Skocz do zawartości

[Amortyzatory 650b] dostępne modele


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

marky5

 

Przymierzałem swoje koło z Ralphem 2.25" do R7 TPC - cokolwiek przyczepionego do opony (śnieg, błoto, mokry piasek) i szorowanie praktycznie pewne.

Nie zdecydowałbym się na jazdę "na codzień" w takiej konfiguracji.

Tak też myślałem,dlatego jak na razie niezdecydowałem się na kupno 650b aby się o tym przekonać.Jak dla mnie węższa opona jak 2.10 raczej nie wchodzi w grę dlatego trochę żałuję.Szkoda bo przymierzałem się do 27,5.

Niestety ten sam problem mam w tylnym widle mojego Epica,bo jak najbardziej 27,5 wlazło by,to po bokach miejsca prawie wcale. :verymad: ale może jeszcze spróbuję z jakimiś kapciami 2.0 -2.10 z minimalnymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fox Float RL 150mm QR15 i Pacenti Neo Moto 2.35 na obręczy Halo Vapour - jak widać miejsca w zapasie jest wystarczająco - gdzieś wyczytałem opinię że Pacenti ma "płaskie" opony...chyba musze przyznać rację, ale porównam z RaRa w Marcu!

 

IMAGE_C7F4D22B-CBCF-4213-9D49-C6FD35865667.JPG

IMAGE_66C6D815-7E66-4824-9EE5-0FBB45558DEE.JPG

 

 

Jakość zdjęć wątpliwa, ale to nie na konkurs tylko żeby zaznaczyć iż się da się ;) Jutrem postaram się zrobić fotkę z Manitou Sherman'em, może być niełatwo gdyż S-Herr-Man ma ośkę 20mm a piastę mam 15mm - pokombinuję z jakimiś dystansami albo zaproszę dodatkową parę rąk i zapodam jakieś poglądowe pstryki dla chcących pokombinować...a, dodam też foty tylnego koła w ramach Cannondale, jestem pewien że wpasi do modeli 2013(może jeszcze Whyte, Genesis, Surly jak wejdzie), zmierzę wysokość suportu też i zapodam do działu z ramami!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sporo... cały czas szukam sposobu aby jakoś wcisnąć koło 27,5" do swojego SID's przy tym nie zmniejszając koła o tyle, że nie będzie to już 650b. Mam SID'a rocznik 2012 gdzie z moich wyliczeń i danych producenta wynika iż max koło jakie wchodzi to 686mm (w przekroju) gdzie zostaje 5mm prześwitu, czyli o te 5mm (10 w przekroju) za mało :confused: Więc może mniejsza opona np. 2.10 albo 2.25... Czy wiecie jaką średnicę mają koła 650b na takich oponach? Teraz mam koło 26" o średnicy 665mm i teoretycznie mogę to zwiększyć o 21mm czyli sporo ale pewnie łatwiej, taniej i lżej mogę to osiągnąć kupując Race King'a 2.2 Ciekaw jestem przekroju kół 650b z oponami 2.10 czy 2.25 jeżeli są zbliżone do rozmiaru 686mm to nie jest to żadna rewelacja. Twoje koło ma 696mm czyli tylko 10mm więcej niż koło które można zrobić maksymalnie z SID'em na obręczy 26" Czy ten 1cm robi aż taką różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No Monsieur Kaza... Przyznam ze zaczynasz mi burzyć koncepcję :P

 

Co do upychania zasię na siłę 650B w 26 incz to proponuje zapoznać sie z artem z tego posta.

 

Sam jestem fanem DIY i wynalazczości ale czy jest sens na siłę robić coś co może przyspozyć więcej problemów niż radości?

 

Ofkors każdy kowalem własnego losa :icon_mrgreen: ...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem fanem DIY i wynalazczości ale czy jest sens na siłę robić coś co może przyspozyć więcej problemów niż radości?

 

Wszystko z głową nic na siłę. W moim sztywniaku Soma - The Analog mam przesuwane drop-out'y więc o tył zupełnie się nie martwię. A co do przodu to jak się zachowa 5mm prześwitu między oponą a "łukiem" dolnych goleni czy jak to tam się zwie, wszyscy wiedzą o co chodzi to zachowa się zalecenia producenta. Więc nie jest tu nic na siłę i bez problemu można przerobić sporo ram 26" na 27,5" co już zostało udowodnione. Tylko nadal ciekaw jestem szerokości kół z mniejszymi oponami, bo możenie gra nie jest warta świeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

 

No Monsieur Kaza... Przyznam ze zaczynasz mi burzyć koncepcję :P

 

(...)

