Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Cytat     “Boost 141x9mm open dropouts.” Tym razem od kultowego Marina...I do tego w tym fajnie wycenionym ostatnio modelu - Pine Mountain... SOC16: Marin shows 2017 Pine Mountain 1, Ushers in new 141mm Boost Open QR dropouts - Bikerumor

 

kolejny ślepy zaułek historii myśli technicznej...;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerki zaiste śliczne strasznie, ale

1x11 na przerzutce 10rz jest lekko dziwne a oś na KOLEJNYM standardzie Boost "141x9mm" to już wymaga GIFa:

giphy.gif

 

PS. Dziś w domu witam pomarańczową, stalową przełajkę. Ciekawe czy Cobia się nie obrazi, że mój czas na kręcenie i miłość do dwóch kółek będę dzielił na dwoje? Kometet AkceptacyjnyTM dość dobrze to przyjął, chociaż powiem, że wymagało to sporych poświęceń i wyrzeczeń (żegnaj karto graficzna i procesorze, na którym w końcu pogram w Witcher 3). Także już niedługo będę mógł w odpowiednim wątku pochwalić się faktem, że i u mnie w garażu rower rdzewieje a nie pokrywa się Al2O3

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Servuss,

 

Charge Cooker vel Coke'r alias Cookie a.k.a. Cookie Monster X czyli historia wyprawy w poszukiwaniu roweru idealnego.

 

 

Początki: ordżinau

Charge-Cooker-0-2016-Hard-Tail-MTBs-Grey

 

 

Krok Pierwszy: personalizacja

IMAGE_540.jpeg

 

 

Próba druga: 79plussplus

IMAGE_539.jpeg

 

 

Stacja trzecia: B+ Monster X SS

20160322_175335.jpg

 

 

Opcja czwarta: 3sp Monsterek 29"

20160326_172620.jpg

 

 

Wcielenie piąte: 3sp 29er

20160408_170846.jpg

 

 

Takim oto cudem z oryginału ostał się jeno ramseze sterami... 

 

Rama dosyć sztywna, ale w(moich) granicach komfortu, ładnie wykonana, lakier dosyć grubo położony. Nieco boli brak haka pod tyłrzutkę, główki 44mm, nieco wyższego widła(choćby 463mm zamiast obecnych 445mm) ale z drugiej strony cieszy gałę rama nieskalana gniazdami pod bagażniki, przewody i inne przydaśki.  

 

Dochodzę do wniosku iż jestem zwolennikiem łagodnych kątów główki, Kucheńkowe 70* podobuje mi się tylko z dropem w opcji 29" lub jako 79(co oczywiście łagodzi kąty).

 

Niebawem przełożę wszelkie graty do innej szarej ramy o takiej samej ETT, już tu prezentowanej, z łagodniejszymi kątami choć dłuższym zadem gotowym pomieścić 29+. Powodem zmiany jest opcja ubiegowienia kasetą(trzy biegi w Łuczniku to nieco za mało), co może się przydać na planowaną letnią włóczęgę po szkockich pagórkach. Na me rejony pozostanę w singlu, może trójbieżce gdy Strzybóg będzie mocno dmuchać.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfine 8! Wprawdzie sh*tmano ciągle twierdzi że to piasta dla rowerów miejskich ale wiele osób z powodzeniem męczy ją w terenie.

Bo barbarzyństwem byłoby zaburzanie najlepszej linii łańcucha, oczu nacieszyć nie mogę :) Swoją drogą co to za łańcuch na pierwszych fotkach? Bo całkiem nieźle kontrastuje z ciemniejszą resztą.

 

Rozumiem że singiel/trójbieg pozostanie w obecnej ramie? Czy będzie zamienny z psiejrzutkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch na pierwszych trzech fotach to cokolwiek było w ordżinale, w eMiXie B+ tkwi KMC K710, ostatnio PC-1.

 

Alśfinka to piasta dedykowana w teren, Nexus to planetarny mieszczuch.

 

Co do tego co zostanie a co się zmieni to się nie wypowiadam znając swe zamiłowanie do kombinowania...

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: gdyby ktoś sobie takowego Czardża życzył to wisi na Singletrackworld:

 

http://singletrackworld.com/forum/topic/fs-large-charge-cooker-0-650b-plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch mam - KMC z (jak widać jasną i ładną) powłoką Pogromca Rdzy.

 

Jak znajdę to podeślę - parę osób które miało z Alśfinkami problemy dostały zwrotkę od Shimano że to piasty do komfortowej jazdy miejskiej. Ot taki dupochron.

