Skocz do zawartości

[rower] pomoc w wyborze damki Jamis/Accent (164 cm)


Abelja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Na dniach mam zamiar zrobić sobie prezent na osiemnastkę i kupić rower, mam okropny dylemat. Zależy mi, abym mogła na rowerze jechać w pozycji całkowicie wyprostowanej, mam 164 cm wzrostu. Upatrzyłam sobie dwa rowerki w kolorze miętowo błękitnym:

  1. http://cyklo-70.pl/p...atb-rowery.html
  2. http://cyklo-70.pl/p/34/955/rower-miejski-damka-accent-cityliner-7-nexus-accent-miejskie-rowery.html

Pierwszy rower nie jest damką to po pierwsze, jednakże wyczytałam, że rowery ATB umożliwiają jazdę w pozycji prostej. Tutaj bym wzięła ten z ramą 17,5', opony mają natomiast 26 cali.

 

Co do drugiego po pierwsze jest dosyć drogi jak na budżet, którym dysponuję, ale urzeka mnie jego majestatyczny wygląd. Odpowiednią ramą wydaje mi się, że byłaby 16', nie wiem ile cali mają opony, nigdzie nie znalazłam takich informacji, ale z tego co wiem, jeśli są to 28, to raczej będą za duże na mój wzrost i będę się garbić (?).

 

Bardzo proszę o doradzenie mi i o jakieś opinie.

Z góry dziękuję, miłego wieczoru;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamis jest sporo lżejszy, nie wiem czy potrzebujesz "majestatycznego" czy raczej lekkiego.

Koła w Accencie mają 28" jak wynika z opisu :

opona : ACCENT Voyager 700C x 40

koła nie będą za duże, nie mają wpływu na pozycję na rowerze, jednak zakupu dokonuje się po przymiarce, wtedy zdecydujesz który Ci bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamis jest sporo lżejszy, nie wiem czy potrzebujesz "majestatycznego" czy raczej lekkiego.

Najlepiej gdyby było to i to;). Potrzebuję roweru na wiosnę, lato i jesień, którym codziennie będę jeździć do szkoły - to jest jakieś 10km.

Też zwróciłam uwagę, że Accent jest troszkę przyciężkawy, tyle, że nie mam pojęcia w jakim stopniu wpływa to na komfort jazdy.

 

koła nie będą za duże, nie mają wpływu na pozycję na rowerze, jednak zakupu dokonuje się po przymiarce, wtedy zdecydujesz który Ci bardziej pasuje.

Z racji tego, iż ów sklep rowerowy nie znajduję się w Krakowie z przymiarką będzię ciężko - stąd ten temat.

 

A jak jest z jakością tych rowerów (części etc.)? Bo jeśli ktoś nie ma za bardzo pojęcia na dany temat, to tak naprawdę zmuszony jest kupować w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent ma niby bezobsługową piastę tylną w której znajduje ię mechanizm zmiany biegów, jednak podobno te piasty używane w deszczu potrzebują regularnej obsługi i smarowania.

Jamis ma normalną przerzutkę , niezbyt wysokiej klasy, ale w takich warunkach powinna w zupełności wystarczyć.

Co do rozmiaru zarówno 16" Accenta jak 17,5" Jamisa powinien pasować.

PS

Ciężko czy nie , kupując bez przymiarki możesz być rozczarowana ...mimo tgo że ramy będą pasowały pozycja na rowerze może nie być do końca optymalna dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent ma niby bezobsługową piastę tylną w której znajduje ię mechanizm zmiany biegów, jednak podobno te piasty używane w deszczu potrzebują regularnej obsługi i smarowania.

W deszczu w sumie nie zamierzam jeździć, przy brzydkiej pogodzie raczej wybiorę autobus, no chyba, że mnie przypadkiem złapie.

 

Ciężko czy nie , kupując bez przymiarki możesz być rozczarowana ...mimo tgo że ramy będą pasowały pozycja na rowerze może nie być do końca optymalna dla Ciebie.

Rozumiem, nawet bym wsiadła w pociąg i pojechała, ale to aż w lubuskim.

 

Poza tym zastanawiam się czy waga Jamisa nie wynika po prostu z tego, że jest on taki "goły" (brak bagażnika etc.). Na razie jestem bardziej przechylona na Accenta.

Zresztą zastanawiam się czy ten rower rzeczywiście potrzebny mi jest taki lekki, skoro sama ważę 45kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga Accenta wynika z tego , że zamontowany amortyzator , ciężką piastę tylną, ciężką piastę przednią (zapewne cięższe też obręcze i szprychy) i bagażnik...

