Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] 29er Kross B6 - XT version


Konr4d

Pytanie

Witajcie :)

 

Miesiąc planowania, sprawdzania dostępności części, pytań na forum, podliczania budżetu i oto zaczynam, składanie 29er'a na bazie ramy Kross B6 - 2012

 

Dla tych którzy nie widzieli jeszcze roweru w wersji standardowej

Level B6 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Gdy pierwszy raz go zobaczyłem stwierdziłem, że to będzie mój następny rower. Ten kształt, ta geometria, ten kolor! Niestety dość szybko się okazało, że jego osprzęt nie jest przewidziany pod bikera 92-95 kg oraz osprzęt planowałem co najmniej oczko wyżej. Zacząłem rozglądać się za czymś innym jednak nie mogłem znaleźć nic co by wywarło na mnie taki efekt jak czarny mat w krossie.

 

Podjąłem decyzję

Kupuję rower dla ramy. Tak dobrze słyszeliście :) Czekam aż w Krossie złożą kolejną partię rowerów w rozmiarze L i jak tylko do mnie dotrze to go... rozmontuję :) Trochę to szalone jednak mam zamiar sprzedać z roweru co się da, ewentualnie rzeczy które zostaną będą częściami zapasowymi do roweru mojego lub dziewczyny.

 

Lista zakupów

W między czasie oczekiwania na rower zadbałem o to aby w dniu kiedy do mnie dotrze mieć już wszystko gotowe i tak oto

 

1. W miejsce amorka Rock Shox XC 28 Mg TK (skok 100mm, Poploc) wkładam Rock Shox Reba 29er Black RL (skok 100mm, Poplock) - 1650g

2. Koła ZTR Arch EX 29er / Novatec Black 711/712

3. Hamulce XT m785 o ile uda mi się znaleźć czarną wersje - wszędzie są ale tylko srebrne :(

4. Jeśli uda mi się znaleźć czarne hample to do kompletu lecą manetki XT z mocowaniem I-spec

5. Przerzutki XT - przekładka z obecnego bike'a

 

Ponieważ chciałbym zachować "klimat" Krossa zostawiam standardowe rurki, pewnie nie będą super lekkie ale to nie o to chodzi :)

 

Część rzeczy już mam ale jest ciemno więc zdjęcia jutro!

 

Co wy na to? :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Obes że rozwiałeś moje wątpliwości:) szkoda tylko że w tak mało subtelny zahaczający o chamstwo sposób, no nic, każdy reprezentuje sobą jakiś poziom.

 

A wracając do tematu, nie twierdzę że B6 to coś super hiper nie wiadomo co, ale gówno też to nie jest. Zawsze można coś poprawić, mogli podgiąć podsiodłówkę, zmieścił by się wtedy top swing, ale miejsca między prowadnicą a oponą dalej było by mało, problem był by mniejszy, ale i tak by istniał. Z tym większość 29erów się boryka dlatego najczęściej montuje się w nich down swingi. B6 to ostatecznie i tak całkiem niezła rama, i nie waży tyle co renegade 29er (ponad 2,2kg) którym się tak wszyscy zachwycali.

 

Ale przekonaliście mnie drodzy koledzy, jako wielki fan Treka od wielu lat teraz przejrzałem na oczy.

 

http://www.ssc.pl/tr.../SFEalu_gf.html

 

To też gówno, nie dość że rura nie jest podgięta to jeszcze down swing a linka puszczona górą, w głowie się nie mieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, nie twierdzę że B6 to coś super hiper nie wiadomo co, ale gówno też to nie jest. Zawsze można coś poprawić, mogli podgiąć podsiodłówkę, zmieścił by się wtedy top swing, ale miejsca między prowadnicą a oponą dalej było by mało, problem był by mniejszy

To zastanów się, mogli poprawić czy :

W jaki sposób można zmienić tu coś w ramie? Tu chyba potrzebny jest odpowiedni dobór komponentów.

Może niech napiszą w instrukcji drobnym drukiem informację o braku możliwości zmiany przerzutki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy napisać o kompatybilności ramy z pewnymi rodzajami przerzutek. Tylko ja dalej nie rozumiem dlaczego takim problemem jest montowanie down swingów? W tym konkretnym przypadku OK, użytkownik liczył że stara zmieniarka będzie pasować no ale trudno musi kupić nową. Dla mnie osobiście nie był by to żaden problem bo uważam że down swing jest lepszy bo nie łapie tak luzów, nic mi nie dzwoni, działa ciężej ale przecież nie mam palców z waty, coś za coś i tyle. Po co ten lament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową przerzutkę i tak chciałem kupić, tylko sęk w tym ze gdybym nie sprawdził tego na starej to nowa była by też top swing i w dniu kiedy już bym miał wszystko nagle okazało by się że coś jest nie tak i kolejne kilka dni czekania

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obes a przyjrzaleś się jak to wygląda z bliska w tym specjalizecie? I może sprawdź jeszcze jaka jest szerokość opony w tym rowerze ;)

