Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mój mechanik to dobry człek :) Na pewno na dniach założę temat w którym podpytam o dobór nowych podzespołów, napiszę w nim co mi potrzeba jak jeżdżę i jak gruby mam portfel a czy tak teraz na szybko mógłbyś rozwinąć swoją myśl (co to znaczy napęd 2x :P )?

 

Pozdrawiam, dobrej nocy i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o ocenę zużycia napędu. Rower był wcześniej używany zanim kupiłem go.

Na tym napędzie zrobiłem ponad 3600 km. Starałem się czyścić łańcuch co 400km a kasetę rzadziej.

Zbliża się koniec sezonu i pasuje pomyśleć nad nowym łańcuchem. 

Czy napęd go przyjmie? Z kasetą raczej ok, martwi mnie 2s w korbie.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20104637/Nap%C4%99d/DSC09632.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20104637/Nap%C4%99d/DSC09635.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Shiru przyjrzyj sie kasecie :P dobrze to widać na 6 i 7 biegu. Doklejając fakt ze to kaseta szosowa, czyli ma małe zęby, na sporej części kasety może skakać, to nie wyrok tylko moje przypuszczenie.

 

 

Prosiłbym o ocenę zużycia napędu.

W korbie zdecydowanie 2 do wymiany, 3 do lekkich poprawek, kaseta wygląda ok, jednak jak masz, możesz i wiesz jak rob zdjęcia z większą przysłoną, to zmniejszy głębie zdjęcia, tutaj nie wdać cąłej kasety wyraźnie, mimo że zdjęcie zrobione idealnie na wystawę, to do oceny trochę mniej :P

 

3 i 4 dziwnie wyglądają ... reszt raczej ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus, nie widac tego na zdjęciu, ale dodatkowo zęby na końcowych zębatkach są wyraźnie cieńsze niż reszta. Porównałem to z nową kasetą i jest wyraźna różnica. Także założyłem już nową, mniejszą kasetę. Szarpałem się domowymi sposobami z trzymaniem kasety starym łańcuchem i nic. Kupiłem klucz i zdjąłem ją w 2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jak masz, możesz i wiesz jak rob zdjęcia z większą przysłoną, to zmniejszy głębie zdjęcia, tutaj nie wdać cąłej kasety wyraźnie, mimo że zdjęcie zrobione idealnie na wystawę, to do oceny trochę mniej :P

 

Prosz lepsiejsze zdjęcie kasety ;)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/20104637/Nap%C4%99d/DSC09637.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaseta ładna, zużyta regularnie, jednak nie sadzę by nowy łańcuch na tym chciał pracować bez zająknięć, ale stan jest dobry i możliwe ze się ułoży. Tutaj bym polecił kupić średnio twardy łańcuch coś pokroju hg53. Jednak to jest ryzykowne, bo skakanie może okazać sie zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co sądzicie o tej kasecie? Przyjmie jeszcze nowy łańcuch?

Nie cierpię sramów oceniać, jednakowoż wygląda nawet znośnie, obstawiam że da sie na tym jeździć.

 

 

telefon tak ostrość łapie , będzie co z tego czy próbwać lepsze?

Nie telefon tylko nie potrafisz zrobić zdjęcia :P skoro potrafi zbroić ostro małe roślinki to i kasetę także sie da.

 

 

Jak tylko dwie czy nawet trzy to jakoś dałoby radę

Zaopatrz sie w nowy czein i spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mniej wiecej pytanie jak czy ten golf ma naprawdę 120 000km czy moze 420 000 :D tu trzeba znać twoją wagę, teren, jaki łańcuch i inne dosć istotne czynniki środowiskowe :P wygląda na ok 2000 ale to czysty strzał bo mało danych.

Kaseta ma 4800 km,choć przyznać trzeba że po około 2000 zmieniane były łańcuchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...