Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że kiedyś mówiło się, że poza harfą wchodzi jakiś drugi gracz na PL rynek z autoryzowanym serwisem RS. Nadal tylko harfa?

Zdrugiej strony to jak się coś pierdzieli w 2 letnim RSie to albo ewidentne błędy eksploatacyjne albo wada "wrodzona", która może nie być tania do ogarnięcia we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, np. jakaś wada montazu, źle osadzone slizgi itp. Jednakże zawsze zostaje loteria - uznają/nie uznaja, a to moze byc środek sezonu zostajemy bez widelca. Kwestia tego czy chcemy ryzykować, jednak jakieś poważne wady powinny wyjść od razu, ewentualnie w bardzo krótkim czasie. Mogłaby wejść jakaś inna firma z autoryzscja Srama, ale, szczerze w to wątpię... Hatfa zapewne jest dobrze dogadana z amerykańskim koncernem. Zaufanym odbiorcom nie robi sie konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokladnie. Poszla wieksza probka do Detonatora i sam stwierdzil, za na kurzowki to albo Ofrapi, albo zwykly smar, za reszte nie ma co placic. Kupilbym puche 1kg, ale  trzeba by pisac do przedstawiciela, bo jako tako google pokazuje zero.

 

Potwierdzam, Shotgun poczęstował mnie kiedyś tym smarem i jest bardzo dobry do uszczelek. Obdzwoniłem kilka hurtowni i nie można go dostać.

Przerabiałem honey, p600 i inne cuda.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shotgunie kochany, rozumiem że to retoryczne pytanie było ;)

 

 

6pCAGYM.png

 

 

 

 

A chcesz się założyć?

Radomirze zlociutki, nie widzialem tej tabelki, bo nie byla mi potrzebna, ale jedyne co mi sie rzuca w oczy to to, ze Dual Position ze wzgledu na swoja budowe potrzebuje wyzsze cisnienie. Im widel ma wieksza objetosc i wiekszy skok potrzebuje nizsze co logiczne. Jak do Revela 150/160mm dawalem 80-90psi tak do Reby 10mm daje 120-130psi. Ze wzgledu na moja prace i pewne zboczenie zawodowe ja tego nie traktuje nawet jako niskie cisnienie.. I jak  slusznie zauwazyles ja naleze do grupy ludzi ciezkich a do tego jestem "gluchy" na tak subiektywne roznice. Z drugiej strony patrzac kumple lzejsi i tez nie czuja jak pisalem.

Wracajac do watku, jest on niesmiertelny i pewnie jak oleje do lancucha bedzie mial 50-90-211 stron z tymi samymi pytaniami w kolko.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam głowy do szukania zamienników, więc pójdę w oryginalne oleje.

Robię listę zakupów, póki co mam:

1000ml - olej RS 5WT

120 ml  - olej RS 15WT

 

Zastanawiam się teraz nad smarami. Wezmę albo całą tubę PM600 i będę dzielił się za parę złotych z forumowiczami, albo to porcjowane 20ml (do uszczelek kurzowych) + 29g SRAM Butter (do sprężyny i oringów).

Która opcja lepsza? ;)
 

P.S. Jak to jest z tymi trzema mililitrami oleju do sprężyny? Widziałem jedynie stare posty na ten temat. Lać, nie lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się teraz nad smarami. Wezmę albo całą tubę PM600 i będę dzielił się za parę złotych z forumowiczami, albo to porcjowane 20ml (do uszczelek kurzowych) + 29g SRAM Butter (do sprężyny i oringów).

Która opcja lepsza? ;)

 

P.S. Jak to jest z tymi trzema mililitrami oleju do sprężyny? Widziałem jedynie stare posty na ten temat. Lać, nie lać?

 

 

Mając PM600 nie potrzebujesz niczego innego. Będzie świetny zarówno do kurzowych uszczelek jak i oringów w sprężynie powietrznej. Oleju lepiej nie lać do SoloAir. Ona ma pracować tylko na smarze. Tylko nie przesadzać z tym smarem, ma być go równa, ale raczej cienka warstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko nie przesadzać z tym smarem, ma być go równa, ale raczej cienka warstwa

Pooglądałem różne filmy z serwisu Reby i wiem mniej więcej, gdzie i ile trzeba go nałożyć. Wszystko wyjdzie w praktyce. Z reguły zdaję się na wyczucie, jeśli chodzi o nakładanie smaru.

 

Nie chce ktoś przypadkiem trochę PM600? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oleju lepiej nie lać do SoloAir. Ona ma pracować tylko na smarze.

Jak to nie lać? Przecież w serwisowce wyraźnie stoi, zeby lać po 5ml na każdą goleń. Weźcie to sprostójcie, bo już teraz sam nie wiem, czy ja czegoś nie rozumiem i zrobilem coś zle? Fakt faktem, ze u mnie w jednej goleni bylo sucho i teraz juz zglupialem :D

 

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie lać? Przecież w serwisowce wyraźnie stoi, zeby lać po 5ml na każdą goleń. Weźcie to sprostójcie, bo już teraz sam nie wiem, czy ja czegoś nie rozumiem i zrobilem coś zle? Fakt faktem, ze u mnie w jednej goleni bylo sucho i teraz juz zglupialem :D

Tabela na rok 2017: https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/Q4X2S2FD-77gGzzJACaMY_YH-hd8abn6RCzD9MBhcfI/mtime:1488218554/sites/default/files/techdocs/gen.0000000005176_2017_fs_oil_air_coil_spring_spec_rev_d_english.pdf (str. 3)

 

Manual z roku 2011:

https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/M37RUCqXL5p3GByZsma05XMuiC7_jcuTD2HrYQ9apiM/mtime:1372788169/sites/default/files/techdocs/2011-reba-technical-manual.pdf (str.7)

 

Mówią dokładnie to samo - sprężynę wyłącznie smarować, po 5 ml 15WT w dolne golenie.

 

Ja zapytałem jednak o to, ponieważ gdzieś na forum i w necie widziałem, że można użyć minimalnej ilości oleju. Ale skoro nie można, to nie można i trzymam się manuala.:)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem "serwis zerowy" kolejnej w ciągu pół roku, nowej Reby (model 2014). W poprzedniej było mało oleju ale w tej to już przegięcie. Z obu lag wyciekło w sumie może z 4-5ml oleju... Słabo. Domyślam się, że nie wyparował od leżakowania przez niecałe 3 lata...

Wlałem po 10ml do każdej i jest gitara.

 

Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...