Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na fulla 27,5,to jakiś krótki ma ogonek(430mm),ale może to pomyłka z tymi 26x2,35.

Z drugiej strony jednak u mnie np. tylny wideł ma 435 ale w 26-rze,więc może faktycznie nie zalecają większego kółka tam wciskać niż ma rozmiar 26x2,35 :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...nawet mnie nie przypominaj Ivan, co dzień mnie to "cieszy",że przyjdzie "kryska na matyska" i trza się będzie rozstac...

(albo pielgrzymkę kolanną do Sikory wykonac)

Mnie bardziej bawiło jak widziałem na MTBRze "udane" przeróbki tego modelu na 650b :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz anarchy,że w stampim 26 jest tylko 420mm...hmmm.... :whistling: ,że też nigdy tego nie sprawdzałem. Nie korci spróbować ze średnią kiszką?

( od razu korekta w moim epicu 2008 jest 430mm a nie 435 ) :yes:

 

No to może zapodajmy dla zainteresowanych jak to mniej więcej wygląda u kolegów z mtbr >after conversion to 650b<;

 

SJ FSR http://forums.mtbr.com/650b-27-5/thinking-converting-my-sj-fsr-what-do-i-need-know-804535.html

IMG_20120819_083855.jpgIMG_20120819_083834.jpg

 

Epic FSR(sprzed 2010) :yes: :yes: http://forums.mtbr.com/650b-27-5/my-650b-epic-548999.html ,http://forums.mtbr.com/650b-27-5/650b-s-works-epic-first-ride-492639.html

IMG_0496a.JPGIMG_0488a.JPG

Właśnie tak by mniej więcej to wyglądało w moim przypadku. :icon_confused: Czyli nie zaciekawie. :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, mówię o stumpim FSRze 26" modele do 2008 (damper idący przez sztycę) i do 2010 roku (damper w pionie) , mam w domu dwie sztuki to sprawdziłem raz czy koło wchodzi, dwa, czy koło wchodzi do drugiego :) a 420 pamiętam z tabel :) Spec od lat się tym chwali.

Co do "kompatybilności" - jeśli nawet dla chudego rara zostaje 3mm to wg mnie "nie wchodzi". I tej wersji się będę trzymał. RS może pisac w instrukcjach co innego hehe

Epica (wersja jak u Ciebie z damperem z tyłu) nie mam od 2 lat, niby sprzedałem Koledze i mam możliwośc podjechac i sprawdzic...ale po co? :)

Szczególnie, że zdjęcia pokazujące wszystko są jak dobrze pokazujesz ogólnie dostępne. A te ich karteczki z pomiarem mnie bawią :) Bierze się suwmiarkę i mierzy jak "pan Bóg przykazał".

 

Plany są dwa- siadam do cada, rysuję co zmienic i idę na kolanach do Sikorskiego (chyba jedyny któremu bym teraz zaufał w Polsce) zmienic haki z tyłu, plus sprzedaję revelationa i kupuję foxa (niechętnie). Druga opcja: cieszę się nadal jak głupi tym co mam a ze średniego korzystam tylko w Sarniaku :) I poczekam z 2 lata aż się rynek unormuje, ceny przestaną szalec a właściwe opony będą ogólnodostępne.

 

I chyba właśnie spokoju i cierpliwości pozostaje życzyc Kolegom Forumowiczom :) Nic nam nie ucieknie :) Niech inni sprawdzają wszystko na własnej skórze (szczególnie niepewne przeróbki pod 650b)

 

ps: gdyby mi coś odwaliło jednak i przerabiałbym speca-pełną historią choroby nie omieszkam się podzielic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Stumpym też jest 420 mm i sądząc po ilości miejsca na oponę 26X2,4" nie widzę tam możliwości założenia kiszki 27,5 z taką oponą albo nawet trochę węższą przy zachowaniu sensownej ilości miejsca, a zakładanie mniejszej szerokości jak dla mnie nie ma sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Prawdę powiedziawszy co by takiego stumpiego zrobic elegancko pod 650b trzeba by ruszyc rower w 2 miejscach:

1. zmienic haki - lub w obecnych wykonac insert, gniazda pod śruby itp i dokręcic nowe haki cofając je dajmy na to około 1 - 1,5cm w tył.

