Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

To moje pierwsze twarde siodełko i zastanawiam się czy ono jest ok? Raz po przejechaniu 60 km w terenie miałem nieźle obity tyłek, ale na szczęście to był wyjątek i raczej jeżdżę na szosie. Mimo wszystko czy realne jest 100 km na szosie z tym siodełkiem i brakiem bólu tyłka? Bo coś mi się wydaje, że spodenki z wkładką będą niezbędne, albo zmiana siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten sam który był w ubiegłym roku.

 

Tak właśnie myślałem. Orientuje się ktoś czy jakiś sklep stacjonarny w woj, mazowieckim albo warmińsko-mazurskim ma rowery kandsa na stanie? Napisałem do producenta ale mi nie odpisał jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze nieźle wieje więc postanowiłem nabrać bardziej aerodynamicznej postawy i obróciłem mostek na minus, do tego zablokowałem amortyzator żeby nie marnować energii. Wyniki mówią same za siebie... 3km/h wolniej niż ostatnio ;) Zaczynam się zastanawiać czy faktycznie inwestować w slicki i mostek z mniejszym wzniosem. Poza agresywniejszym wyglądem pewnie nic to nie da.20140320_122821+%2528Kopiowanie%2529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę nieco poniżej 70kg, nie ruszałem siodła od 2600km i na razie nic się jeszcze nie stało ale dzięki za radę, przed następną jazdą dam je do przodu. Swoją drogą to te pręty nie są raczej za dobre skoro wyginają się jak plastelina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręty jako takie są oki, użytkuję drugie takie siodło bez problemów :) Po prostu w tym położeniu jest już całkiem spora dźwignia i klapnięcie dupskiem sprawia że działają duże siły. Inne siodła mają podziałkę regulacyjną i zakres regulacji jest bardzo niewielki. Ale kurcze pamiętam że dobrze mi się jeździło w tym położeniu - do czasu awarii oczywiście :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączyłem wczoraj do grona dumnych posiadaczy Kandsa Maestro. Na razie tylko podróże do/z pracy, ale po drodze udało się zaliczyć Kopiec Kościuszki. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Przerzutka przednia trochę ciężko wchodzi na wyższy blat, ale to kwestia podregulowania (i poczytania o tym, bo po latach zajeżdżania starego Gianta o którego za bardzo się nie troszczyłem, zapomniało się wielu podstawowych rzeczy) ;-)

Edytowane przez JohnnyZuberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem model Lazaro Integral 2014 http://allegro.pl/2014-king-of-the-road-lazaro-integral-na-alivio-i4073057841.html

z Maestro z 2013 i wychodzi na to, że użyte komponenty są praktycznie identyczne. Dlatego nie wiem  teraz czy przy zakupie warto również brać ten model pod uwagę? Moglibyście powiedzieć, który model jest lepszy i pod jakim względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono!

 

To mój pierwszy post, od kilku dni czytam forum i jestem na etapie poszukiwania roweru. Obecny makrokeszowy RockRider 5.1 z Decathlon dostanie moja żona :-).

 

Ja po przeczytaniu kilku tematów na temat KANDS Maestro od razu zdecydowałem się na ten rower! Napisałem ostatnio maila do producenta bo w Krakowie ciężko znaleźć sklep a AlleZłodziejstwo ostatnio mnie oszukało i trochę się boję...  i w odpowiedzi na maila producenta dostałem info że na początku kwietnia wchodzi Kands Maestro 2014 i pewne zmiany:

 

Nowy model będzie miał kilka zmian m.in :

-nieznacznie zmienione będzie malowanie (m.in będą czarne szprychy) 
-zmienione będą chwyty kierownicy na bardziej wygodne
-lepsza podpórka
-klamkomanetki będą acera (alivio już nie są produkowane na 8-rzędowe kasety)
-zmienione zostaną hamulce

 

 
 
Oczywiście malowanie nie ma znaczenia większego ale co powiecie koledzy na pozostałe zmiany? Warto czekać? Przyznam że w kwestii rowerów jestem "Ciemny" dlatego prośba do Was o opinie. 
 
Serdecznie pozdrawiam!
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...