Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak słyszałem tak mówię. W każdym rozmiarze kilkanaście sztuk na cały Kraj - Raj. Nie wiem czy to mało czy dużo. 

 

To że idą jak ciepłe bułeczki to prawda, na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. 

 

I myślę że czas pokaże jakie-kto-ma-źródła. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest piękny, potrójnie cieniowane rurki... ale nie jest to handmade bo i cena roweru na poziomie średniej jakości ramy cromo. 

354ea5461eb4a35amed.jpg

 

Mało miejsca na szerokie lacie, ale monster to nie jest. Na żywo jest fajny, każdy go ogląda... jak w muzeum. Co do ilości to jest tak że dopiero rowery spływają na sklepy... nie wszystko jest w takich ilościach jakby się chciało. Trzeba pamiętać że to nie jest podstawowy model handlowy firmy i nie dla każdego. Tak jak i Summo jest piękny ale to jeszcze mniejsza nisza. Jak do Ronina da się przekonać wielu odbiorców, to Sumo... jeszcze nie teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie na to wybrzuszenie ale nie w miejscu opony - to wygląda jak pod 700x40 lub...650b

zdjęcie jest lekko z ukosa zrobione ;-))) opony seryjne 42....niestety jeszcze nie wiem co to za kiera... ale krótkie gięcia no i ta szerokość!!! Ergonomia fajna i nie ma koślawo ustawionych klamek jak w uchatopodobnych ;-) A owijka mega wygodna - gruba.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, ile osób już miało okazję przetestować "Staszka", to nie wiem, czy jeszcze się łapie pod definicję "roweru nietypowego", ale biorąc pod uwagę zastosowane w nim rozwiązania i cenę, to chyba jednak tak ;) No to fotki:

 

trek-stache-10.jpg

 

trek-stache-11.jpg

 

trek-stache-15.jpg

 

trek-stache-14.jpg

 

trek-stache-16.jpg

 

Rower wypożyczony z dobrerowery.pl - jak już oddam, to polecam samemu spróbować! :)

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a Smootnego Krossa kolega miał do kompletu? 


ps: tak przy okazji plusów to od kilku dni kiełkuje coraz bardzie myśl, żeby 79 pożenić z plusami. Ale będę wiedział jak to wygląda realnie w ciągu tygodnia. Na papierze (i z doświadczenia z róznokołowcami) ....same plusy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jedna rzecz mnie zastanawia odnośnie Ronina...

 

Skąd ci Czesi wykoncypowali, że rama o gór-rurce efektywnej 570mm i siodł-rurce CtT 580mm to wynalazek dla ludziów 200-215cm  :huh:  :wacko:  :blink: ????

 

http://en.author.eu/adventure/author-bicycle-ronin-2016-ua42871501#!geometrie-modelu

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

To była wersja dla Ciebie, mnie przecież odpisali że coś nowego w stali pojawi się w 2017.

Mike - przeróbka stallovego Eccentrcia pod 27+ a zrobienie stallovego nowego czegoś (zresztą z tego co wiem nie jednego hehe)  się nie wyklucza co delikatnie zauważył tu już ModAdamos więc nie wiem po to przypominać.
amen

Ivan, ten miernik jest debilny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Skąd ci Czesi wykoncypowali, że rama o gór-rurce efektywnej 570mm i siodł-rurce CtT 580mm to wynalazek dla ludziów 200-215cm


Już żeśmy się zastanawiali w tym wątku. Mnie to bardziej dziwi, dlaczego oni to w ogóle wpuścili to na stronę www.
Przecież nawet ten pokazany przez wooja na poprzednich stronach w rozmiarze 58 wygląda na wcale nie małą ramę. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?”

Oni spytają was: „Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?” Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu.

Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z pelargoniami w oknach i gołębiami na dachu” – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: „Widziałem dom za sto tysięcy franków”. Wtedy krzykną: „Jaki to piękny dom!”

Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry 

 

Ostatnio po przestudiowaniu kilku tabel geo i porównaniu z żywcem, stwierdzam iż się uwsteczniłem i podane liczby traktuję jako pewną wskazówkę a nie jedyniesłusznądrogę. Conajmniej trzy różne firmy mijały się z prawdą jeśli o tabele chodzi, raz dzięki temu wtopiłem ale okazało się iż nie ma tego złego co by na dobre nie wyjechało i będąc gibkim gibonem a nie skostniałym ramolem dostosowałem się do nowego geo. A potem przesiadłem na rower z górurką krótszą o cal i też było dobrze.

