Mihau_
Użytkownik-
Liczba zawartości
9 236 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Mihau_
-
[Reklamacja] trek madone sl7 gen8
Mihau_ odpowiedział KR10 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No nie wiem, jakoś "oglądał ramę" i koszyk montował a tak ogromna wada mu w oko nie wpadła. -
[Reklamacja] trek madone sl7 gen8
Mihau_ odpowiedział KR10 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Przykręć koszyk i jeździj, sprawa załatwiona -
Daj sobie spokój, jak ci lata łańcuch to wymień tylną przerzutkę i tyle. Modyfikacja roweru ma sens kiedy masz dobrą bazę albo na rynku nie ma gotowego rozwiązania spełniającego wymagania.
-
[4000zł] Merida Scultura 4000 Disc czy warto?
Mihau_ odpowiedział rockyb → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Serio wrzucasz karbonową szosę za 4k i twierdzisz, że ceny rowerów odjechały? Nie, nie odjechały, spadają, to ty nie jesteś przystosowany do realiów rynku a scultura z karbonową ramą i hydrauliczną 105 to nie jest najniższa półka żeby kosztowała tyle co wagon fajek.- 2 odpowiedzi
-
Ale po co ty to w ogóle z tego roweru zabierasz?
-
[Hamulce] Tylne koło rusza się przy zaciśnięty hamulcu
Mihau_ odpowiedział Adam19_91 → na temat → Hamulce rowerowe
Klocki w zacisku nie są dopasowane co do setki, mają luz więc się rusza -
[kompatybilność Shimano FC-R7000] i Tiagra 4700
Mihau_ odpowiedział Nasdaq007 → na temat → Napęd rowerowy
Nie. -
[kompatybilność Shimano FC-R7000] i Tiagra 4700
Mihau_ odpowiedział Nasdaq007 → na temat → Napęd rowerowy
Każda korba szosowa shimano 10, 11, 12s będzie pasować -
[rower] wybór ramy: Cube Nulane C:62 SLT - rama 58 cm czy 61 cm
Mihau_ odpowiedział Pawolsz → na temat → Miejskie i trekkingowe
61 "Gravel" to szerokie pojęcie, istnieją takie, gdzie jesteś mocno pochylony a istnieją takie, gdzie siedzisz wyprostowany jak na kiblu. Taką decyzję musisz podjąć sam. Jeśli chodzi o moje zdanie to na pewno nie rozważałbym nawet wydania 10k na rower pokroju nulane (tzn takiego typu), przerost formy nad treścią. -
[Do 5000zł] Nowa szosa endurance, wzrost 180cm
Mihau_ odpowiedział DVBBS → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jeśli koniecznie musi być nowy to raczej tak, jeśli nie musi być nowy to https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-cube-ultegra-attain-agree-c-62-raty-10x447-CID767-IDZFPD3.html?search_reason=search|promoted -
[do 6500zł] Pierwsza szosa
Mihau_ odpowiedział Rowerowy_amator → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Tak, tak, znamy to, nie ty pierwszy i nie ostatni, który nie zdaje sobie sprawy czym jest tak naprawdę rower szosowy. W tabelach z geometrią masz taki parametr jak stack, im większy tym pozycja na rowerze bardziej wyprostowana. Taka typowa wyścigówka giant tcr ma w rozmiarze XL stack 596 a giulia gf 617, dziadkowóz trek domane będzie miał 656 mm. Czyli w dużym uproszczeniu kierownica w tcr będzie 6 cm niżej niż w domane a siodełko masz w każdym sprzęcie na tej samej wysokości -
ale praktycznie nikt nie robi ram, które ci przyjmą korbę 3x kup sobie stricte "wyprawowy" model pokroju używanego four corners na napędzie 3x i tyle, tani jest, na pewno tańszy niż składanie od podstaw
-
[do 6500zł] Pierwsza szosa
Mihau_ odpowiedział Rowerowy_amator → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Co innego jest złe, napis na ramie. Podejdź do tematu z innej strony - szukasz pierwszej szosy, nie wiesz "czy ci się spodoba", nie wiesz czy geometria rometa (powiedzmy, że agresywna więc i tak twoich wymagań nie spełnia) ci podejdzie, dodaj do tego swój wzrost i...chcesz kupić rower, który będzie miał u ciebie dożywocie bo nie będzie się go dało pozbyć. Czy to dobra opcja przy pierwszej szosie? Wątpię. Szukałbym czegoś bardziej chodliwego nawet jeśli miałoby być używane. -
Skoro rama ma być nowa, napęd ma być nowy, nie piszesz nic o standardzie kół...to co ty chcesz z tego starego roweru przerzucać i gdzie tu opłacalność?
-
[Zabezpieczenie roweru] kuty lancuch i dobra klodka
Mihau_ odpowiedział kkorlik → na temat → Akcesoria rowerowe
-
[1500-1900] trekkingowy czy crossowy? Jaki?
