Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

"Konkretnie" tyle ile sobie zażyczy producent ale nie więcej.

To jest najlepsza odpowiedź na takie ładne i mądre pytanie :devil: 

Bierz tego surleya, albo pytaj wszystkich którzy mogą Ci to zrobić - wtedy będziesz miał prawdziwą wiedzę na temat czasu i cen. Chyba jeszcze Rychtarskiego i Pi nie pytałeś..


ps: ale odnośnie konkretów - 350-400zł wideł stalowy pod tarcze ze zwykłymi hakami, na zamówienie (ale wraz z ramą). Tylko.... że z 4 lata temu (gdy stal dopiero wracała do mody).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam sobie sprawdź, no bez jaj. Wchodzisz na stronę, szukasz widła, czytasz.

Jak nie "raczy" odpowiadać to pewnie zawaleni są robotą. A to znaczy pewnie, że "nie zrobio". Wideł to nie nowa fryzura, nie zrobią Ci na co drugim skrzyżowaniu w mieście. O dziwo ciężej dostać nietypowy - bo to jest nietypowy dla polski producentów - wideł niż ramę. Takie są (niestety) realia.

Pi, przewijał się już tutaj - https://www.facebook.com/pilisiecki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ani Salsa ani Moonie nie nadadzą się za dobrze. Salsa, tusze, że to Enabler ma zaledwie 468 A2C, Moonie 477...

 

Nie przypominam sobie, żeby ktoś miał off the peg sztywny, fatowy widelec z A2C 500-510mm.

 

Z przyczyn oczywistych, pałnosztywne faty są albo non-suspension correct, albo 80-100mm correct  gdzie 483mm A2C w zupelności wystarcza.

 

On-One Fatty Trail jest optymalizowany pod uginacz oczywiście.

 

Kastom tylko. Za 4 stówki to może ktoś Ci rysunek wykona :P

 

Pozostaje jeszcze szukanie na Alibabie czy ebajcu jakiś niszowych, chińskich/tajwańskich/hamburgerowskich/australijskich wynalazków. Ale to również nie za 4 paczki.

 

Reality check mate...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtas7

A spróbuj po wideł zagadać do tych ludzików od tej ramy:

http://www.fatbike.com.pl/ramy/168-oozee-brutus-czyli-tani-fatbike-po-polsku

http://allegro.pl/fat-bike-rama-widelec-fat-bike-19-czarna-i6221068725.html

Swego czasu stały na allegro za 500zł za cały frameset. W mojej robocie jeden ludzik ma rower złożony na tej rami i powiem ci, że bardzo fajnie wykonana i w 15kg się zmieścił nie inwestując wcale w super drogie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę firmę z Konstancina (Magdalena i Albert Młynarczyk) ktoś zna? Są na facebooku dość aktywni.

http://www.wirtualnygarwolin.pl/autoinstalator/ogloszenia/index.php/ad/uslugi,7/spawanie-ram-rowerowych-warszawa-piaseczno-konstancin-pruszkow-wawer-spawalnictwo-specjalistyczne,15303

Jednemu ziomkowi mojemu, wedle rysunku technicznego ramę do roweru poziomego robili.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Mówię o rysunku, który robi loda, piecze bułeczki z czekoladą i ma migacze na trzepaczce do szampana...
 

 

Dobre :)

 

 

 

To ja powiem tak. Dwa lata temu jak pytałem w kilku miejscach o sztywny widelec "prawie standardowy" to wszędzie cena oscylowała w okolicach 600-700 zł ale wtedy dolar był dużo tańszy. 

W sumie były 4 [albo więcej] firmy

Rychtarski tak trochę z "niechęcią" [nie dosłownie] podszedł do tematu. Napisał że może zrobić taki widelec ale ogólnie nie zajmuje się czymś takim. Coś wspominał o braku odpowiedniego oprzyrządowania warsztatowego.

Kajak hmmm.. kontakt się urwał po jakimś czasie

Orłowski mi nie odpisał w ogóle

I jeszcze był Gromada z warszawy, który mi napisał, że niestety ale nie robi takich widelców.

Coś było jeszcze ale nie pamiętam bo dostałem taką dziwną i pokrętną odpowiedź, że zrezygnowałem.

 

Więc teraz odpowiedz sobie sam ile może kosztować customowy widelec.

 

 

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś ramę trail, zaoszczędziłeś na niej 80 funciaków to dołóż drugie tyle (łącznie) i konsekwentnie zaopatrz się w widelec pod trail czyli RST Renegade.

 

Renegade zdaje się jest tylko 100mm (AC 500mm) czyli za krótki. Ja bym toczył customową wysoką dolną miskę i zasadził klasyczny sztywniak 480-485mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jak w Kraju-Raju, ale u mnie fatowy, sztywny forek na miarę jest do ogarnięcia za 180-200 funtów.

 

Moze nieco taniej wyjszłoby w Germanii, no ale to musi się Yarrecki wypowiedzieć, gdyż ma tam pewne konszachty...

 

... mowa cały czas o prostej sterówce i otwartych hakach na szybkościsk...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...