Skocz do zawartości

[pompka] awaryjna - Lezyne vs Crank Brothers vs Topeak


KartofeL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, którą pompkę polecicie?

Mam pompkę Beto, która gości u mnie już bardzo długo, ale używałem jej bardzo żadko. Ostatnio nie dała rady napompować samej dętki (początkowy myślałem, że dziura w dętce ale pompka puszcza duże ilości powietrza). Dało by się ją może reanimować?

Mój rower to MTB na kołach 26 cali w góry do lasu lasu pompuję ok 2,2 bara a na szosę ok 4,5 bara , marzy mi się jakaś szosówka, ale chyba jeszcze nie prędko taką nabędę.

W domu mam coś takiego z lidla:

2__29401_12.jpg

 

Moje typy:

 

Crank Brothers-Power Pump Alloy 

http://ctbike.pl/crank-brothers-power-pump-alloy-pompka-reczna.html

Długość 238mm

Ciśnienie: 130psi / 9bar

W zestawie trzymak do roweru

Zalety:

- osobna dziura pod Presta i Shrader

- możliwość zmiany High Pressure / High Volume

- dożywotnia gwarancja

- wygląd

Wady:

- brak wężyka

- zaciskowe mocowanie na wentyl

C-fakepath-Crank-Brothers-Power-Pump-All

crankbrospp.jpg

Montuje się to chyba trytkami do dowolnej rury roweru.

 

LEZYNE HP Drive

http://www.szumgum.com/pompka-reczna-lezyne-hp-drive-abs-120psi-rozne-kolory.html

Długość 170mm

Wydajność: 120 psi/ 8 bar

W zestawie trzymak pod koszyk bidonu

Zalety:

- osobna dziura pod Presta i Shrader

- wężyk

- wkręcane mocowanie na wentyl

Wady:

- brak możliwości zmiany High Pressure / High Volume

- wygląd (karbonowa jest najładniejsza, a ta, ze zdjęć, wygląda najgorzej)

 

pompka-lezyne-hp-drive.jpg

 

Topeak RaceRocket HP

Długość 180mm

Wydajność: 160 psi/ 11 bar

W zestawie trzymak pod koszyk bidonu

Zalety: 

- wężyk

- wkręcane mocowanie na wentyl

Wady:

- jedna dziura pod Presta i Shrader

- brak możliwości zmiany High Pressure / High Volume

TOPEAK-RACEROCKET-HP-2.jpg?1399286073

 

Dodatkowe pytania/niejasności

1. Jest jeszcze Topeak RaceRocket, który pompuje 120 PSI a jest tańszy od RaceRocket MT, który pompuje 90 PSI różnią się tylko pojemnością tłoczka czy czymś jeszcze?

2. Czym różnią się Lezyne HP Drive i Lezyne Sport Drive HP?

http://www.szumgum.com/pompka-reczna-lezyne-hp-drive-abs-120psi-rozne-kolory.html

http://www.szumgum.com/pompka-reczna-lezyne-sport-drive-hp-120psi-8-3bar.html

3. Moja Beto jest zaciskowa na wajchę, nie lubię tego rozwiązania, niewygodnie mi się pompuje w ten sposób zwłaszcza na założonym kole na rowerze (na zdjętym jeszcze ujdzie), czy warto jednak rozważyć Crank Brothers dla dożywotniej gwarancji oraz zmiany HP na HV?

4. Bardziej podoba mi się koncepcja nakręcania wężyka na gwint (wydaje mi się solidniejsze połączenie z wentylem) - czy jest to poprawne założenie z mojej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon Denerwujące jest przykręcanie wężyka do wentyla, czy wężyka do pompki?

 

A jak połączenie wężyk wentyl? Jest solidne, szczelne? Mając już takie łączenie z wentylem co byś teraz wybrał, dalej wkręcane czy jednak zaciskowe jak w Crank Brothers?

 

rlk, a Ty co byś wybrał zwłaszcza, że miałeś styczność z CB? Którą widziałeś, Pro 17cm, Małą 14cm czy tą Alloy 24cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jednak nad Lezyne vs Topeak - podoba mi się ten patent z wężykiem zwłaszcza jak się trzeba namachać z 200 / 300 razy albo jeszcze więcej.

Nie wiem jak Topeak jest skonstruowany w środku, że ten przewód tak się wysuwa z pompki. Ma jakieś uszczelnienie w środku jak tłoczek, czy jest dłuższy ten przewód tylko w środku się zwija. Chodzi mi o trwałość tego rozwiązania. Dodatkowo ten patent z zamianą Shrader na Presta, podobno pierwsze wersje puszczały powietrze i mieli to poprawić, w nowszych recenzjach już nikt o tym nie wspominał więc chyba poprawili, ale ciekawe jak długo pozostanie szczelne.

 

Lezyne ma prostą budowę - im prostsza tym mniej awaryjna (chyba). Jedna strona Shrader druga strona Presta połączenie wężyk pompka też proste i szczelne. Podobno żeby nie wykręcał się rdzeń jest teraz przycisk spuszczania powietrza z wężyka no i zalecają dokręcenie rdzenia przed pierwszym użyciem tej pompki.

 

Obie pompki mają mocowania pod koszyczek bidonu i oba są tak skonstruowane żeby tłoczek się nie wysuwał.

