Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 565
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. Generalnie co na szybkiego wychwyciłem - nie masz koloru aktywnego przycisku w Bontagerku zdefiniowanego , nie ma numeru seryjnego Varii , w trybie smart na Ion masz tylko dwa ustawienia , w obu przypadkach praca zaczyna się po przekroczeniu progu 5km/h . Nie jedziesz to przód się nie pali . Na podzielonym ekranie będziesz miał pięć butonów manuala Bontragera i obok cztery Varii. Dla symetrystów 😉 można dodać jednego "przyciska" w Varii od picu. 😁 Popraw te drobne błędziki i wklepuj . Jeszcze możesz ujednolicić czcionkę w Ion i z polonizować nazwy. A ja właśnie teraz robię "wsadzik" dla secika Magene AT1600 plus Varia 820. Dziesięć "guzików " Magene kontra cztery Varii. 😁 @Eathan możesz do ION dodać jeszcze jeden warunek jak bateria osiągnie poziom minimalny to , żeby przeszła w tryb " oszczędzający " .
  2. @Eathan Musisz zrobić aktualizacje do najnowszej wersji w 1040. W starszym sofcie nie działa połączenie Varii po tym BLE.
  3. A mnie wkurza taka sytuacja. Od "wieków " leci sobie asfaltowa droga osiedlowa. Pewnego dnia jadę a na tym asfalcie stoi płot i napis teren prywatny. Bacom coraz bardziej odwala na stare lata bo to nie jest odosobniony przypadek . W Zakopconym za chwilę zostaną tylko asfalty krajowe i wojewódzkie choć i tego do końca nie jestem pewien .
  4. Teraz przynajmniej nie będę sam psioczył na nową Variatkę ale w towarzystwie @ernorator @Eathan @bashey_pl. Witamy w klubie 😁
  5. Nie mam jeszcze tej Magenki. Ale to kwestia godzin aż mnie skusi. 😁 Mam bliźniaczą ( powiedzmy 😉 ) konstrukcję bez łączności - Magicshine RM 1500. Uwielbiam tą "świeczkę " . Ma więcej mocy niż te 1500 lumenów wynikające ze specyfikacji. W lesie jak ją odpalam to jakby kaznodzieja powiedział ... " zapanowała światłość wiekuista " , sarnom oczy wypala a jak przytrzymasz w jednym miejscu za długo to zaczynają się krzaki palić .😁😉 @bashey_pl 820 ?
  6. @Eathan moja żona to mnie już od trzech dekad nie kocha ....... powiada " Idź sobie głaskać te swoje rowerki ". Więc nie jest dla mnie zaskoczeniem brak fanek u płci tkz. pięknej 🤣 Ta EVO 1700 przypomina mi przednią lampę od MZ Trophy. Kształt trochu przekombinowany. Podejrzewam ,że w środku spoczywa dedykowany akumulator a to trochu źle. Przy tej mocy też pewno króciutki czas działania i wiele cykli ładowania. Natomiast ta Hori jest fikuśna i ze specyfikacji wywnioskować można iż siedzi tam standardowe ogniwo li Ion. Czas działania tez pupki nie urywa .
  7. Dostałem info , że na BRR jest już testowana Continental Terra Competition Race Rapid 40-622. Wyniki wkrótce.
  8. @ernorator fajna alternatywa dla Garmin Charge .
  9. Tak mam taką , GBS 75AE to starsza wersja . GBS 750 jest mocniejsza , szybsza oraz tańsza. Obie pracują na tych samych taśmach . Ja wole starszą bo jest pancerna i lepiej się ja prowadzi .
  10. Jest lepsza opcja . Zwie się Magene AT1600 . Świetnie gada z Garminem przez SBL. I ma fajny patent na mocowanie .
  11. Cykliniarka to inaczej szlifierka taśmowa ( tylko z dyszlem 😉 ) w takiej specyfikacji o której powyżej piszesz. Albo kupujesz ręczną szlifierkę taśmową albo w tym wypadku wygodniejszą w zastosowaniu cykliniarkę . Innej opcji nie ma. Prawie każda szlifierka taśmowa ma podłącz pod odkurzacz i worek materiałowy na pył . Ale najlepszym secikiem jest odkurzacz z automatycznym otrząsaczem i praca na goło ( bez worka ) . Choć do takich robót jest to nieprojektowane to takim Boschem jak poniżej , stosując różne gradacje rolek w mig można opucować każdą podłogę.
  12. Też jestem zwolennikiem kompaktowego nurtu kubistycznego w oświetleniu rowerowym . Najwybitniejszym przedstawicielem jest Trek van Bontrager . 😉
  13. @Eathan .......już drżysz z podniecenia ...😉 A tak z kronikarskiego obowiązku informuję iż zakupiłem za wielką wodą w krainie pomarańczowego trola Garniaka UT800 zepsutego . Będę robił na nim " doktorata " .
