Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
koxygen

[rower] do 5000zl

Rekomendowane odpowiedzi

lederfox34

W potencjalnym budżecie, sprzęcie podobnym lub lepszym masz jeszcze ciekawego mustanga 3 z dobrym osprzętem, shockblaze r7 team 29 i do negocjacji w widelkach do zamknięcie kellys stage 30 na karbonie z fajnym osprzętem. Ale, jeśli chcesz po prostu potwierdzenia wyboru - cena, wygląd przymiarka-to kup to co upatrzylas. (w myśl zasady z bloga hop cycling :)

)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Squ
Godzinę temu, lederfox34 napisał:

W potencjalnym budżecie, sprzęcie podobnym lub lepszym masz jeszcze ciekawego mustanga 3 z dobrym osprzętem, shockblaze r7 team 29 i do negocjacji w widelkach do zamknięcie kellys stage 30 na karbonie z fajnym osprzętem. Ale, jeśli chcesz po prostu potwierdzenia wyboru - cena, wygląd przymiarka-to kup to co upatrzylas. (w myśl zasady z bloga hop cycling :)

)

Wzięłam Treka. Już po jeździe testowej w lesie i jest super :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
oskid

Mam dylemat

Rockrider XC 500 czy Rose count solo 3

Rower ma służyć do amatorskiej jazdy w XCM i po beskidzie śląskim/małym. Na plus XC 500 sztywna oś z tyłu, w count solo brak, z kolei w count solo napęd 2x11 który chyba by mi bardziej odpowiadał. Z różnic jeszcze na plus dla rockridera dożywotnia gwarancja na ramę. No i pytanie czy do ramy count solo nie będzie problemu z instalacjąm sztycy regulowanej?

Jeszcze rozważam count solo w wersji 2, czyli gorszy amor i korba ale za to została by kasa na natychmiastowe dokupienie sztycy teleskopowej bez odkładania na następny rok...

Edytowane przez oskid

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezent

Jak chcesz się trochę pościgać w zawodach to bierz Rocka.

Ps. Jak miło, że zniknął napis b-Twin :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Gwarancja w Count Solo - 6 lat gwarancji na ramę i 2 na komponenty nawet jeśli bierze się udział w zawodach. Do Count Solo można zamontować sztycę regulowaną. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malinowy

Rockrider zdecydowanie. Bardziej przyszłościowa rama, a to jest baza. Dodatkowo dożywotnia gwarancja na nią. Napęd zawsze możesz wymienić, to nie problem, a na pewno nie są to jakieś gigantyczne koszta. Dodatkowo jest to GX. Amorki są tej samej klasy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
oskid

Zdecydowałem się na rockridera ze względu właśnie na ramę + koła tubeless ready. Jestem bardzo ciekaw jednorzędowej korby, nigdy nie miałem okazji jeździć na takiej, ale nogę mam raczej dosyć mocną więc myślę że powinno być spoko. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj
Teraz, oskid napisał:

Jestem bardzo ciekaw jednorzędowej korby, nigdy nie miałem okazji jeździć na takiej, ale nogę mam raczej dosyć mocną więc myślę że powinno być spoko. 

;-))) To jest panie rewelacja/rewolucja.........frajda jakich mało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezent
2 godziny temu, oskid napisał:

. Jestem bardzo ciekaw jednorzędowej korby, nigdy nie miałem okazji jeździć na takiej, ale nogę mam raczej dosyć mocną więc myślę że powinno być spoko. 

