Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wigry 3, przetarta opona, to wujek włozył drugą i się jeździło
 

 

To pomysłowego wujka miałeś. Mnie się zachciało jechać rowerem w dłuższą trasę, a miałem wystający bąbel wzmacniany kilkoma warstwami dętek zrobionymi przez ojca, ale niestety musiałem wracać autobusem. Miałem wtedy nie więcej niż 10 lat, a przejażdżka w jedną stronę miała ze 20 km. Chociaż po tej przygodzie mój ojciec w końcu ruszył tyłek i kupił mi nowe opony.

Inne czasy były, dziki PRL, a kupno nowej opony do roweru graniczyło z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już tak poszedł temat kierownicy z kija pokaże wam co można jeszcze z tego jakże "ultra lekkiego" "ultra wytrzymałego" materiału zrobić, 

 

http://uploaduj.net/D5f56a/img-20140716-195852-jpg/

 

to wymyśliła moja narzeczona i jej koleżanka na dzisiejszej przejażdżce po tym jak aluminiowa korba z suntuora nie dala rady stalowemu wkrętowi z platformy i po prostu wyrwało gwint, patent super tylko, że wytrzymał 3 sekundy, musiałem to uwiecznić  

 

Edytowane przez zgodny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uploaduj.net/D5f56a/img-20140716-195852-jpg/

 

to wymyśliła moja narzeczona i jej koleżanka na dzisiejszej przejażdżce po tym jak aluminiowa korba z suntuora nie dala rady stalowemu wkrętowi z platformy i po prostu wyrwało gwint, patent super tylko, że wytrzymał 3 sekundy,

Koleżanka ma niezłą nóżkę ...ups NOGĘ.

A poważnie. Takie rozwiązanie by się sprawdziło ale gdyby koleżanka nieco pomyslała. Zapewne chciała wystartować jak zazwyczaj czyli mocno deptając z prawej nogi. Wystarczyło rozpędzić się jak na rowerze biegowym a potem tylko w prawą nogę wkładać tylko tyle siły aby przepchnąć pedał by w 100 % lewą nogą depnąć.

Jak chodziłem o kulach z powodu złamanej nogi to właśnie taką technikę stosowałem podczas jazdy na rowerze. Było to mniej męczące niż łażenie o kulach chociaż po 2 miesiącach takiej jazdy jeden mięsień miałem o 2 cm większy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos właśnie takiej jazdy to mój sąsiad nie ma lewej nogi od kolana w dół i jeździ właśnie w sposób przez Ciebie opisany. Sprzęt tego jednak wybitnie nie lubi - suport cierpi i napęd zużywa się strasznie, bo obciążenie nie jest płynne tylko bardzo "szarpane". Nawet parę razy skuwałem mu łańcuch, bo zerwał.

 

Co do druciarstwa to wczoraj wyszlifowałem sobie dystans pod kasetę 7 rzędową na bębenek 8 rzędowy ze starego pierścienia niewiadomego pochodzenia :icon_cool: Musiałem wymienić koło, a do najbliższego sklepu, w którym mogliby to mieć 45 km. W 

Starachowicach zrobili takie oczy, że aż mi się tłumaczyć odechciało :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Fajny ten dżajant.
Ciekawy kolor.
To fuksja? ;):)

Szukałem kiedyś info o tym pałąku do podczepiania roweru dzieciaka do swojego i wyszperałem takie coś:
fish.jpg
http://bikeportland.org/2010/05/14/a-sunday-parkways-primer-33369

Świetny skubany :) Młody musi mieć kupę radochy i pełen szacun na dzielni :D

Wiem, że to nie druciarstwo, ale właśnie sobie o nim przypomniałem i chciałbym zachować tutaj dla potomnych ;):)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMGP4249.jpg

Brakowało mi podkładek na rurę sterową, więc wziąłem plastikową podkładkę pod obejmę do błotnika. Na próby wystarczyło, później skróciłem sterówkę według potrzeby.

 

Ta stalowa rama ma swoje lata i pewnie była projektowana pod niższe amorki. Nie czujesz zmiany geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...