więc przygotowany na przepaść do Black Chilli 😉

Nigdzie nie napisałem o przepaści, to po pierwsze. Po drugie, próbowałeś kiedyś opon z róznymi mieszankami? Masz porównanie, czy tak sobie piszesz szerząc miłość i pokój?

Naprawdę, niedługo nic nie będzie można napisać, bo jeszcze ktoś poczuje się urażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o przepaści do @Eathanprzy wyborze opon nigdy nie kierowałem się ich składem alchemicznym ani właściwościami jezdnymi, gęstością oplotu, grubością wkładki antyprzebiciowej lub jej brakiem. Ważny był/jest wygląd, aktualne widzimisię.

Urazić jest mnie bardzo trudno, w konwersacji pisanej często delikatnie śmieszkuję, face to face jeszcze bardziej.

pozdrow'er @ChuChu😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ChuChu napisał:

Naprawdę, niedługo nic nie będzie można napisać, bo jeszcze ktoś poczuje się urażony.

Brzmi to z Twoich ust  palców na klawiaturze, czy tam innym urządzeniu mobilnym komicznie, biorąc pod uwagę Twoje odejście z forum i ponowny powrót

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...