Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka zmiana konceptu?  Będą lasery? 

Rano zastałem tizera od Waltly, coś tam widać choć efekt końcowy będzie się mienić innym blaskiem...  

#brakcierpliwosci 

 

Timpussy.jpg

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2023 o 16:52, jaakko napisał:

przeoczyłem czy się nie pochwaliłeś jeszcze ?

Daj mi jeszcze chwilkę ;) Małe zamieszanie w życiu prywatnym troszkę mnie wyłączyło z forum (co może widać) i majstrowania w rowerach też. Za 2 tygodnie zaczynam urlop więc wtedy nie ma innej opcji, poskładam. Kolano wiele nie pozwoli jeździć ale oko nacieszymy wspólnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy @akkwlsk, który w "przydasiach" znalazł dwa legendarne już piwoty M10x1mm, Kung-Fu Pawian doczekał się przedniego bagażnika. Kupiłem go kilka lat temu na Aliexpress za jakieś naście złotych i leżał sobie czekając na swoja chwilę.

Adam, dziękuję serdecznie po raz kolejny! Nawet nie wiesz ile się takich piwotów naszukałem.

image.thumb.jpeg.b822c8ee173e351f0b38ff81e9bb45fe.jpeg

I teraz pewnie będzie, że ojezusmariacośtyzrobił.pl, że kolejny bagażnik a przecież mamy bikepacking itd.

Ta przednia przestrzeń bagażowa pomiędzy bagażnikiem a kierownicą On One Geoff spokojnie mieści namiot (4kg z Decathlona) plus dwie karimaty i to bez specjalnego troczenia. Pokażcie mi uprząż na kierownicę o takiej ładowności. Rower na razie przetestowany w wersji biwakowej z dwoma sakwami z żarciem i ciuchami na tylnym bagażniku, dwoma śpiworami na górze tylnego bagażnika, namiotem i karimatami na przedzie. Ciężko, ale jedzie 🙂

Przedni bagażnik też przypadkowo rozwiązał jeden z problemów, o którego istnieniu nie zdawałem sobie sprawy. Zawsze na rower zabieram swój plecak. To moje EDC i bez niego nigdzie się nie ruszam z domu. No to teraz ma on specjalne miejsce na rowerze.

image.thumb.jpeg.754628fb8ba8448843bffb1394274565.jpegimage.thumb.jpeg.72a253531df2a7e2265aca81281b62de.jpeg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te latające paski od plecaka, czy pas biodrowy mnie nie przekonują, ale w pełni się zgadzam:

14 godzin temu, rambolbambol napisał:

Ta przednia przestrzeń bagażowa pomiędzy bagażnikiem a kierownicą On One Geoff spokojnie mieści namiot (4kg z Decathlona) plus dwie karimaty i to bez specjalnego troczenia. Pokażcie mi uprząż na kierownicę o takiej ładowności.

W małych przednich bagażnikach tkwi potencjał. Uprzęże mają sens np. w góralu ale w rowerach ze sztywnym widelcem - bagaj się sprawdzi. Zwłaszcza jak nie jest z manufaktury tylko za pół darmo :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem, w górach i kamieniach bagaż z przodu to ślepota.    Nie widziałem problemu aż do momentu gdy nie odciąłem sobie pole widzenia torbą foto w Krampusie…  na mega technicznych sekcjach na podjazdach czy opuszczaniu się na hamulcach w dół  po skałach patrzymy centralnie „przez bagaż”  prawie w osi widelca 

Ale w normalnym życiu piękny bagażnik pięknie praktyczny jest.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rowerowy w pełni a tu Kross modernizuje stalowego Eskera 4.0:
https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-4-0-ms-kremowy-czarny-polysk
To już chyba 3 wersja tego roweru na sezon 2023, wcześniej był też wypust na starej ramie i osprzęcie L-Twoo, który to teraz jest na wyprzedaży

Ale co my tu mamy, sztywna oś z przodu i z tyłu, wungiel na widelcu, osprzęt już nie L-Twoo, ale Microsh*t, modnie bo 1x (ale czy lepsze niż 2x to nie wiem). Fajnie, że zdecydowali się zmodernizować ten rower, bo szczerze mówiąc, spodziewałem się że prędzej czy później ukręcą mu łeb. Tak jak innym stalowym projektom Krossa, które znikały po paru sezonach. A tu proszę, miła niespodzianka. Tylko ta cena katalogowa gdzieś z głębokich czeluści tyłka wyjęta, bo za trzy stówki więcej jest Esker 5.0 na hydraulicznym SRAM Apex (i alu ramie, co prawda, ale przy tak śmiesznej różnicy w cenie chyba ciężko będzie znaleźć nowych fanów stali). Marzy się sam frameset do kupienia, ale pewnie tak miło nie będzie.

Aaa no i malowanie jakieś takie, słoniowe. 

Edytowane przez krakonos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...