Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Podkładka pod kasetę z obrączki uciętej z dętki:

gallery_146533_2549_142562.jpg

 

Myślę, że widać jak jest ściśnięta. Kaseta 7sp na bębenku 7sp miała delikatny luz i zębatki latały. Nie wiem jakim cudem, ale luzu było niecały 1 mm. Im węższa dętka tym lepiej, a że gumowa to ładnie się podda i nie przysunie kasety do ramy. 100 km zrobione i wszystko pięknie sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej mój pomysł na ściągacz korb.

 

To jest cylinder z głowicą od modelarskiego silnika spalinowego. Jakimś cudem gwint cylindra jest identyczny z tym w korbie. Śruba wkręcona w głowicę w miejsce regulacji kompresji... :-)

 

Zrobiłem to jakieś 20 lat temu. Na tyle ściągnięć korb ile potrzebowałem we własnych rowerach wystarczyło i działa dalej.

 

post-192158-0-63754600-1453132244_thumb.jpeg

Edytowane przez skimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zrobiłem kiedyś taki napinacz mocowany do suportu,przejechał parę tysięcy,sprawdził się rewelacyjnie.

Współpracował z piastą Sachsa 7-biegów z hamulcem bębnowym.Zrobiłem ze stali nierdzewnej,wziąłem kilka blach do kupy i zgrzałem na zgrzewarce punktowej,oszlifowałem parę otworów i git :)

 

post-182266-0-20384400-1454667269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rower krosa to taki raczej niesprzedajny wynalazek. Magazyny były pełne tego sprzętu i by się go pozbyć firma w ramach dodatku socjalnego zaczęła go rozdawać pracownikom. Osobiście stałem się jego właścicielem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tu mam takie koło,szprychy były zbyt długie i coś trzeba było z tym zrobić :)

nie wiem czy udajesz, ale to nie jest druciarstwo, tylko celowy zaplot - były takie pomysły jako rozwinięcie koncepcji wiązania/lutowania szprych na krzyżach

https://www.google.co.uk/search?q=wistet+lacing+pattern&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwifgfDN4-_KAhXJYJoKHVTdAwAQ_AUIBygB&biw=1577&bih=992#tbm=isch&q=twisted+lacing+pattern

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zrobiłem sobie nowe klocki do tarczówek, miałem jakieś 20 letnie okładziny samochodowe pewno azbestowe, trochę poxipolu no i stało się. Na chwile obecną wszystko gra, praca hampla super mimo nie dotarcia, jak klej nie puści to będzie super. Oczywiście tylko hampel z tyłu, na przód na razie nie mam odwagi. Nie pytajcie o powody, pracuje w warsztacie samochodowym i czasami dla odstresowania się grzebie przy rowerze i wymyślam różne takie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...