Skocz do zawartości

[amortyzator] problem z Rock Shox Tora 318 Solo Air skok ze 130 zmienił się na 200mm


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie skok w moim amortyzatorze ze 130mm zmienił się na ponad 200mm!!!

...to się stało tak że pewnego razu jechałem rowerem i sobie wyskoczyłem i nagle w amortyzatorze coś strzeliło .... pojechałem dalej bardziej ostrożnie ale wskoczyłem z bunnyhopa na krawężnik i nagle amortyzator przestał się zbijać a skok widocznie się powiększył ... proszę pomóżcie mi ponieważ roweru używam na co dzień a teraz nie mogę ... pomocy!!!(załączam zdjęcie ,,uszkodzonego" amortyzatora)

post-154550-0-34225100-1342339878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, nie dalej jak kilka dni temu rozbierałem (po raz kolejny) taki amorek i jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zgubione śruby od dołu - obydwie. Podkładkami w komorze ustawiasz sobie skok. Bez komory amorerk wysuwa się na 140 mm MAX.

Skoro już jest zepsuty to bardzij go chyba nie uszkodzisz - klucze do ręki i do dzieła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo:)

 

To masz Boxxera:p

 

pewnie pękły podkładki pod tłumik zmniejszające skok

podkładki są całe :P

 

Dziwna sprawa, nie dalej jak kilka dni temu rozbierałem (po raz kolejny) taki amorek i jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zgubione śruby od dołu - obydwie. Podkładkami w komorze ustawiasz sobie skok. Bez komory amorerk wysuwa się na 140 mm MAX.

Skoro już jest zepsuty to bardzij go chyba nie uszkodzisz - klucze do ręki i do dzieła ...

taaaaa amortyzator już nie raz rozbierałem i wszystko wydaje się jak kiedyś rozebrałem go co do 1 części złożyłem i nadal to samo ..... śruby na dole są przykręcone do oporu a gwinty są całe .... naprawdę nie wiem czego to wina ..... jakieś inne pomysły ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się.... ale nie do końca :(.....zredukowałem skok do 150mm (i tak za dużo) ale gdy zbijam amortyzator słychać charakterystyczny trzask/puknięcie (dźwięk metalu) no cóż nadal będe kombinował ...dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc. jak możecie to proszę piszcie jeszcze posty z rzeczami które pewnie przeoczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja domyślam się tylko, że ma to coś wspólnego z tym tematem:

[amortyzator] rockshox Tora solo air 130mm uszkodzenia - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

 

zredukowałem skok do 150mm (i tak za dużo)

 

Ale co konkretnie zrobiłeś ? Brzmi jak dzieło przypadku. Nie pomagasz nam...rozebrałeś do naga ten amortyzator ?

Najlepiej idź z tym do serwisu, bo takie prowizoryczne naprawy mogą Ci tylko większych szkód narobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brawo! Tora nie jest do skakania, właśnie uszkodziłeś amortyzator.

hmmm .... jakoś znajomi i ja skakaliśmy na nim parę lat i nic nie było..... nie tylko ja skaczę na amortyzatorze TORA

 

tak, rozebrałem amortyzator na części pierwsze włożyłem podkładki zmieniające skok (włożyłem 3 podkładki po 10mm. skok powinien wynosić 100mm) ale zmniejszył się do 150mm ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze na zdjecie w 1 poscie, nawiasem piszac katastrofalnej jakosci, to mam wrazenie, ze wlasciciel zrobil sobie zart, odkrecil gorne lagi, minimalnie je wlozyl w dolne, zapodal zdjecie na forum do obserwacji - jak sobie poradza....

Teraz mam pytanie, robiles jak piszesz serwis, podaj prosze mi dlugosc calkowita preta od jednego konca pod srube montazowa do drugiego konca gdzie jest tloczek z uszczelka....

Podaj mi dlugosc gornych lag.

Podam Ci pewna informacje. revelation 150mm, ktorego spokojnie przerabiam na 165, ma calkowita dlugosc goleni gornych 28cm , ktore sa troche dluzsze niz te w Torze.

Po wyciagnieciu u mnie , czyli dluzszych goleni na "skok" 200mm, golenie sa w srodku na glebokosci 5,8cm i sa ponad 3cm nad slizgami, prety nie maja szans na dostanie sie do gniazd montazowych na dole goleni, chyba, ze rozbiore calego u--turna i wywale w kosmos, ale i wtedy watpie.

Pytanie , jakim cudem widelec Ci sie sklada, skoro musialby po kilku centymetrach z wyraznym szarpnieciem i stukotem uderzac w krawedzie slizgow. Jakim cudem go pompujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, weź znowu nie trolluj.. nic takiego nie zrobiłeś widziałem Cię wczoraj jak normalnie smigałeś z swoim 130skoku

taaa ... Mam rozpier....ny amortyzator a skok teraz wynosi ok. 150mm a przy zbiciu słychać stuknięcie nie wiem jak Ty widziałeś 130mm :P

 

Ja patrze na zdjecie w 1 poscie, nawiasem piszac katastrofalnej jakosci, to mam wrazenie, ze wlasciciel zrobil sobie zart, odkrecil gorne lagi, minimalnie je wlozyl w dolne, zapodal zdjecie na forum do obserwacji - jak sobie poradza....

Teraz mam pytanie, robiles jak piszesz serwis, podaj prosze mi dlugosc calkowita preta od jednego konca pod srube montazowa do drugiego konca gdzie jest tloczek z uszczelka....

Podaj mi dlugosc gornych lag.

Podam Ci pewna informacje. revelation 150mm, ktorego spokojnie przerabiam na 165, ma calkowita dlugosc goleni gornych 28cm , ktore sa troche dluzsze niz te w Torze.

Po wyciagnieciu u mnie , czyli dluzszych goleni na "skok" 200mm, golenie sa w srodku na glebokosci 5,8cm i sa ponad 3cm nad slizgami, prety nie maja szans na dostanie sie do gniazd montazowych na dole goleni, chyba, ze rozbiore calego u--turna i wywale w kosmos, ale i wtedy watpie.

Pytanie , jakim cudem widelec Ci sie sklada, skoro musialby po kilku centymetrach z wyraznym szarpnieciem i stukotem uderzac w krawedzie slizgow. Jakim cudem go pompujesz?

 

ehhhhh... chciałbym żeby to był żart :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Torę i wiem jedno. Przy wyciągnięciu do 200 mm, miała by kosmiczny luz a po drugie jest tylko w golenie są tylko w górnych ślizgach wiec nie ma możliwości zęby to pracowało, po za tym pręty nie dosięgną do śrub bo musiały by nie dotykać nawet czubkiem goleni górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...