2. obniżyc suport o około 1,5-2cm. czyli albo wstawic w to miejsce "kloca" z alu z otworem suportowym albo wielki baniak z mimośrodowym suportem

2A. można by też zamiast ruszac suportu zrobic haki jak w pkt 1 ale podniesione do góry o 1,5cm a górną poprzeczkę ( powyżej zdjęcie nr 2 u markyego) odspawac i wstawic "inaczej" co by o koło nie haczyła. A jesli ktoś bałby się osłabiania aluminium ponownym spawaniem odesłac do luxtecha-aluminium zamienią na carbon.

 

I to jest mój koncept na stupmiego jak tylk oznajdę czas, pieniądz i powód na tyle poważny.

A z ekonomicznego punktu widzenia te przeróbki były by tańsze niż kupowanie nowej ramy, a dobrze zrobione posłużyły jeszcze kilka lat.

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Przerobić główkę ramy na zwężaną coby skorzystać ze sztywniejszego przodka oraz nie ograniczać wyboru dostępnych widłów :)

 

...a tak szczerze napisawszy to jak się nie da to ja bym nie starał się udowodnić że jest inaczej - wystarczająco "kłopotów" było z moją przeróbką, raczej bym się nie pchał w zbędne koszta, według mnie lepiej odłożyć tą kasę na nową ramkę i pozostać przy opcji numer dwa z Twojego poprzedniego posta!

 

(...) plus sprzedaję revelationa i kupuję foxa (niechętnie). (...)

 

Albo sprzedajesz Revelation'a i kupujesz Revelation'a ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kazafaza

ad3: tak wierzę w poszerzane (a nie zwężane) sterówki jak osie 15mm na przód :) I te suporty wciskane, jak im tam bb60?90? Idealne by właśnie w takiej sytuacji jak ta ze specem ruszyc lawinę wymian-na cholerę mi to...A ta kosmiczną sztywnośc .. Jeśli jest tak jak z osiami suportu to postoję. Ja nadal nie czuję róznicy między xtrem950, 970, i np. xt 750:) czuję, że "gnie się "złota strzała 105" z....84 roku, ale czy to ramiona czy oś, czy może suport... nie powiem.

 

A koszty? Zaryzykował bym twierdzeniem ,że przeróbka haków kosztowała by do .. załóżmy 1000zł.

Nawet gdybym sprzedał "dobrze" ramę (1 właściciel, papiery) ile dostanę? 2500zł max?

Ile kosztuje rama tej klasy nowa? Obecny Spec Stump z Brainem chyba koło 6-7tys z tego co pamiętam. Jak dla mnie rachunek jest oczywisty. Rozumiem ,że spora grupa ludzi powie, że to barbarzyństwo i absurd "przerabiac ramy" ale ja osobiście mam odmienne zdanie :) Po za tym, sentymentalny jestem, przyzwyczajam się szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) poszerzane (a nie zwężane) (...)

 

Zależy z której strony patrzasz ;)

 

I nie ma co wierzyć(w co - tabele, opinie?) tylko trza spróbować i się własnokopytnie przekonać!

 

Nie twierdzę że koszt będzie taki sam(przeróbka vs nówka), ale sam pomyśl - jeśli za ramę z papierami możesz obecnie dostać ok. 2500zł to ile dostaniesz za tą samą ramę po przeróbkach? "Spora grupa ludzi" pozornie skorych do zakupu pewnie by odpadła bo nie ufa modyfikacjom... Zresztą, pisałem "nowa" ale chodziło mi o "inną" - zawsze można zapolować na używkę pod 650B(aczkolwiek jak na dzień dzisiejszy na pewno nie będzie to Spec;) )

 

Dobrze piszesz:

ruszyc lawinę wymian-na cholerę mi to...
do tego te sentymenty...może lepiej działać(lub nie) w myśl zasady "Lepsze jest wrogiem dobrego"?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
(...) poszerzane (a nie zwężane) (...) Zależy z której strony patrzasz