  14. @Eathan jak już będziesz miał w rączkach piękną świecącą w kosmos 820 to zrób od razu aktualizację do 6.34 . W niższych firmware " wysypuje się ".😁
  15. @burz to oczywista oczywistość ,że w tunelu tracimy sygnał GPS . I to jest podstawą działanie tego trybu. Plus za czujność i znajomość tematu 👍
  16. Nie BLC !!!! tylko Smart Bike Lights w skrócie SBL#2. Pełna automatyzacja jest w trybie S ( Smart) jak chcesz manualnie to dajesz na M i wtedy klepiesz po ekranie Edge w odpowiedniego kafelka aby uruchomić to co Ciebie w danej chwili interesuje. Ekran będziesz mieć w trybie cztero-kafelkowym bo ten RADAR to taki mały przerost formy nad treścią nic nie wnoszący do całokształtu działania . I co do zasady działania jest tak : po zachodzie do wschodu jutrzenki 😁 działa świecenie w trybie NOCNE tak jak to Garmin zdefiniował. za dnia świeci tylko po wykryciu tylnio-zadniego ruchu w biznesie w trybie DZIENNE ( czyli full moc " mrugacza " ) jak wjedziesz do ciemnej pupy 😉 ( tunelu ) to przejdzie na ten czas w tryb NOCNY jak dasz po heblach włączy się " światło hamowania " czyli przejdzie na tą króciutką chwilę w tryb STAŁY. Jak chcesz sterować dodatkowo drugą lampką to musisz podać numery seryjne. W pewnych sytuacjach Garmin Varia gryzł się potwornie z Bontragerem przednim .
  17. @Eathan to tak mów od razu . 😁 Jaki Pan sobie winszuje kolorek aktywnego przycisku ? Jakieś inne sugestie / życzenia odnośnie działania ? Jak brak życzeń to poniżej masz "wsadzik" do SBL. Jak będziesz sterował tylko tylna Varią to zainstaluj SBL. Jak planujesz w przyszłości sterować Varią i np. Trekiem z przodu to instalujesz CBL#2. ###0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1##6,5:Varia 820:5570730:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,STAŁE:4!1,DZIENNE:7!1,NOCNE:6!1,PELETON:5#0::#0:1#123!:123!#16711680#0#B3843##24#0#0 I na koniec fundamentalne PYTANIE ! Zostałeś @Eathan ojcem..... tfuu , chciałem napisać " szczęśliwym " posiadaczem Varii 820 ? 😁😉
  18. @Eathan to jest ustawione pod duże ekrany Explore / 1030. Pod 820 /830 /840 /5xx trzeba zmodyfikować nastawy. Może się pogryźć oficjalnie tak twierdzi Maca twórca SBL. Nie testowałem pod tym kątem.
  19. @przecietny.kolarz to oczko jest z pręta fi 18 z hartowanej stali. Jak dobrze wpuścisz w beton to podwójne cięcie. A jak się postarasz z pracami " budowlanymi " czyli zrobisz to w niecce to się skichasz a nie przetniesz .
  20. I najsłabszym elementem będzie łańcuch . A nie lepiej osadzić na żywicy w betonie pancerną kotwę. Albo to co na foto poniżej. Wiercisz dziurę " widią" wkładasz i zalewasz CX5. Za godzinę bomba atomowa tego nie ruszy.
  21. @Greg1 ta taśma Stansa to nic innego jak TESA dostępna w marketach budowlanych za ułamek ceny. Zresztą tą taśmę Tesy sprzedają przebrandowaną także inni " producenci " systemów tubeless. A nią się fajnie owija lekko grzejąc suszarką i potem na noc do opony dętkę aby ładnie się ułożyła .
  22. @chudzinki Jak poczekasz do końcówki maja , przełom czerwca to możesz " celnąć " w wyższą półeczkę czyli nie wykastrowanego , ulepszonego Explore 2 . .............Edge 1040 solar. 😉 Z dodatkami w postaci szkła na ekranie i kondonika fabrycznego silikonowego w gratisie 😉
  23. @szajbna w " lewara " nie warto się bawić . W początkowym ferworze zakupów Wahoo nabyłem tego wihajstra i po zabawie odesłałem w regulaminowym czasie. Jego działanie bardziej mnie irytowało , było takie " sztuczne " i kompletnie nic nie wnosiło do kręcenia. Jak chce powisieć nad kierą to mam pod domem górki po dwadzieścia i więcej procent .😁
  24. @szajbna twój model jest lepszy . Nie buczy na wolnych obrotach jak krowa na pastwisku przed dojeniem wieczornym i nie wali smrodem tandetnego chińskiego plastiku nawet po dwóch latach. 😁
  25. Też mam u nich konto choć zdecydowanie wolę konkurencję a ostatnio to nawet konkurencję konkurencji . 😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...