Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Oj tam, chyba doszukujemy się "niewiadomoczego" i tyle :)

A właśnie brak dodatkowych info może wskazywac właśnie na OEMowe pochodzenie.

(no nic, gdyby to miało z 50 gramów mniej sam bym się skusił do drugiego bika)

Przy okazji ktoś może mi powiedziec jak to jest z tymi obręczami BOR? "od zawsze" kojarzę je jako FRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Przy okazji ktoś może mi powiedziec jak to jest z tymi obręczami BOR? "od zawsze" kojarzę je jako FRM.

 

BOR z FRM łączy osoba Boris'a Latsch'a (obecnie szefuje BOR), a FRM to jest chyba jego indywidualny przybytek z siedzibą w słonecznej Italii i filią w Niemczech. Zupełnie dwóch różnych producentów, ale robili też kółka w kooperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już są, ale jeszcze ich nie ma :D

 

A tak na serio to wyczytałem, że mają być ogólnie dostępne od lipca b.r.

 

Opony WTB:

- endurowe Vigilante 2,3

Vigilante.jpg

- bardziej lajtowe Beeline 2,1

BeeLine.jpg

i do tego dojdą obręcze o nazwie WTB KOM we wszystkich 3 rozmiarach (w cenie ok. $98 za 650b - 23mm internal)

KOM-Rim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

w końcu.... wszak obok Pacentiego (lub raczej zaraz za nim) mieli jako nieliczni opony 650b (i pionierowali w 29). No i w końcu może będę miał oponę na tył do (genialnego) Nanoraptora na przedzie :)

 

te BeeLinea czy to te samo co wersja 29" "projektowana wraz z zespołem cannondala"? Bo tak jakoś przemknęło mi coś przez głowę

 

edit ps'a - tamte to nineliny :) w sumie mądry pomysł, 9 na 29, bee na 650b a 26? a kto robi opony pod 26 jeszcze? hehee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

lubię bardzo WTB za ich DNA, lubię zapach ich gumy, to jak miękko okłada się na mokrych korzeniach

ale za cholerę nie mogę zrozumiec dlaczego ta opona w wersji 650b waży (AŻ! i niech mi tu Ivan zaraz nie mówi że ho ho Wagomir itd) 740 gramów!

no niestety ja mówię PAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ad ps: Nanoraptor?Zapewne jest wiele innych genialnych opon ale ta? - szybsza i bardziej przewidywalna od rocketa, na mokrych korzeniach lepsza od rara, ładniej kładzie się w zakręty od contich (MK doprowadzało mnie do szału), idzie po piachu i szutrze, a jak czasem w mocnym przechyle ucieknie to zaraz wraca na swój tor, na asfalcie dojazdowym cicha. I jeszcze jedna rzecz - pompuję 1-1,2 bara i mam amortyzację jak stary poczciwy MAG21:) Jak dla mnie, do moich potrzeb na 3 pory roku, na "góry" podszczecińskie i na przód - świetna. I nawet te 604 gramy jakoś mi nie wadzą.

Ach i przeżyje z 2 sztuki schwalbe :)

Z opiniami jest tak że ile osób tyle opinii. Mnie przekonały 3 rzeczy - u Darka Synkrosa ze Szczecina kupiłem od ręki (sklep za rogiem), w bB pisali o wyjątkowym komforcie (a tego szukałem do sztywnego bika), połowa Stanów w długodystansowych sztywniakach 29 jeździ na tych nanoraptorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To szczerze mówiąc trochę mnie zdziwiłeś, tak że aż poszukałem linka gdzie to kiedyś wyczytałem. Choć panuje ogólna zgoda, że opona fajna na suchym, szybka oraz cicha, to jednak na mokrym bardzo słaba. Tak jak pisałem, nie moja opinia ale tak wyczytałem:

 

http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheels/tire/wtb/nanoraptor-29/prd_361018_151crx.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

na błoto nie - zapycha się i ślizga, ale już na mokrej twardej - tak, mieszanka gumy jest bardzo miękka i przyczepna (a przy tym ciągle się wyciera), stąd jak pisałem wyżej - na mokrych korzeniach czuję się nie najgorzej (jak na taką oponę-nie można o tym zapominac!)

Zawsze gdybyś chciał-wyślij mi kaucję to Ci pożyczę na kilka dni :) Albo wpadnij wiosną na 2 dni w zachodniopomorskie, będzie Ivan, będzie jeszcze jeden kumpel - można by dwa dni pogonic, wieczorem przy isotonicu pogadac.

 

przepraszam moderatorów, przechodniów oraz osoby postronne za prywatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Zawsze gdybyś chciał-wyślij mi kaucję to Ci pożyczę na kilka dni

 

Nie, no nie ma potrzeby, jak mówisz że taka niezła, to być może zakupię i sam sprawdzę. W moich okolicach raczej piasek, niż glina więc pewnie tak zapychać nie będzie.

 

Albo wpadnij wiosną na 2 dni w zachodniopomorskie, będzie Ivan, będzie jeszcze jeden kumpel - można by dwa dni pogonic, wieczorem przy isotonicu pogadac.

 

Dziękuję za zaproszenie - ciekawa propozycja, ale obawiam się kolego anarchy, że jak tak dalej pójdzie, to wiosny w tym roku nie będzie. Prędzej latem. :)

 

PS. Również przepraszam za OT.

 

Edit: tak na marginesie to jeszcze jedna obręcz od WTB, która się tu chyba wcześniej nie pojawiła:

 

Wilderness Trail Bikes - LaserDisc Trail 650B rim 32 hole Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam - natknal sie ktos moze przypadkiem na obrecze zdatne do uzycia pod szczeki? o grand bois i velocity sie wie; weinmanny, czy rigidy sa juz nie-do-dostania, ale moze ktorays disc only ma dosyc wysoka scianke boczna? podpowie kto?

 

 

Zobacz Mavic Open Pro 650b, tylko że to jest chyba obręcz szosowa/trekingowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz Mavic Open Pro 650b, tylko że to jest chyba obręcz szosowa/trekingowa.

 

dzieki, ale 650 ktore jest dostepne to jest rozmiar tt/triathlon 571mm niestety ;(

 

przygladalem sie swoim eq27 i daja one nadzieje na jakies tam zdejmowanie anody i polerowanie, wiec bede myslal... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

twojastara, dnia 07 Kwie 2013 - 23:15, napisał: i jak tam - natknal sie ktos moze przypadkiem na obrecze zdatne do uzycia pod szczeki? o grand bois i velocity sie wie; weinmanny, czy rigidy sa juz nie-do-dostania, ale moze ktorays disc only ma dosyc wysoka scianke boczna? podpowie kto?


przygladalem sie swoim eq27 i daja one nadzieje na jakies tam zdejmowanie anody i polerowanie, wiec bede myslal... 


No ja Ci powiem NaszaStarutka, że też o nich myślałem pod V przez sekundę (dla Żony) ale wg mnie te boczki są tak niskie i tak bardzo cienkie, że to kompletnie się nie sprawdzi. 
Tak w ogóle to SUN na miejsce tych EQ wprowadził jakąś nową serię, cięższe to, droższe...ech... i z 650 tylko jeden rozmiar a i tak na papierze.
Dla przypomnienia wszem EQ27 650b - 470gramów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...