Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Adamos.... Królu  :thumbsup: 
Na szybko minusy:
- linki dołem górnej rury
- zbyt łagodny kąt sterówki
- gdzie są mocowania na bidony, no ja się pytam gdzie?

A tak po za tym jak ogon będzie miał max 440mm to zaprawdę, jak tylko mnie będzie stać, sprzedaję singulara i kupuję krossa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Da się, jeżeli będzie stroma podsiodłówka (75?). W końcu to "zwykła" 29 z możliwością wpakowania 27,5+ (choć żeby było dobrze marketingowo napisali to na odwrót). Tylko, że "da się" nie znaczy, że oni dali radę :)
Ale skoro bB nadal nie ma nic na temat geo to my pewnie też co najmniej do 25 września się nic nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos.... Królu  :thumbsup: 

Na szybko minusy:

- linki dołem górnej rury

- zbyt łagodny kąt sterówki

- gdzie są mocowania na bidony, no ja się pytam gdzie?

 

A tak po za tym jak ogon będzie miał max 440mm to zaprawdę, jak tylko mnie będzie stać, sprzedaję singulara i kupuję krossa!

Proszę o wyjaśnienie dlaczego linki dołem górnej rury to minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 Zabrzmi to groteskowo i pewnie to detale które mało kogo obchodzą ale:
-źle się taki rower (szczególnie jak swoje z bagażami waży) podnosi, czasem wręcz bardzo niewygodnie
- źle się taki rower nosi na plecach (kto by tam w Krossie o tym myślał jak są wyciągi)
- źle to wpływa na utorbienie (choć górą to też małe nieszczęście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego panowie icon_confused.gif serio

 

29 ... 26 jest bee ... 26 to przeszłość ... itd

29 jest bee ... 27.5 to kompromis ... przyszłość

Tłuste to przyszłość ... wszyscy na faciory ... albo 29+ ... ahoj

nie nie nie, wszystko źle, przełajki ... tak tak tak ... MTB się kiszą w piwnicach, tylko przełajki

Ej chłopaki, KROSS, tak ci od ram z marchwii i gwarancji o kant d00py, robią 27.5+

JEEEJ wszyscy na Kross Smooth Trail, cała reszta niech żałuje.

 

Ja rozumiem, że ilość rowerów n+1 to świętość i królika trzeba gonić, ale w takim tempie jak rynek serwuje "nowości", to czasu na jazdę na rowerze nie starczy i wszystkim nam grozi uwiąd starczy spowodowanym technologiczną onanizacją rynku rowerowego. To sensu nie ma większego. Smutno mi się czasem robi, jak pomyślę, ilu to rzeczy w rowerze nie mam i ile bym rzeczy chciał, ale ilekroć wsiądę na MÓJ rower, to się gęba cieszy. Czy na innym rowerze cieszyła by się inaczej? Chyba nie, ale portfel by uszczuplał znacznie. I w sumie, gdyby chcieć być "na czasie", to by portfel ciągle szczuplał. Czy zdążyłbym zjeździć te rowery goniąc za każdą nowinką, na pewno nie.

 

Przepraszam za ten post ale musiałem się uzewnętrznić, bo by mnie od środka rozsadziło. Uniósłbym sie ponad własne ego i subego, podczas gdy id z migomatem w dłoni spawało by bojler albo robiło jakąś bezdętkę w taczce czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

RamboluRambolu
Ale na spokojnie opróżnij słoik z wody po ogórkach, przepij kefirem i zaciśnij zwieracze :D
Primo - pomimo tego co jest na rynku i czym w nas rzucają najznakomitsi inżynierowie, marketingowcy itd itd NIC NIE MUSIMY.
Po drugie, można mieć i monstera i 27,5+. Można to nazwać "wąską specjalizacją", można to nazwać zboczeniem. Nikt nikomu nie wytyka że ma szosę i mtb. Kązdy rowero do czego innego.
A po trzecie każdy ma swój umysł i umie wybrać to co w nowinkach dla niego korzystne. 

A na przekór choremu wzorowi n+1, wg mnie rower pod 29 i 27,5+równocześnie z amorem plus monster (z możliwością założenia cienkiego laczka i bagażników na trasę) załatwia większość spraw (nie licząc bardzo ciężkich terenów).

Dochodzi jeszcze chęć poszukiwania. Nowych doświadczeń. Równie dobrze większość może napisać" mam rower, jeżdżę, nie kupię tego i tamtego to po co mam pisać i czytać forum. Pieprzyć to, forum zamknąć. Amen. Odpalę za 25 lat i zobaczę czy coś się zmieniło :)

ps: uwierz, że gęba potrafi się cieszyć BARDZIEJ, lub MNIEJ. Kwestia jak wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzisz rambol, myśmy ostatnio z Prezesem dyskutowali prywatnie kwestię tego, jak ograniczyć ilość posiadanych rowerów do minimum.

Biorąc pod uwagę nowinki techniczne, żonglerkę kołami i wliczając w to jednego, lekkiego miejskiego pobułkowca, wyszło że 3, słownie trzy.

Czyli nie tak źle.

A, że przy jakichś ciekawych nowościach zawsze sobie coś tam fantazjujemy, zmieniamy koncepty, sygnalizujemy chęć posiadania, nie znaczy że rozbijamy skarbonę i lecimy do sklepu.

Ot, taka mania, hobby, czy zwał jak zwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, odwieczny przeciwnik dużego koła w MTB właśnie skapitulowałem i zamówiłem ramę 29 (kolejną w ostatnich miesiącach, k mać!). Tym samym definitywnie, żegnam się z 26", którym już byłem po prostu zmęczony. Wybór nie był podyktowany więc modą ale realnymi doznaniami. Chyba się starzeje. Będę jeździć krową. MUUUU... :bye2:

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubolki od Cannondale'a już zajawiane, teraz w nieco lepszej rozdzielczości oraz bujany grubal. Zły nawyk  :devil:  

 

FatCAAD 1:

BYCDM6FATC1MDBLK.jpg

 

 

FatCAAD2:

BYCDM6FATC2XLGCL.jpg

 

 

Bad Habit 1:

BYCDM6BADH1MDTEA.jpg

 

 

Bad Habit 2:

BYCDM6BADH2MDORG.jpg

 

 

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...