Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

jesli walus24 mozesz zaakceptować rower z dosyłką, poniżej budzetu (zwłaszcza dopłaty za karbon w Kellysie) na dobrym osprzęcie dobrej geometrii i uznanej już marce to rzuć okiem na https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-2-2017-bike-now/aid:884005 rower z przodu na booscie, z dobrymi kołami i amortyzatorem który jest już przecież klasyką maratońską, dobre hamulce a i komponenty Race Face do których ciężko się przyczepić. Ciut inne przełożenia ale to kwestia 10 i 11 biegów w nich. To też alternatywa oczywiście, ale forumowicz nasz od Rose pewnie pomógłby w jakimś oglądzie roweru.

czy Rose czy Stage to ścigacze tyle ze jeden lepszy osprzęt kosztem nie karbonu w ramie.  Kwestia podobania się :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przyszedł czas na wymianę roweru. Mój stary Trek 6500 sprawował się bardzo dobrze jednak jako że ma już trochę lat chcę spróbować czegoś nowego.

Względem poprzedniego chcę otrzymać rower lżejszy (poniżej 12kg) i bardziej wygodny. Jakiś czas temu wybór padł na lekkiego fulla konkretnie Canyon Nerve AL 6.0, jednak przekraczał zakładaną kwotę 5-6tys oraz masę. Tak więc rozglądam się za hardtailem na ramie karbonowej na kołach 29cali. Do mojego wzrostu 192 cm i 90kg wagi myślę że takie rozwiązanie ma sens. Obecny rozmiar ramy to 21.5 więc zakładam że na kołach 29 rama 21 cali powinna wystarczyć.

A teraz do czego będę go używał. Ma służyć do szeroko rozumianej turystyki górskiej. Żadnego ścigania, żadnych maratonów. Ma natomiast dobrze się spisywać w całodziennych wyprawach po górach oraz powrocie z tych gór. Co za tym idzie musi być lekki, musi mieć jak najszerszy zakres przełożeń i jak najlepiej amortyzować stąd karbon. Problemem jest już sam napęd. W obecnym rowerze zakres przełożeń to od 22/34 do 44/11. Jeśli chodzi o najlżejsze to było to wystarczające raczej opona pierwsza traciła przyczepność na ostrych podjazdach niż brakowało przełożenia. Natomiast najszybsze przełożenie było lekko niewystarczające - przy szybkich zjazdach powyżej 60-70 km/h nie było opcji aby coś dokręcić. I teraz pytanie jaki napęd wybrać aby przynajmniej pokrywał powyższy zakres biorąc pod uwagę że będą to koła 29cali.

Druga sprawa to trwałość ram karbonowych. Nie miałem nigdy takiej ramy jednak mam pewne obawy czy za powiedzmy 10 lat przy niejednej ostrzejszej jeździe po naszych Beskidach coś się z nią nie stanie. Tym bardziej jest to istotne jako że w obecnym rowerze na ramę aluminiową mam dożywotnią gwarancje i rama po wielu latach użytkowania nie wykazuje żadnych usterek poza odrapaną rurą od łańcucha.

Wstępnie wybrałem kross level b9

https://katalog.bikeworld.pl/2017/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kross/51874/level_b9

Proszę o komentarz i jakieś opcjonalne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię cię :) 

amortyzuje, odczuć to można dość delikatnie, nie radykalnie jako cud jakiś. Lekkość, zrywność roweru, zwłaszcza kiedy np jest się zmęczonym i dodatkowo czuje się 'pchanie' korb z całą wagą roweru. 

Ale to nie machnięcie rożdżką. Wg mnie stal radzi sobie lepiej z amortyzacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że karbon w połączeniu z dużym kołem da jednak lekką przewagę nad kołem 26 cali z ramą aluminiową. Ponadto kwestia zakresu przełożeń -  w takim B8 jest dość ubogo - tylko jeden blat z przodu... Może to ma sens przy ściganiu, jednak dla mnie zakres przełożeń ma znaczenie największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o Kross B8 Rio 2016 (Nowy 4999zl). Jednak tu masz mozliwosc jednie 1x11. Nie ma co sie go bac! Przewage ma raczej tylko na asfaltowych zjazdach. Nie jest prawda mit stalowej nogi do tego napedu.     

Recon/NX/GX/Avid DB3 180/160. Rama aluminiowa, ale masz pewnosc, ze nie zabije jej kamyk spod przedniego kola czy upadek na ostra krawedz np. kamienia.

Mozesz poszukac w ofercie Kross B 2018 z dwoma blatami, bodajze od B14 zaczyna sie jeden blacik dopiero.. 

Ja sam osobcie najbardziej cenie sobie kolekcje 2016/2017. Moze ze wzgledu na 1xX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przymierzam się do zmiany roweru. Moje wymiagania to 29'', sztywne osie, 22 llub 20 przełożenia, amortyzator powietrzny no i wiadomo w miare niezły osprzęt.