Siejesz ferment tylko nie wiem po co. Konr4d wsadził klamota top swinga z trekinga i mu nie pasuje, ty rozbijasz gó..o na atomy i to jeszcze w chamski sposób, gdzie temat doboru przedniej przerzutki do 29er był już wałkowany wielokrotnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno przerzutki i tak planowałem razem z resztą napędu, po prostu rower będzie gotowy tydzień czy dwa później, szkoda, ale w sumie to 2 miesiące czekałem na ramę, więc mogę i jeszcze trochę poczekać

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obes a przyjrzaleś się jak to wygląda z bliska w tym specjalizecie? I może sprawdź jeszcze jaka jest szerokość opony w tym rowerze ;)

Siejesz ferment tylko nie wiem po co. Konr4d wsadził klamota top swinga z trekinga i mu nie pasuje, ty rozbijasz gó..o na atomy i to jeszcze w chamski sposób, gdzie temat doboru przedniej przerzutki do 29er był już wałkowany wielokrotnie na forum.

Słuchaj mądralo, nawypisywałeś głupot o tym, że Kross poprawił ramę i strasznie się pultałeś, że bikeworld pisze nieprawdę, więc może się nie udzielaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obes widze że poza złym wychowaniem masz jeszcze problemy ze zrozumieniem tekstu który czytasz, pisalem że w moim B6 nie istnieje problem odleglości między oponą a przerzutką, na dowód czego wkleiłem zdjęcia. Dotarło czy pisać większymi literami? Dobór przedniej przerzutki do roweru 29 był juz kilka razy opisywany tu na forum, więc juz nie pajacuj i nie sil się na chamskie i złosliwe odpowiedzi bo nic one nie wnoszą do tematu. A w ramach wolnego czasu weź opone 2,25 i włóż ją do tego speca ktorego wkleiłeś i zrób zdjęcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to w temacie przedniej przerzutki wiem już wszystko, a nawet więcej niż bym chciał :P

 

Co do porównań zachód/wschód/krajowe to cały ten projekt czy tego chce czy nie pokazuje bardzo dobrze jak chce promować polską markę, nawet wtedy gdy nie dostarcza mi gotowego roweru

 

Ps. A i tak wszyscy robią na tajwanie! ;-)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt.

Jestem ciekawy czy będziesz mieć problem z centralizacją przednich zacisków - w moim przypadku regulacja zalecana przez Shimano (luzowanie śrub, nacisk na klamkę i dokręcenie) przynosiło taki efekt, że jeden z klocków niemiłosiernie parł na tarczę, co powodowało opory i wycie. Co ciekawe oba tłoczki działały prawidłowo - równomiernie wysuwały się i chowały. Patent podwójnych szarych podkładek w kształcie misek jest dziwny, gdyż ustawia zacisk po swojemu. W końcu ręcznie dokonałem centralizacji (na oko - dostając przy tym zeza) i jest klocki przestały ocierać.

 

Pamiętaj, by sprawdzić czy masz klocki osadzone w zacisku po odpowiednich stronach - są asymetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meszrum, dzięki za miły komentarz :)

 

Przez chwilę nawet miałem zamontowane te szare podkładki o których mówisz, dostałem je z przednim adapterem, ale po krótkiej jeździe testowej jak zobaczyłem, że ślady na tarczy ledwo o nią zahaczają i klocki dotykają tylko kawałka to bardzo szybko wyleciały z roweru :) - zacisk był za daleko oddalony

 

Również ustawiałem tarcze na "oko", strasznie upierdliwe ale chyba przy skracaniu przewodów wlałem za dużo oleju. Dokupię kubełek i przy następnym skracaniu (jeszcze pare cm) dokładnie ustawie poziom oleju.

 

Klocków nie ruszałem od fabrycznych ustawień, mam nadzieję że są dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare podkładki idą na zacisk, a nie pomiędzy widelec a zacisk. Rozważ ich założenie, gdyż pewnie skutecznie uniemożliwiają odkręcenie się śrub. http://techdocs.shim...69830667774.PDF

 

Dzięki za wskazówkę, faktycznie nie pomyślałem o tym. Pewnie sugerowałem się tym jak są te podkładki umieszczone w przypadku klocków w V'kach - tam pełnią rolę dystansu. Dodatkowo na odkręcanie śrub mam te śmieszne obejmy plastikowe, jeszcze ich nie zamontowałem ale będę musiał bo perspektywa zgubienia zacisku podczas zjadu nie brzmi zachęcająco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jeszcze nie gotowy, ale chciałem was prosić o małą pomoc w wstępnym podsumowaniu kosztów i opłacalności

 

Do podliczeń trochę zainspirowała mnie rozmowa tutaj http://www.forumrowerowe.org/topic/115034-rower-cube-reaction-2011-shimano-deore-xt-2012/page__view__findpost__p__1083410

 

Jak myślicie mając do dyspozycji 7000zł wolelibyście kupić gotowy rower (może droższy, ale z rabatem do 7k) czy składać samemu?

 

Chętnie zobaczę od razu propozycje, polskie marki dobrze przeglądałem w kwietniu jednak w granicach 5k, na droższe nie patrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...