 

Topeak mi się bardziej wizualnie podoba. Zastanawiam się, którego Topeaka byłoby lepiej wziąć 160 psi - więcej się trzeba namachać zwłaszcza w kołach MTB gdzie dużo powietrza potrzeba, ale łatwiej nabić wysokie ciśnienie, czy 120 psi gdzie trochę mniej trzeba się namachać, ale trudniej nabić wysokie ciśnienie. Jak jeżdżę po szosie pompuję 4,5 bara (max moich opon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę CB - nie potrafiłem tym pompować. Według mnie sposób uszczelniania to jedna wielka porażka.

Do tego bardzo mały skok tłoka, więc pompowało się tragicznie.

 

Może tak jak pisałem nie potrafiłem jej obsłużyć, ale moje doświadczenia są negatywne z tą pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę inną pompke, czyli produkt Meridy, a dokładniej model Air Max. Pompla ta ma bardzo duzy skok tloczka, wiec nie trzeba tak machać, no i pompka ta ma wbudowany mamometr. Użytkuję tą pompkę od 2 lat, są już rysy na tłoczku, ale dalej chodzi jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Topeak-a, ale wersje pod MTB, czyli MT - większa średnica tłoka i samej pompki w porównaniu do HT. Nie do końca rozumiem, dlaczego jej wadą jest tylko jeden otwór pod presta/schradera. Wężyk w trybie spoczynkowymjest wkręcony u góry, natomiast potem do pompowania siedzi luźno, nie przyglądałem się jak to jest zrobione, ale nie zauważyłem, żeby powietrze w miejscu styku pompka/wężyk uciekało. Na pewno bardzo dobrze się sprawdza, bo pompuje błyskawicznie (fakt, mam bezdętke i MTB, więc ciśnienie niskie, ale 29er, i objętość jednak spora). Używana drugi sezon i złego słowa nie powiem o niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeden otwór pod dwa wentyle jest bardziej awaryjny od rozwiązania Lezyne, ale dobrze słyszeć, że nie ma z tym problemu.

Skłaniam się właśnie ku Topeak ze względu na wygląd.

Gdyby nie było to dla Ciebie problemem mógłbyś sprawdzić czy dasz radę napompować 4 bary?

Czy nie przyszczypujesz sobie dłoni przy pompowaniu? Bo lezyne ma odwrotnie układ pompki czyli pompuje się kielichem, a w Topeak kielich się trzyma nieruchomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompki Topeak RaceRocket HP i Topeak RaceRocket MT.

MT dużo szybciej pompuje ale jest sporo większa do małej podsiodłówki nie wejdzie . HP sporo trzeba się namachać pompując dętkę MTB ale do podsiodłówki wchodzi spokojnie. No ale wiadomo też są uchwyty do ramy.

MT kupiłem używkę na allegro, HP mam od nowości z 2-3 lata i działa bez problemu z wentylami a wężyk uważam za zaletę i zmniejszenie ryzyka uszkodzenia dętki przy wentylu.

Jakoś mi się trudno nakręcało końcówkę na wentyle presta Continental jakby krótki gwint miały. Teraz na wszelki wypadek kupuję Schwalbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pixon Denerwujące jest przykręcanie wężyka do wentyla, czy wężyka do pompki?

 

A jak połączenie wężyk wentyl? Jest solidne, szczelne? Mając już takie łączenie z wentylem co byś teraz wybrał, dalej wkręcane czy jednak zaciskowe jak w Crank Brothers?

 

rlk, a Ty co byś wybrał zwłaszcza, że miałeś styczność z CB? Którą widziałeś, Pro 17cm, Małą 14cm czy tą Alloy 24cm ?

I jedno i drugie. pompka słabo nadaje się w miejscach gdzie liczy się czas wymiany dętki

Na maratony zdecydowanie bralbym pompke wtykana bez żadnych wężyków które trzeba przykręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie maratony odpuszczam. Fajnie bawiłem się w Wałbrzychu na bikemaratonie, ale wolę na razie trenować formę i technikę w domowym zaciszu.

Na maratony, wydaje mi się, że najlepsze są pojemniki ze sprężonym CO2.

Są takie pompki, które też mają możliwość podpięcia takiego pojemnika.

Mi zależy na małej awaryjnej (awaryjnego użytku :P ) pompce, niezawodnej, bo jak pisałem beto mnie bardzo zawiodła i nie za drogiej. Lezyne tech drive jest już za droga jak na moje potrzeby.

Jednak wezmę pompkę z wężykiem, ciągnie mnie wypróbować nieznane, zwłaszcza że jest to rozwiązanie przez wiele osób zachwalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje Lezyne Alloy Drive HV już drugi sezon i jak na razie rewelacja.

Wężyk jak dla mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, świetna szczelność oraz większy komfort pompowania w porównaniu z pompką zaciskową.

Pompka rewelacyjnie wykonana, lekka i kompaktowa. Załączony uchwyt znakomicie trzyma pompkę przy ramie, nic nie dzwoni i nie trzeszczy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Topeak RaceRocket - rewelacyjna jest, polecam. Mała, zgrabna, dobrze wykonana, dobrze się nią pompuje zarówno Shradera jak i Presta. Pisałem już, że jest mała? Mieści się w Topeak MondoPack :)

Na razie tylko przetestowana, jak będzie z awaryjnością - czas pokaże, ale wydaje mi się, że dużo wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem Topeak RaceRocket - rewelacyjna jest, polecam. Mała, zgrabna, dobrze wykonana, dobrze się nią pompuje zarówno Shradera jak i Presta. Pisałem już, że jest mała? Mieści się w Topeak MondoPack :) Na razie tylko przetestowana, jak będzie z awaryjnością - czas pokaże, ale wydaje mi się, że dużo wytrzyma.

Mam ją od tygodnia i mogę się pod tym podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...