 

Aczkolwiek ósemka sobie radzi co mam nadzieję potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Szkacja. The Capital Trail. Lipiec/sierpień jakiś...

Sami myśleliśmy o Szkocji w tym roku (widać, Yarr zainspirował nie jednego hehe), ale HiglandTrail (bo trasa zacna i pikna, dobrze spisana, ma możliwość skrócenia itd)... ino na razie wygrało co innego ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Szkacja. The Capital Trail. Lipiec/sierpień jakiś...

 

Miałem kiedyś przyjemność pokręcić się w okolicach Edynburga i wybrzeżu. Fantastyczne miejsca. Strasznie zazdraszczam.

 

PS. sorrewicz, że się nie odezwałem, ale skrobnę do Ciebie tutaj w wolnej chwili.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karramba, pilnować się mocno trzeba bo haki naprzeciwników trzymają, wyciągają i używają ;)

 

@Adamos: dzięki, bez pośpiechu!

 

@Anarchy: ale Highland Trail czy Highland Trail 550? Bo jak to ostatnie to się-siebie nie widzę na ITT.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...może niektórzy kojarzą takiego turystyka/gravela/prawie-monstera Raleigha Mavericka (w wersji USA Tamland). Chorowałem bo ładny, bo geo, bo wchodziła opona 40c... W UK można było cały rower nawet kupić.
Ale to co właśnie ujrzałem...

Pany - no to mamy prawdziwego monstera z genotypem trzepaka* !
RALEIGH STUNTMAN
woooow... zakochałem się...

raleigh-stuntman-sea-otter-2016-img_0736


* genotyp trzepaka - czyli taki któremu bliżej do przełaju niż mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

I myk-myka mu wsadzili? To już nieco przesada jak na mój gust. Ten minimalny slopping też daje radę.

 

Brzydki wprawdzie jak smok, ale cieszyć się należy, iż coś w temacie monsterowym się rusza, a nie tylko wzdychanie do dawnych, nieprodukowanych już modeli  :thumbsup:

 

Tu garść bardziej detalowych fociszonów: http://www.cxmagazine.com/raleighs-stuntman-cyclocross-gravel-monster-cross-sea-otter-2016

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko pięknie i ładnie, ale czy ten amerykański pickup nic nie podpowiedział?

To RaleighUSA, a nie RaleighUK (Maverick jest z tej stajni, stąd jego obecność w UK). 

Kiedyś zdaje się pisałem Ci, że ta firma (choć pierwotnie pochodzi z Anglii) podzieliła się i działa jako zupełnie odrębne dwa twory.

Tak więc szanse, że ten Stuntman (podobnie jak Tamland) pojawi się EU są bardzo marne...

Więcej foto tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ano myk-myk na większość tras jest przesadą a malowanie to tylko malowanie (jedyne co mnie razi to wideł, że nie stal, że oczek brak - ale to można wymienić).
No i podkładki pod mostek a nie nad :)
Coś drgnęło i chciało by się takiego.
Na instagramie Raleigha nieśmiało ktoś wkleił cenę 1999$

A z drugiej tak sobie myślę - czy to nie świadomy ruch - najpierw wypuścić gravlele a dopiero potem monstera. Bo jak byś kupił monstera do którego wejdzie 30c ... to po co Ci gravel? 


@Adamos, to że to rower z USA to ja wiem, i nawiązanie do kolorystyki auta widziałem (są insze foty pokazujące to lepiej) ale jak też już Ci kiedyś pokazywałem na tabelach - niektóre modele jak przytaczany Maverick i Tamland są tożsame, zatem może kiedyś....

A po za tym - nikt nie powiedział, że wrzucamy tu tylko rowery dostępnie w Eu.

A link zapodał już Ivan, drugi raz wklejać go nie trzeba  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

To RaleighUSA, a nie RaleighUK

 

Ja nie mówę, że to-to samo, tymbardziej, że już raz tu taki fajny Raleigh był. Tak chyba ze 2 lata temu.

 

Ale skoro wogóle jest to można ściągnąć. A jak nie ma wcale to jedyne co można sobie ściągnąć to golfa z truskawy :P

 

Ciężko wyczuć co im po głowie biegało, ale niech im biega, a najlepiej się rozbiega dookoła i Atlantyck przepływa :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..tak na moment wracając do wspomnianego (chyba tu?) nowego plusa czyli bardzo starego rozmiaru (k..czy ktoś uwierzyłby że tak szybko wróci?):  26+
Czy rzuciły się komuś jakieś liczby związane z tą oponą WTB? Szerokość, średnica?
Bo w sumie to może być piękny apgrejd naszych starych dobrych 26calowców o których wielu nienajwyższych chciało już zapomnieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...