Kazafaza, Dwu-Ojcze ! :)

Skoro do tej pory rura była 1 1/4 to ją poszerzyli czy przewęzili? Chcesz nam tu jakieś "plusy ujemne wprowadzac"? :)

A z "używkami" 650 hahaha jest pewnie tak jak 8 lat temu z używanymi ramami pod 29 na tytanie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoim wywodem - ja sugerowałem się angielską nazwą "tapered"(stożkowa, zwężana). Mea Culpa :)

 

Co do używek - szybki gałek na pinkbajk/ibej i faktycznie, nie jest z tym towarem kolorowo...jeszcze, mam nadzieję ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo ciekawa rodzina trojaczków od włoskiego Axevo na karbonie, amelinium i tit(s)anium:

 

BTW. Carbonio 3K - jakoś mi się tak z moją ulubioną pastą kojarzy :D

 

Axevo X 27,5" CARBON

 

334aa3942433e380ea053134e15230bc.07aa9aec3ad2da92331420e88f2ee13f.png

 

Axevo X 27,5" ALUMINIUM

ed222bcbc1ec107fb166ecd747049e01.47b2df5c10ec3d228b7fb60486cff9ac.jpg

Axevo X 27,5" TITANIUM

2c8b702c04b7ed384e32fbb405998e4d.47b2df5c10ec3d228b7fb60486cff9ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

adamos-chyba trafiłeś idealnie - paskudztwa chodzą trójkami jak widzę :)

Co do korb -jak ramiona i pająk obejdą to te tarcze....brrr no i jeszcze te konotacje z Wagomirem, tfu tfu

a plusy tych prześlicznych rowerów? Podgięte tylne górne pióra dla lepszej pracy, dolne w carbonowym modelu także, no i ,,,,sztyca dzięki której żaden Kolega (jeszcze mniejszy Karzeł) nie poprosi o przejażdżkę. No i ta wygoda przewożenia jakąś Micrą czy innym "vanem" :)

Sterówka zaiste paskudna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

I kolejna przeróbka factory. Po kij szarpać się z nową ramą jak ma się gotową z wymiennymi hakami tylnego koła :)

 

Banshee Rune 650B

 

p4pb9158926.jpg

 

Dostępne rozmiary S,M L, XL, głowka ramy 65-65.5-66st - można sobie ustawić, tylny widelec regulowany w zakresie 432-439mm, wysokość suportu regulowana w zakresie 350-363mm, górna rurka 562, 584, 610, 635mm.

Dostepna z Float'em CTD lub CCDB Air. Tylne haki w standardzie 142x12, 160mm skoku zawiasu, punkty mocowania ISCG-05, gotowa przyjąć okablowanie sztycy regulowanej.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni - tytajnowy-ma jakiś absurdalny kąt główki ....albo to efekt założonego amorka o odmiennej konstrukcji dolnej części.

A korby KCNC są ohydne.

 

Problem jest taki, że ten amor nie ma offsetu dzięki wysuniętym do przodu hakom koła (haki są w osi goleni) , offset jest zapewniony poprzez mocniej wysunięte do przodu golenie , dlatego taki wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez - wysunięte do przodu golenie sugerowały by ich równoległośc do osi rury sterowej (czyli offset uzyskany na koronie) a tu mamy ich odchylenie do przodu-pewnie o to Ci chodziło.

Kiedyś tam miały niektóre modele( np Indy RS z tego co pamiętam) no i prehistoryczne marzocchi 500 i 600 (i pewnie ktoś tam jeszcze). Teoretycznie widelec jest czulszy na małym elementach, praktycznie ładniej się zapada przy hamowaniu przodem :) No ale dzisiejsze systemu tłumienia i kompresji pewnie temu pięknie zapobiegają.

 

adamos-za Brosa z tym widelcem masz plusa! Biegów za dużo ale co tam...No i nie stalowy... właściwie plus Ci się nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...