 

Ofkors każdy kowalem własnego losa :icon_mrgreen: ...

 

Szacunek...

I.

 

Jakową koncepcję począłem niszczyć, Towarzyszu? :devil:

 

A, jeśli chodzi o 650b conversion to raczej okazać się może w nieszczęśliwych przypadkach że "(nie)każdy kowalem swego nosa" ;)

 

 

(...) max koło jakie wchodzi to 686mm (w przekroju) gdzie zostaje 5mm prześwitu, czyli o te 5mm (10 w przekroju) za mało (...) Ciekaw jestem przekroju kół 650b z oponami 2.10 czy 2.25 jeżeli są zbliżone do rozmiaru 686mm to nie jest to żadna rewelacja. Twoje koło ma 696mm czyli tylko 10mm więcej niż koło które można zrobić maksymalnie z SID'em na obręczy 26" Czy ten 1cm robi aż taką różnicę?

 

Patrz wyżej w tekst z kowalem, i jeśli nie chcesz stracić tego skąd jesteś ;) to radzę Ci pogoń swego Sid'a i zapodaj nowego pod 650B lub coś podobnego...ja bym nie ryzykował, a ogólnie byłoby lepiej mieć możliwość wrzucenia większego kapcia, tym bardziej że ramkę smakowitą posiadasz i można by ją sklepać z grubszymi laczkami i byłoby naprawdę zacnie i wygodnie!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Pragnę tylko zauważyc że 686mm to "pojemność" Twojego amora. Czy masz już koło o podanej średnicy dostępne, zamontowane i objeżdżone? Bo mnie się zdawa że aby mieć one 686mm na obreczy 26 cali musiałbyś użyć opony o dużym balonie - mniemam ze około 2.3-2.4 cala powinno załatwić sprawę. Ale to mogłoby sie nie zgadzać z krosiarskim światopoglągem :P

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Koncepcja ewolucyjna Kolego Maxi Kazz. Rękodzieło na hakach od Pryszcza? Może, może...

 

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Kłaniam,

 

Suntour pokazał proto forka do serialnego łomota...

 

Suntour Auron

 

p4pb9344712.jpgp4pb9347267.jpg

 

Golenie 34mm, skok wewnętrznie konwertowalny 160-120mm, stożkowa sterówka, poprawiony, niewymagający ciagłej, wewnętrznej średnicy osi piasty circa 15mm QLOC, w wersji najbardziej wybajerowanej oferować ma zewnętrzną regulację wolnej i szybkiej kompresji i oczywiście tłumienie powrotu. Za to ostatnie odpowiada zamknięty ale w pełni serwisowalny, aluminiowy kartridż.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Klaniam,

 

Robi sie naprawde gruubo. BOS dorzuca Devile'a pod 650B

 

BOS-Enduro-Fork.jpg

 

Formula take dorzuca swoje forki w smaku 650B

 

20130421-081450.jpg

 

Golenie 35mm, skok 140mm - wewnętrznie konwertowalny do 120 lub 160mm, ośka 15mm. Wyląda na to że będzie to kawał kloca... Wersja 29er 100-140mm ma ważyć 2750g [sic!]

 

 

Równie X-Fusion pokaza nowy prototyp:

 

X-Fusion Sweep

IMG_2573.jpg

 

Golenie 34mm, 160mm skoku, docelowa waga w granicach 1.9kg.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiem, że były już napomknięte przez kolegę Koen'a REBA i SID, no ale tutaj mamy jeszcze REVELATION'a

Sram-launch-Sea-Otter041913_0651.jpg
Pike-Revelation-spec.png
Ciekawostką, coś na styl TwinLocka od Scott'a - manetka XLoc Sprint, blokująca jednym przyciskiem przednie i tylne zawieszenie jednocześnie.

Sram-launch-Sea-Otter041913_0653.jpg

dostępność: czerwiec 2013
źródło: http://www.bikerumor.com/2013/04/23/soc13-rockshox-intoduces-xloc-full-sprint-dual-lockout-dig-valve-27-5-revalation-sid-more/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team

Kłaniam,

 

Manitou w końcu powraca do świata większego łomotu.

 

large_Manitou_Mattoc.jpg?0

 

Manitou Mattoc

 

Golenie 34mm, 140-160 skoku dla wersji 27.5 - plus 170 dla Kiszuni - deklarowana waga topowej wersji 1877g, przemodelowany, lżejszy wkład dampera.

 

I szkoda tylko że najpeniej ów strażacki kolor nie bedzie dostepny w wersji box :(

 

Garść detali i zbliżenia na Bajkrumorach

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...