Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za sprowadzenie mnie na ziemię - już go oczami kupiłem i 300 zł wydawało się okazją. Słusznie pewnie zakładacie, że amor przód i damper tył są w stanie agonalnym- zatem wartość ogólna to manetki deore(40zl obie), hamulce deore(50zl oba) i korba deore(40 zł), czyli jakieś 150zł jak @Chleje24na7 oszacował to akceptowalna cena za całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jedną taką korbę wyrwałem na stercie złomu w skupie złomu, po zdjęciu farby pięknie się prezentuje no i to ht2, czyli mój ulubiony system mocowania, brakuje mi takiej jednej.

Full paźdzerza sprzed ilu lat?

Juice

Screenshot_2023-02-07-09-48-35-097_com.android.chrome.thumb.jpg.34fcbb881eee56137d56724e911a98f5.jpg

A może ten koszyk to jakaś limitowana wersja? 😀😉💀🪄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to na kupnie głupiej przerzutki GX za 100zł 2 tygodnie temu i odsprzedaży jej za 240 po wyczyszczeniu wyszedłem 140 na plus i musiałem się w to bawić 20 minut wraz z drogą do paczkomatu. Szkoda na takie szroty pieniędzy. Tak na szybkości analiza to:
- damper - praktycznie nie do sprzedaży (jest to za mało uniwersalna część)
- korba + suport - ok 150zł, chociaż te 3x9 stare można znaleźć w podobnej cenie lub taniej
- manetki - może 80zł dostaniesz jak je wyczyścisz i ładnie sfotografujesz
- hamulce - nie do sprzedaży/sprzedaż po cenie złomu (nawet MT200 z demontażu po 100-120 latają na OLX, elixiry za 120)
- rurki - w cenie złomu (czyt rama/kiera/sztyca)
- siodło - śmietnik
- przednia przerzutka - w cenie złomu
- amortyzator - loteria + ewentualna sprzedaż zależnie czy go sam przeserwisujesz/będzie nadawać się do serwisu, ale w najlepszym wypadku 300zł i to też z dobrego serca.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zauważyłem, że Niemiaszki na tym ich Ebay-kleinecośtam mają chore ceny. Uzywane rowery, szroty, dwa razy droższe niż u nas - a jak widzę na polskich portalach opis, że rower sprowadzony z Niemiec, reprezentujący się naprawdę nieźle, w cenie totalnego szrotu na Ebay-kleinecośtam to sobie od razu wyobrażam w jaki sposób on został sprowadzoany 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce się patrzyć obiektywnie na branżę rowerową, to trzeba porzucić PLN. Oczywiście są absurdy, na które narzekają wszyscy, typu rower za 16k $. 

To co u nas uznawane jest za dość drogie, u nich nosi miano "cheap" lub "entry".

Dla nas rower za 10k zł to już kupka siana, a u nich "entry".

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go właśnie na żywo, jeszcze nie kupiłem- na 30 euro=140zl zgodzi się.

Hamulec deore sprawny, Magura zapowietrzona nie działa.

Amor, damper pracują, nie widać rys na anodach

Rama hak( mocowanie pod wymienny hak) tył nieuszkodzone.

Manetki dzialają( stary smar w środku, ospałe)

Na łożyskach wahacza tył brak luzu.

Z przodu jest amor pod oś 20mm, nie ma dolnych "podkładek" i śrub.

Nie mogę zgadnąć co to za amor:

(Prawdopodobnie rock shox)IMG_20230207_121959.thumb.jpg.21c58bd7ae1e0df422150b402e690fde.jpg

Edytowane przez Blueforce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środa,rysuje się anoda... jak za 30 euro od Niemca to bym nie dał.... ,

Początek do Sobka a druga część w sprawie ramy :)

Sąd był boży jak w krzyżakach - pojechałeś nie kupiłeś, rower widocznie Cię nie chce... jak pojechałem i kupiłem to mam teraz brzydki pomarańczowy rower grawelowy ( atfu wstyd) włożyłem w niego godziny pracy aby naprawiać suport i zablokowaną sztycę ( uwaga:   sama końcówka to ponad 24 godziny trawienia z dozorem dolewaniem i sprzątaniem, pot znój )

rama moja fajna, ale zamiast marnować na nią czas dużo taniej było kupić idealną za np 1800 zł niż babrać się z ta okazyjną za 350.

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy masz  w domu już wiadro części czy wszystko będziesz kupować, jest ryzyko jest zabawa, ale powiem tak w fulu najlepsza jest dobra amortyzacja, gdy nie działa  dobrze to na grzyba full. a ile kosztuje nowy hak do tej ramy? 30zł czy jest rzadki i 130 czy w ogóle go nie ma, jakie recenzje miał ten rower, jaki wychodził z katalogu? z jakim amo .. Ile kosztuje serwis takiego widelca i kto Ci go zrobi itp itd

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...