Mihau_ odpowiedział Andrejus → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Szału nie robi. Zerknij na to, lepszy napęd, lepsze hamulce https://sportano.pl/p/687507/rower-crossowy-damski-attabo-sano-4-0-28-szary -
[3000-3500] crossowy z powietrznym amortyzatorem
Mihau_ odpowiedział pawluz → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
A mi się ostatnio coś takiego wyświetliło...i w sumie zayebiście to wygląda jako całokształt w tej kasie https://sportano.pl/p/900719/rower-crossowy-meski-attabo-torre-5-0-28-szary -
[pompka] Jaka mini pompka do torby podsiodłowej?
Mihau_ odpowiedział Michal2008 → na temat → Akcesoria rowerowe
Nie każdy jeździ mtb. Nie każdy obwiesza rower torbami;P -
[Gravel] wybor pomiędzy dwoma.rowerami
Mihau_ odpowiedział GravelTheory → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Zawsze karbon. -
[pozycja] Romet Huragan 3
Mihau_ odpowiedział Izabela96 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo tak to się już kończy kiedy kobieta o "typowo kobiecych" proporcjach ciała kupuje rower na męskiej ramie. Zwykle (bo jakieś kurduple niekoniecznie) kobiety mają o wiele dłuższe nogi niż mężczyzna o tym samym wzroście. Dłuższa noga = krótszy tułów = siodełko wyżej niż miałby mężczyzna o tym samym wzroście = większa różnica poziomów pomiędzy siodełkiem a kierownicą = większe rozciągnięcie i mocniejsze pochylenie tułowia. Żeby to zjawisko niwelować są na rynku damskie rowery, które są krótsze a mają większy stack. Mostek jest "dwustronny", ty masz swój ustawiony na minus, wystarczy go obrócić o 180 stopni i kierownica pójdzie ci jakieś 2 cm w górę. Zmień to ustawienie, potestuj (bo jak kierownica pójdzie wyżej to uczucie wyciągnięcia zmaleje) i wtedy decyduj o ewentualnej wymianie. Przy ewentualnych zakupach przemyślałbym również temat wymiany kierownicy, raz, że obecna jest prawdopodobnie dla ciebie za szeroka, dwa, istnieją kierownice ze wzniosem np. https://immotion.pl/kierownica-rowerowa/2659-kierownica-szosowa-specialized-hover-expert-alloy-wznios-15-mm.html Nie rób sobie jaj. -
Nastoletni antyk na grupie napędowej, do której od dawna nie ma części.
-
[Trek Flare RT] Zniszczone mocowanie. Czy istnieje zamiennik?
Mihau_ odpowiedział wskers → na temat → Akcesoria rowerowe
1. Kupujesz mocowanie pod blendr i dokręcasz do tej swojej obejmy dłuższą śrubą niż teraz masz. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-do-rowerów/lampki-rowerowe/akcesoria-oświetleniowe-do-rowerów/uchwyty-i-mocowania-lampek-rowerowych/bontrager-blendr-high-ion-light-mount/p/22251/?colorCode=black 2. Kupujesz takie mocowanie i dokręcasz do swojej obejmy za pomocą małego kątownika. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-do-rowerów/lampki-rowerowe/akcesoria-oświetleniowe-do-rowerów/uchwyty-i-mocowania-lampek-rowerowych/bontrager-flare-rack-quick-mount-kit/p/25674/?colorCode=black https://www.stylmebli.pl/wsporniki-i-podporki/1129-katownik-montazowy-30x30.html A w ogóle to co stoi na przeszkodzie żeby zawiesić tę lampkę na standardowej, gumowej obejmie? -
[Uchwyt na telefon] Jazda w zimie a telefon na wierzchu na kierownicy
Mihau_ odpowiedział 1938 → na temat → Akcesoria rowerowe
Mam odwrotne doświadczenia. Motorola g84 na google maps + yanosik trzymała mi 8h, oczywiście nie przy max jasności -
[Uchwyt na telefon] Jazda w zimie a telefon na wierzchu na kierownicy
Mihau_ odpowiedział 1938 → na temat → Akcesoria rowerowe
I to zrób jak masz się bać o uszkodzenie podstawowego sprzętu. A jak będziesz szukał dobrego i taniego uchwytu na telefon to mi na motocyklu świetnie sprawdza się chiński quadlock. https://pl.aliexpress.com/item/1005010133306821.html?levelOneExtF=[object Object]&pdp_ext_f={"orig_item_id"%3A"1005009801612954"%2C"orig_sl_item_id"%3A"1005010133271946"%2C"sku_id"%3A12000051257928497}&spm=a2g0o.productlist.main.3.4464292fCeRsnJ Ale w sumie nie wiem jak temat tego uchwytu na mrozie wygląda. -
Każda uszyje dla klienta detalicznego, kwestia ceny - którą jak myślę, że poznasz to ci się odechce. danielo, eroen, raso, verge, martombike, quest, bcm nowatex Ogólnie to bym na twoim miejscu "zamroził" kilka tysięcy złotych, zamówił wszystko co sensowne na rynku, wybrał to co najbardziej pasuje i tej marki/modelu się trzymał.
