Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i propozycje. Od wczoraj jestem posiadaczem Aganga 7.29 model na rok 2013. Udało mi się znaleźć ostatnią ramę 19" w Pradze. Zadzwoniłem, w miarę się dogadałem, zarezerwowałem polskiego busa. Wyjechałem w środę a dziś czyli w piątek wróciłem dosłownie jakieś 20 min temu do domu :) Koszt to 19.900 CZK (3084,50 zł) + Polski bus 172 zł w dwie strony co daje 3256,50 zł :) Za 3200 miałem możliwość nabycia  roweru za gotówkę ale z roku 2012 więc wolałem zrobić sobie dalszą wycieczkę jeśli tak można nazwać siedzenie na dworcu od 12:00 po zakupie roweru i powrocie na dworzec czekając na polskiego busa do 20:40 z ogromnym kartonem w poczekalni :D Dzięki jeszcze raz wszystkim za posty a w szczególnie użytkownikowi Alfy, który jakoś mnie zachęcił no i test na team 29er był też jednym z czynników :) Czekam na pogodę :D Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@jowejek

Przymierzałem sie kilkakrotnie do tego roweru i o ile osprzętowo jest nieźle, to rama jest totalnie niedzisiejsza jak na standardy 29erów. Po prostu nie znalazłem żadnego mocnego punktu w tym, jak ten rower się "czuje".

Nie kupuj w ciemno, bo się możesz zawieść. Unibike 29er to niestety rowery Crossowe z dużą kiszką :icon_confused: a nie XC.

 

A nie chcesz poszukać używki? W cenie do 2500 zł znajdziesz spokojnie 10rzędów, amortyzator powietrzny i ramę, która wyciśnie z ciebie ostatnie soki.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jowejek

Przymierzałem sie kilkakrotnie do tego roweru i o ile osprzętowo jest nieźle, to rama jest totalnie niedzisiejsza jak na standardy 29erów. Po prostu nie znalazłem żadnego mocnego punktu w tym, jak ten rower się "czuje".

Nie kupuj w ciemno, bo się możesz zawieść. Unibike 29er to niestety rowery Crossowe z dużą kiszką :icon_confused: a nie XC.

 

A nie chcesz poszukać używki? W cenie do 2500 zł znajdziesz spokojnie 10rzędów, amortyzator powietrzny i ramę, która wyciśnie z ciebie ostatnie soki.

 

W ciemno nie, oczywiście najpierw się przymierzę - rower ma być dziś dostępny fizycznie w sklepie. :) Właśnie ta rama spędza mi sen z powiek - nie dość, że nie wiadomo kto to tak naprawdę produkuje i jaka jest jakość, to już czytałem opinie, że "starego" typu geometria. :/

Z drugiej strony zastanawiam się czy to nie będzie dla mnie zaleta, że rama jest "crossowa" - pod warunkiem, że w terenie wytrzyma. Maratonów na tym Uni łoić nie będę, ale w góry bym pojechał ze znajomymi.

 

przejrzycie temat o kołach do 3200, tam są lepsze propozycję. Unibike nie wart tej ceny.

 

Który temat konkretnie? Nie bardzo wiem o który chodzi.

 

 

za 3200zł można fajnego nowego northec'a wyrwać http://nrowery.pl/rowery-2014/mtb-29/cayon-29-xt
 
Tylko że ja mam 193cm wzrostu, 90kg wagi i ten rower będzie raczej za mały w rozmiarze 21", a wyższego niestety nie ma. :/ Cube 23" jest większy, a jednak było trochę za ciasno. A Unibike'owe 21" jest dłuższe niż niemieckie 23"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baz, Dodaj jeszcze że piasty wazą 280 i 480g, a obręcze mają szerokość 18mm i masz komplet kół do natychmiastowej wymiany. :) i to wszystko za 3200zł.

 

Jowejek, weż pod uwagę tego Unibika, jeżdzi się  dość przyjemnie. Osprzęt w tej klasie cenowej bardzo dobry. O ile nie zamierzasz walczyć o pierwsze miejsce w maratonach jest całkiem OK. Fakt, może geometria nie jest wyścigowa , ale nie każdy chce się ścigać. Jak zapragniesz bardziej sportowej geometrii to ramę  zawsze można dać na allegro i dołozyć do Peaka.
 

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Ostatecznie kupiłem tego Unibike'a... Rower bardzo mi się spodobał jak tylko zobaczyłem go czekającego w sklepie. Przed zakupem testowałem go w rzeczywistym terenie przez 20-30 minut (w "firmowych" sklepach byłoby to niemożliwe...) i rozwiało to moje wątpliwości dotyczące ramy.