A według miarki Authora powinienem smagać na 540 z górną 545mm - Dejłan miał 560mm i mi się krótki zdawał. Taką tabelę to "sobie można", która nie bierze pod uwagę proporcji ciała.

 

Kwestia tego czy ktoś jest w stanie się dostosować do roweru czy dostosowuje rower do siebie. Każdy działa jak lubi i mu przyjemnie, a że metodą prób i błędów...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Che che człowiek to bestia.... zawsze się adaptuje. Na ten sposób zaczłem w klamocie zimowym barana używać ;-)Powstał poprętku z tego co pod ręką darmowego (jedyny koszt -owijka)

54059647bd0a3fa8med.jpg no i w miejskim buszu , śniegu i okolicznym błocie się nieźle śmiga. Mój kumpel ścigant co niejedno mistrzostwo polskie zdobywał na ten sam sposób Kaffenbacka (żelazo nie wungel)  od pół roku używa bo jak mawia: 40 na karkołomnym zjeździe z rękami na dolnym chwycie to emocje których od dawna nie przeżywał....adrenalina. Taki bodzieć treningowy.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o cyferkach mowa to i ja ciągle nad nimi dumam.
 
Bo od czasu kiedy zakup zbliża się większymi krokami sen z powiek spędza mi konieczność wybrania między średnią a żużą Eskapadą. 
 
Ale o ile gór-rurka to pikuś (czytaj możliwości dopasowania roweru do siebie są większe) to gorzej z siodł-rurką, czy aby za duża nie będzie. 
 
Aczkolwiek chyba przesadzam. Ronin 540 jest w sam raz. Pod jajkami wprawdzie niewiele zostaje ale też nic nie obija. 
 
Wzrost idealnie pośrodku Cotikowych tabelek, czyli 180.

 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście tutaj ze stronę wcześniej o owijce z Ronina. Ta seryjna jest spoko, wygodna, odpowiednio gruba. Jedyne co to napis "Author" jest okropnie kiepskiej jakości. Tak jakby był tylko napylony na zamszo-gumę. Na zdjęciu owijka po 120 km. Od samego poczatku napis producenta mi nie odpowiadał. Im szybciej zejdzie tym lepiej.

zdjecie,pelne,605270,20160201,owijka-po-

 

Co do rozmiarówki. Sam mam 168 cm wzrostu. Miałem niezły dylemacik czy brać 520 czy 500. Według tych suwaków na stronie Authora powinienem wziąć 500, ale to mi nie wystarczało. Do sklepu NSB w Rzeszowie (specjalnie dla Ciebie Adamos, zauważyłem, że chcesz mieć wyłożone wszyściutko ze szczegółami) przyjechała 540. W prawdzie to 40mm względem 500, jednak wsiadając na niego i robiąc samo przełożenie nogi nad ramą wiedziałem, że to jest za duże. Z geometrii wynikało, że miejsce, gdzie znajdowało by się krocze w 500 byłoby z 2 cm niżej. Zamówiłem 500 i jest ideolo :) Jeszcze zabawa z ustawieniem kątów siodełka i kierownicy. 

W tym samym sklepie dowiedziałem się, że Ronin to bardzo deficytowy towar. Ludzie się rzucili a tego podobno jest poniżej 100 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"Miałeś niezły dylemacik pomiędzy 52, a 50, a do sklepu NSB w Rzeszowie przyjechała 54"? 

ROTFL!

Te wykładanie wszyściutkiego ze szczegółami, to sobie lepiej odpuść, bo ja nic z tego nie rozumiem, hehehe :D

A owijka faktycznie gówniana. Jeździsz tylko w górnym chwycie?

PS 1 niezłe "źródło" MikeBaloon.  :teehee: 
PS 2 resztę kolegów przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych rowerów to Velo na wystawę nie chciało dać a co dopiero wysłanie 50 i 52 bym sobie tylko przymierzył. Była 540 to sobie sprawdziłem. Musiałem jednak mieć jakiś punkt zaczepienia. Jeśli uważasz, że niewystarczający to trudno, mi wystarczyło.

Przeważnie w górnych chwycie jeździć mi się zdarza.

Edytowane przez zukikiziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...