Skoro jesteć lekka to większa waga roweru przeszkadza bardziej ... zwłaszcza przy jeździe pod górkę lub konieczności przeniesienia roweru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga Accenta wynika z tego , że zamontowany amortyzator , ciężką piastę tylną, ciężką piastę przednią (zapewne cięższe też obręcze i szprychy) i bagażnik...

A czy te wszystkie ciężkie elementy są aż tak istotne (amortyzatory, piasty)?

 

Skoro jesteć lekka to większa waga roweru przeszkadza bardziej ... zwłaszcza przy jeździe pod górkę lub konieczności przeniesienia roweru .

No tak, fizyka. Co do przenoszenia to rower muszę umieścić pionowo we windzie i wynieść po schodach, ale skoro radzę sobie z ponad 20 kilowym gracikiem, to z tymi spokojnie.

 

A który Ty osobiście byś mi bardziej polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te wszystkie ciężkie elementy są aż tak istotne (amortyzatory, piasty)?

Są istotne z punktu widzenia większej wagi.

A który Ty osobiście byś mi bardziej polecił?

Ten który wybierzesz, znasz wszystkie różnice - jeden z amortyzacją, oświetleniem z prądnicą, piastą z bezobsługową przekładnią i bagażnikiem, za to cięższy, drugi "golas" ale lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są istotne z punktu widzenia większej wagi.

 

Ten który wybierzesz, znasz wszystkie różnice - jeden z amortyzacją, oświetleniem z prądnicą, piastą z bezobsługową przekładnią i bagażnikiem, za to cięższy, drugi "golas" ale lżejszy.

 

Do tego piszesz

Zależy mi, abym mogła na rowerze jechać w pozycji całkowicie wyprostowanej

No całkiem wyprostowana pozycja to tylko na baaaardzo krótkie dystanse :thumbsup:

Nie masz zapędów by śmigać po bezdrożach jak Włoszczowska :002:

Tobie mieszczuch potrzebny :yes:

W związku z tym wybierz Accenta lub rower jemu podobny. Z przerzutką w piaście tylnej i dynamkiem w przedniej. Poważnie bezobsługowe :thumbsup:

Waga nie gra aż tak dużej roli w nobliwym turlaniu się na takim jeździdle.

Jak najdzie Ciebie na ściganie to niestety rower trzeba będzie zmienić jak i pozycję na nim. Tu już każdy gram odgrywa rolę :teehee: do tego będziesz musiała nauczyć się podstawowej obsługi roweru. jak czyszczenie i smarowanie łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego piszesz

 

No całkiem wyprostowana pozycja to tylko na baaaardzo krótkie dystanse :thumbsup:

Nie masz zapędów by śmigać po bezdrożach jak Włoszczowska :002:

Tobie mieszczuch potrzebny :yes:

 

Prosto, pionowo, rzecz jasna, jak to na damce.

 

W związku z tym wybierz Accenta lub rower jemu podobny. Z przerzutką w piaście tylnej i dynamkiem w przedniej. Poważnie bezobsługowe :thumbsup:

Waga nie gra aż tak dużej roli w nobliwym turlaniu się na takim jeździdle.

Jak najdzie Ciebie na ściganie to niestety rower trzeba będzie zmienić jak i pozycję na nim. Tu już każdy gram odgrywa rolę :teehee: do tego będziesz musiała nauczyć się podstawowej obsługi roweru. jak czyszczenie i smarowanie łańcucha.

 

Wybiorę raczej Accenta.

 

Dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik lorence dnia 25 kwiecień 2012 - 10:53 napisał jeżeli chodzi o rower to ja swojej kobiecie kupuje taki: http://www.kross.pl/...omfort/modo-2-0 może i Tobie przypadnie do gustu Ładny, ale chyba się już uparłam na tamten.

 

to może zachęci Cie fakt że najtaniej można kupić ten rower w Krakowie w tym sklepie:

http://www.mudserwis...012-p-2322.html

 

tzn akurat przesyłka gratis (nie jestem z krakowa ani okolic) może warto tam podjechać i obejrzeć rower na żywo ;)

następnym plusem jest to że możesz go mieć od ręki a i cena 1399zł jest do negocjacji :D mi się udało ją troche zbić

 

wybierając ten rower zwracałem głównie uwage na to żeby było wygodnie, można było na nim jechać w prostej pozycji no i do teog żeby rower był w miare lekki, przerzutki ma bardzo dobre. Moim zdaniem warto rozważyć tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...