Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] 29er Kross B6 - XT version


Konr4d

Pytanie

Witajcie :)

 

Miesiąc planowania, sprawdzania dostępności części, pytań na forum, podliczania budżetu i oto zaczynam, składanie 29er'a na bazie ramy Kross B6 - 2012

 

Dla tych którzy nie widzieli jeszcze roweru w wersji standardowej

Level B6 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Gdy pierwszy raz go zobaczyłem stwierdziłem, że to będzie mój następny rower. Ten kształt, ta geometria, ten kolor! Niestety dość szybko się okazało, że jego osprzęt nie jest przewidziany pod bikera 92-95 kg oraz osprzęt planowałem co najmniej oczko wyżej. Zacząłem rozglądać się za czymś innym jednak nie mogłem znaleźć nic co by wywarło na mnie taki efekt jak czarny mat w krossie.

 

Podjąłem decyzję

Kupuję rower dla ramy. Tak dobrze słyszeliście :) Czekam aż w Krossie złożą kolejną partię rowerów w rozmiarze L i jak tylko do mnie dotrze to go... rozmontuję :) Trochę to szalone jednak mam zamiar sprzedać z roweru co się da, ewentualnie rzeczy które zostaną będą częściami zapasowymi do roweru mojego lub dziewczyny.

 

Lista zakupów

W między czasie oczekiwania na rower zadbałem o to aby w dniu kiedy do mnie dotrze mieć już wszystko gotowe i tak oto

 

1. W miejsce amorka Rock Shox XC 28 Mg TK (skok 100mm, Poploc) wkładam Rock Shox Reba 29er Black RL (skok 100mm, Poplock) - 1650g

2. Koła ZTR Arch EX 29er / Novatec Black 711/712

3. Hamulce XT m785 o ile uda mi się znaleźć czarną wersje - wszędzie są ale tylko srebrne :(

4. Jeśli uda mi się znaleźć czarne hample to do kompletu lecą manetki XT z mocowaniem I-spec

5. Przerzutki XT - przekładka z obecnego bike'a

 

Ponieważ chciałbym zachować "klimat" Krossa zostawiam standardowe rurki, pewnie nie będą super lekkie ale to nie o to chodzi :)

 

Część rzeczy już mam ale jest ciemno więc zdjęcia jutro!

 

Co wy na to? :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

Dzisiaj kończę składanie, tzn nie będzie to jeszcze wersja ostateczna bo na razie na napędzie 8sp ze starego roweru, ale będzie już można jeździć i testować.

 

Napęd wymienię pod koniec miesiąca, mam już z XT kasetę i łańcuch.

 

Brakuje jeszcze mi korby, przerzutek i manetek z mocowaniem ispec

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za komentarze i liczę na kolejne :)

 

 

A te Krossowe końponenty (mostek, sztyca, kiera) ile ważą?

 

Odpowiedzi poniżej w formie zdjęć plus opisy pomiędzy nimi

 

Mostek waży 155g, ma długość 110mm i wznios jakieś 3 stopnie tak na oko

 

DSCN0132.JPG

 

Sztyca ma długość 32cm i waży 296g

 

DSCN0114.JPG

 

Kierownica 70cm szerokości, waga 258g

 

DSCN0135.JPG

 

Chwyty 121g + 7g korki

 

DSCN0108.JPG

 

DSCN0112.JPG

 

 

Na koniec podkładka pod mostek

 

DSCN0124.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o suportach shimanowskich dla HL-II i ich niestandardowych łożyskach które mają 6mm grubości podczas gdy wszystkie tanie zamienniki mają 7mm.

 

W związku z tym zdecydowałem się na zakup wkładu suportu od Accenta, które PODOBNO mają standardowe 7mm

 

Konkretnie ten

http://velo.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=2316

 

Macie jakieś informacje na jego temat? Podoba mi się, że czarny - pasuje do ramy. Jak coś to jeszcze mam możliwość zrezygnowania bo dopiero w poniedziałek będzie w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie niech ktoś potwierdzi to, bo na 100% pewny nie jestem, ale łożyska 6802, czyli łatwo wymienne.

 

Dzięki!

 

Do poniedziałku będę się zastanawiał, za accentami przemawia fakt, że mam je na miejscu.

 

Początkowo wybrałem czarne, teraz jednak jak zobaczyłem czerwone aerozine i accenty bb-ex pro to mam dylemat. Rama/amortyzator/koła mają czerwone elementy więc chyba w ten kolor pójdę jako uzupełnienie czarnego hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Bikeworld się nie mylił :blink:

Musisz zmienić przerzutkę na down swing ... powinno pomóc ...

 

Nie mogę znaleźć informacji o zastosowanych w nich łożyskach, chciałbym aby to był ostatni wkład jaki kupię, a później będę sobie wymieniał tylko łożyska 2x4zł

Jeśli chcesz często wymieniać to owszem, porządne łożysko 61802 kosztuje około 30 zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Bikeworld się nie mylił :blink:

Musisz zmienić przerzutkę na down swing ... powinno pomóc ...

 

Gdzieś czytałem, że Kross by nie wypuścił takiego bubla i że to był problem w prototypie. Jak widać rozwiązali problem zmieniając przerzutkę zamiast poprawić ramę ...

 

O kurcze, czyli nie tylko z wodzikiem jest problem...

W sumie to chyba problem nie do rozwiązania bez zmiany opon.

 

Ocieranie prowadzenia łańcucha jest trochę przesadzone bo śrubki ograniczające są teraz wykręcone, więc po zmianie na Down Swing i podkręceniu śrubek do korby 2 blatowej MOŻE będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Kross by nie wypuścił takiego bubla i że to był problem w prototypie. Jak widać rozwiązali problem zmieniając przerzutkę zamiast poprawić ramę ...

 

Czytałeś to kilka postów wcześniej w swoim temacie ... ;) niejaki "wszoltysik" wrzucił zdjęcia swojej ramy z down swingiem :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można zmienić tu coś w ramie? Tu chyba potrzebny jest odpowiedni dobór komponentów.

Tak jak robią to inni, podgiętą rurą podsiodłową ... ale jak ktos idzie na łatwiznę to później są takie efekty :blink:

Większość rowerów ma w takim razie niesensownie dobrane komponenty, bo większość ma down swinga i linkę puszczoną górą

Nadajesz się do pracy jako domokrążca, co to gówno sprzeda jako mydło ... typowy komuch, czasy się zmieniły ludzie mogą wybierać, nie muszą kupować bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...