Świetna sprawa. Sam użytkuję od 1,5 miesiąca i jestem mega zadowolony z wyboru. Szczególnie doceniam na zawodach, bo nie tracę czasu na szukanie przełożenia i machanie lewą dźwignią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• marcelk
      Przez marcelk
      Hej
      Mam pytanie, odnośnie ustawienia siodła i podłoża. Otóż, zmierzyłem sobie wewnętrzną długość nogi według poradników na necie.
      Problem jest taki że nie potrafię wsiąść na rower z ziemi na siodło(chyba że obniżę to co wymierzyłem o kilka centymetrów), tylko muszę najpierw stanąć okrakiem nad ramą, ruszyć pedałem i dopiero mogę usiąść na siodełko. Mierzyłem się do rowerów premium, których ramy są dopasowane do niższych osób(trek, specialized, wszystkie w rozmiarach S)
      Sprawa się tyczy 27,5 i 29. Pytanie czy to jest normalne? Czy na waszych ustawieniach wysokości sztycy, siedząc na siodle potraficie dotknąć podłoża palcami stóp i utrzymać rower w linii prostej? Może to kwestia mojego niskiego wzrostu 172cm, lub zawsze źle mierzyłem rowery próbując wsiadać w zły sposób. Jeden sprzedawca ostatnio mi powiedział, że 29 są coraz wyższe i jeżeli potrafiłbym dotknąć ziemi stopami to oznaczałoby że siodło jest za nisko. Zawsze biorę rozmiar najniższy - S i mam troche luzu nad ramą.
      Za rady dziękuje bardzo.
    • soltys82
      Przez soltys82
    • skwarek2
      Przez skwarek2
      Sprzedam swojego fulla (130/130mm) ze stajni Canyon, model Spectral na kołach 29 cali. Rama to rozmiar L od 180 cm w górę.
      Osprzęt to pełne XT w kombinacji 2x10, amortyzacja FOX, lekkie i mocne koła na sztywnych osiach - DT Swiss X1900 (przód)/M1700 (tył), opony Schwalbe Nobby Nic. W takim rowerze nie może brakować sztycy regulowanej z kierownicy - Rock Shock Reverb 125mm.
      Możliwa przymiarka w Trójmieście.
      Rower zadbany, mało jeżdżony, serwisowany w razie potrzeby, zaliczył jeden maraton i wypad na Rychleby. Rama posiada małą wgniotkę na dolnej rurze, bez wpływu na jazdę, czy bezpieczeństwo - wszystko widać na zdjęciu.
      Rower bardzo dobrze idzie w górę, a w dół spokojnie daje radę na wymagających trasach. Sprzedaj z powodu braku czasu na jazdę.
      Możliwość wysyłki kurierem (za free) po przedpłacie na konto.
      W razie pytań proszę pisać maila lub dzwonić pod nr 884 000 443
      Rower po świeżym przeglądzie napędu, suportu i amortyzacji - wszystko w 100% sprawne, posiadam paragon.
      Cena: 6499zł 
      Zdjęcia na Allegro: https://allegro.pl/canyon-spectral-29er-roz-l-full-29-fox-enduro-xt-i7418145591.html
    • marcelk
      Przez marcelk
      Hej
      Miałem zamiar kupić rower crossowy ale znajomi strasznie mi namieszali w głowie i oglądałem mtb. Pojeździłem sobie po placyku w salonie rowerowym na unibike evo 29. Jeździło mi się dobrze, trochę ciężęj niż na crossie unibike zethos gts. Problem w tym że mam 0 doświadczenie na mtb, także czy bym pojeździł na placu na 29er czy 27 to nie wyczułbym różnicy, a większe koła mi się podobają wizualnie heh... Z tego co poczytałem na zagranicznych stronach to rekomenduję się wzrost nie mniejszy niż 5 stóp i 6 cali czyli 167 cm, na polskim różnie... czasem nie mniej niż 170 a czasem nawet 175. Tylko że to było czas temu. Słyszałem opinię że jeszcze parę lat temu producenci mieli problem z geometria ramy przy 29er, teraz się ponoć to zmieniło. Nie wiem czy to dobry dział dla moich rozważań w razie czego nie obrażę się jeżeli zostanie przerzucony do odpowiedniego działu.

Evo 29 mogę zgarnąć za 3050 + swiatełka i licznik w prezencie. Jakieś inne propozycje?
    • OneMoreBike
      Przez OneMoreBike
      Cześć,
      Użytkowników Facebook'a, którzy jeżdżą na Surly, albo rozważają zakup zapraszam do grupy Surly Polska - grupa wsparcia dla nieszablonowych rowerzystów: https://www.facebook.com/groups/154825315188742/
      Wrzucamy tam aktualne projekty i inne nowości, a grupowicze dzielą się swoim doświadczeniem i mogą pochwalić się własnymi projektami. Bo jak to często bywa właściciele Surly miewają nietypowe pomysły