 

Moje wrażenia na szybko:

* sprzęt jest ogromny, trzeba mieć do niego naprawdę _ponad_ 190cm wzrostu, ale to świetnie, bo wreszcie znalazłem rower na którym nie czuję się jak na zabawce;

* niemieckie ramy 23" są przy tym Unibike'u 23" jak 20-21";

* faktycznie rower wydaje się mniej zwrotny niż np. Cube LTD Pro z ramą ARG, ale w moim zastosowaniu nie będzie to aż tak istotne i odczuwalne, a przynajmniej czuję się podczas jazdy naturalnie, a nie przykurczony, zaś sama rama wygląda dużo solidniej;

* rower wydaje się sztywniejszy niż droższy Cube LTD Pro (może kwestia kiepskiego skręcenia przez skiteam?);

* dla mających wątpliwości 29er vs cross - na Unibike Flite 29 jestem w stanie jechać szybciej niż na Unibike Viper, a ponadto nie wytracam prędkości na byle nierówności (testowane na krótkich odcinkach - pytanie jak długo byłbym w stanie utrzymać prędkość).

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Natknałem sie na wątek a własnie stoje przed dylematem jeśli chodzi o wybór wielkości ramy - niestety nie mam gdzie sie do roweru przymierzyć a celuje w :

http://www.bike-discount.de/shop/k1/a80125/acid-29-grey-n-flashred.html.

Mam 190cm wzrostu i waże ok 88kg czy idąc za opinia kolegi Pro powinienm celowac w rozmiar 23"? , może ma ktoś ten sprzet i podobne "parametry" i mógłby rozwiać moje wątpliwości?

I generalnie czy ten Cube jest warty uwagi w tym pułapie cenowym? 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć mostek, daj szerszą kierownicę i nie poznasz roweru. No i oczywiście wrzuć parę fotek  do galerii 

 

Kierownica fabrycznie nie jest taka mała = 680mm, ale rzeczywiście zastanawiam się czy nie wymienić na 720mm, bo raz, że podobała mi się taka w Cube, a dwa, że potrzebuję więcej miejsca, bo się nie mieszczę na niej ze swoim szpejem. :D

 

Czy skracanie mostka jest wymagane? Póki co odpowiada mi że rower jest długi...

 

 

Mam 190cm wzrostu i waże ok 88kg czy idąc za opinia kolegi Pro powinienm celowac w rozmiar 23"?

 

Zdecydowanie. Ja mam 193cm wzrostu i ~92kg wagi, ale to zależy też od twojej długości nogi. Porównywałem bezpośrednio ramy 21" i 23" w Cube LTD (wymiary przedniego trójkąta takie same jak w ACID, nawet mam gdzieś foty jak to wygląda) i na 21" będziesz się czuł (i wyglądał) jak na rowerze młodszego brata.

Edytowane przez jowejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie. Ja mam 193cm wzrostu i ~92kg wagi, ale to zależy też od twojej długości nogi. Porównywałem bezpośrednio ramy 21" i 23" w Cube LTD (wymiary przedniego trójkąta takie same jak w ACID, nawet mam gdzieś foty jak to wygląda) i na 21" będziesz się czuł (i wyglądał) jak na rowerze młodszego brata.

 

...wlaśnie dokonałem pomiaru i mam ok 90-91cm...jak sie domyślam ten wymiar wpisuje sie w kontekst wyboru 23" ?....dzięki serdeczne za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Natknałem sie na wątek a własnie stoje przed dylematem jeśli chodzi o wybór wielkości ramy - niestety nie mam gdzie sie do roweru przymierzyć a celuje w :

http://www.bike-discount.de/shop/k1/a80125/acid-29-grey-n-flashred.html.

Mam 190cm wzrostu i waże ok 88kg czy idąc za opinia kolegi Pro powinienm celowac w rozmiar 23"? , może ma ktoś ten sprzet i podobne "parametry" i mógłby rozwiać moje wątpliwości?

I generalnie czy ten Cube jest warty uwagi w tym pułapie cenowym? 

pozdrawiam

 

Mam ten rower na ramie 21', wzrost i waga także podobna (187, 80kb) ,rozmiar ramy jest w sam raz. Myślę ,że jest to spora okazja. Ja w Skitimie w tamtym roku dałem 3,4k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Obecnie jeżdżę na Krossie Level A2 26" (2009r,), rama 19"; mój wzrost 177, waga 65.

 

Rozważam zakup roweru 29er.

Proszę o sugestię co wybrać oraz drobny komentarz:

  1. KELLYS TNT 30 (2014)

  2. HAIBIKE BIG CURVE RC 29 (2014)

  3. KROSS LEVEL B4 (2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. 

Liczyłem na wyprzedaż z 2013, ale rowerki z 2014 (wymienione powyżej) zostały mi zaoferowane taniej (cena około 2500) ze względu na "zimę"

Rowerki przesłane przez "Maniak" są ciekawe, ale niestety przekraczają budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...