Na chwilę obecną w cenie do 5000 znalazłem Cube reaction pro 2018 który spełnia wymagania http://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-pro-blacknred-2018/

Moje pytanie jest takie czy ktoś już miał z nim stczność i może się na jego temat wypowiedzieć? Czy jest to warte tej ceny? Czy może jest coś lepszego w tej cenie wartego uwagi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie hamulce po 80zl  to nawet osprzet spoko jak za taka kase. Ciezko znalezc rower do 5000 z lepszymi zabawkami. Przegladnij kilka stron tematu. Pojawialy sie tu ciekawe propozycje. Moze cos znajdziesz dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wbs napisał:

Jakby nie hamulce po 80zl  to nawet osprzet spoko jak za taka kase. Ciezko znalezc rower do 5000 z lepszymi zabawkami. Przegladnij kilka stron tematu. Pojawialy sie tu ciekawe propozycje. Moze cos znajdziesz dla siebie.

Faktycznie na to uwagi nie zwróciłem. Mogili wsadzić coś lepszego tymbardziej że reszta jest na poziomie. Trochę ważę więc mogą być za słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu powiem tam. Kross b8 rio. Nowy dorwiesz za okolo 4000 tys. Co prawda masz 1x11, ale za ten 1000, ktory ci zostanie spokojnie mozesz zalozyc dwa blaty i manetke. 

W zestawie masz dwie sztywne osie, recona, avid db3, naped nx z korba gx. Rower jest z 2016 roku, na tym samym osprzecie co dzisiejsze maszynki. 

Nie widze lepszej opcji do 5000, a tak jak mowie, pozostaly budzet mozesz wpakowac w zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7... Hamulce br 396to 100zl z groszami. Naped slx, a jedyny plus to reba.

.....

Rio naped nx z korba gx, hamulce db3.

Sprzedac mozna narrow, kupic dwa blaty, manetke. Mamy 2x11 - jesli ktos woli. Dalej zostaje z 5000 kilka pieniazkow. Sprzedac Recona jako nowego, dolozyc i kupic rebe.. wychodzimy 5000 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

B8 2017 z napędem SLX i Rebą jest do kupienia w okolicach 4 - 4,5 k ( tu za 4,2 k z hamulcami SLX: http://allegro.pl/kross-level-b8-s-29-2017-reba-hamulce-slx-i7202510270.html ) , tyle że nie ma wyboru rozmiarów.
Po co mieszasz w to B7 ( rozumiem, że nie ten klawisz ) i dokładasz nie swoją kasę do Rio, skoro taniej jest już B8 :icon_question:
Zupełnie nielogiczne i nieopłacalne działanie...:bye2:
Poza tym za podobne pieniądze ( pomijając kwestie dostępności rozmiarów, która w obu jest ograniczona ) wolisz mieć Rio z Silverem, czy B8 z Rebą :icon_question:
Za 5 k jak się poszuka, to można mieć nawet przyzwoicie wyposażony karbon i te Twoje kombinacje będą zbędne : http://allegro.pl/rower-haibike-greed-9-10-45-z-6499-i7193275538.html
PS
Rio wypada nawet słabiej od B8 2016, który ma manetki i tylną przerzutkę GX zamiast NX i posiada dwa blaty, o które tak walczysz :icon_lol: i można go kupić za 3,8 k...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szpakers napisał:

Witam

Przymierzam się do zmiany roweru. Moje wymiagania to 29'', sztywne osie, 22 llub 20 przełożenia, amortyzator powietrzny no i wiadomo w miare niezły osprzęt.

Na chwilę obecną w cenie do 5000 znalazłem Cube reaction pro 2018 który spełnia wymagania http://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-pro-blacknred-2018/

Moje pytanie jest takie czy ktoś już miał z nim stczność i może się na jego temat wypowiedzieć? Czy jest to warte tej ceny? Czy może jest coś lepszego w tej cenie wartego uwagi?

 

Ostatnie  trzy M-ki (do 182 cm wzrostu), czerwoe: https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-2-2017-bike-now/aid:884009 reba z przodu, sztywne osie, SLX oraz koła DT SWISS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyboru. Moze kieruje mnie zboczenie do napedu 1x, o co nie chodzi w temacie, wiem. Wyrazilem jedynie swoje zdanie oraz opinie. NX jednak mnie przekonuje bardziej, waga wiem, niz oblatane od malolata shimano.

Link od Ciebie z w miare przyzwoicie wyposazonym karobonem za ta kase, jakos mnie dziwi. . hamulce tekro... znowu trzeba na czyms przyciac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co Cię tak dziwi :icon_question:
Czyżbyś dopatrywał się jakiegoś podstępu sprzedawcy, czy jak :icon_question:
Mnie tam nic nie dziwi - model 2015, ale z rozsądnym wyposażeniem i w przyzwoitej cenie, biorąc pod uwagę, że to karbon i koło 29".
PS
Edytowałem końcówkę poprzedniego posta, gdzie mówię o przewadze B8 2016 nad Rio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...