Skocz do zawartości

[rama] za około 1500 zł HT a może Full musi być 16


tenjin

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taka sprawe, że chciałem sobie wymienić ramę ponieważ aktualnie jeżdze na krossiwie A2 rama 17, która jest dla mnie za duża, oczywiście da sie jeździć ale to nie to :)

mam 168 cm wzrostu i stojac nad nia nie mam żadnego marginesu między kroczem na górną rurą.

planuje kupić sobie jakaś fajną ramkę i zrobić podmianke częsci.

mam dylemant czy kupić sobie za to kasę 1500 zł +\- lekkiego hardtail`a czy od takiej kasy jest już sens pakować sie w fulla (wiadomo, że jakby sie trafła super ramka full to budżet sie troche nagnie:) )

spodobał mi sie nawet posion curare ale troche przeraża mnie jego waga

generalnie chciałbym żeby rama była:

 

-w miare lekka, nie jeżdze jakoś mega hardkorowo, na pewno nie odrywam sie od ziemi na wiecej niż pół metra-metr

a waże jakieś 65 kilo i myśle, że ponad 70 kilo to raczej nie przeskocze

-trwała- nie zamierzam wymieniac ramy co 2,3 sezony

- musi byc koniecznie mniejsza niż 17, myśle ze przy moim wzroście około 168 16 powinna być w sam raz

-jeżdze amatorsko, zamierzam sie ścigać ale hobbystycznie

-mam zamiar robić dłuższe wycieczki bezdrożowo- terenowe

-dizajn jest nie ważny

-nie spieszy mi sie z kupnem

 

 

moge sciągnać sobie ramkę z usa poprzez instytucje ciotki z Ameryki :) dopuszczam też sciąganie z UE

sorry jeżeli wyraziłem sie zbyt chaotycznie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

currare wazy z tlumikiem powietrznym okolo 3,5 kilo. roznica moze byc plus minus 100 gram. nie jest to rama do zastosowan sportowych czyli xc czy maraton. raczej cenowo nie ma konkurencji jednak bedzie od półtora do dwoch razy ciezsza od ramy sztywnej (waga 1,5-2 kilo ramy sztywnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ? Ty masz chyba 158 jak 17 jest dla Ciebie za duże

Jak ja mam 165 cm i przy ramie 20 cali dotykam kroczem górną rurę.

Zmierz długość swoich nóg, od podłogi do krocza wtedy pogadamy .

 

Marcin ? Umiesz czytać ze zrozumieniem. Przecież autor tematu szuka 16 cali a ty wyskakujesz mu z takim samym rozmiarem ramy jaki ma teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza rada jest taka, zebys poszukal jakiejs okazji - ramki w rozmiarach 16" i 22" najdluzej zalegaja po magazynach i przy odrobinie cierpliwosci mozna za te 1500zl kupic jakis zeszloroczny topowy model, moze jakis cube reaction, albo meridka hfs?

 

czemu wy sie tak czepiacie tych rozmiarow - kazdy ma indywidualne proporcje i preferencje, ja np smigam na 19" a wzrost 188 sugeruje raczej 20-22"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od krocza do podlogi (pięty) mam 75 cm

 

http://www.allegro.pl/item306117461_ultral..._lemonbike.html

a taka ?? czytałem o niej troche na forum ale nic sensownego sie nie dowiedziałem, waga super 5 lat gwarancji

moze ktoś użytkuje ??

 

 

http://www.allegro.pl/item302535091_merida...0_1099_zl_.html - to mi sie nawet podoba i brzmi nawet sensownie, dizajn meridy jakoś przeboleje :wub:

 

 

patrzyłem jescze na bolighta marathon ale jest albo 15 albo 17

a 15 to juz by była chyba przesada, zastanawia mnie jescze czy numeracje sa na tyle uniwersalne, że każda 17 calowa rama jest taka sama, czy te różnica mogą byc na tyle duże, że na innej ramie 17 mogło by mi sie jeździć lepiej ???

 

ps. a jak z kupnem, slyszałem, że bardziej opłaca sie sprowadzać ramę niż kupować w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten srebny mossso jest spoko ale pierwszy raz spotykam sie tą firmą, a czy co ze sklepami typu bikestacja tyle, że w wersji zagranicznej ?

może nie ma sie co bać i brać z tego srebnego mossa nie bojac sie jego niskiej ceny i tego, ze jest z Hong Kongu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ? Ty masz chyba 158 jak 17 jest dla Ciebie za duże

Jak ja mam 165 cm i przy ramie 20 cali dotykam kroczem górną rurę.

Zmierz długość swoich nóg, od podłogi do krocza wtedy pogadamy .

 

Mathieo - a co powiesz o mnie? Mam ok. 173 cm wzrostu i jeżdżę na ramie... 15" Author Versus!!! I to z mostkiem 10cm, a nie 13?!? Po prostu nie lubię ram długich ani wysokich (przy 17" ElNino też dotykałem rury górnej swymi... cennymi elementami :P ) i na tej jeździ mi się idealnie.

 

Kwestia doboru ramy jest sprawą indywidualną. Oczywiście są jakieś "ogólne kryteria", ale np. w moim przypadku ogólnie polecana tabela http://www.cyf-kr.edu.pl/rowery/rozmiarr.html jest wyjściem - przepraszam - kompletnie oderwanym od rzeczywistości :) Jeździlem już na 17 i 19 z mostkiem 120 i NIGDY WIĘCEJ!!!

 

PS. O NoSaincie Luzifer poszukaj na light-bike http://light-bike.com/forum/viewtopic.php?t=5507 - dla zarejestrowanych :P Jest tak paru użytkowników, którzy sobie chwalą. Za tę cenę nie kupisz NICZEGO LŻEJSZEGO i tak dobrze wykonanego. No i będziesz miał ramkę ze Scandium :D

Merida jest szczytem designu (choć Luzifer przy swym minimalizmie mnie na przykład się bardzo podoba), ale za tę cenę można oczekiwać więcej - zwłaszcza w kwestiach wagowych :)

 

Przyznam, że sam się nad nią zastanawiałem i gdyby nie finanse, już leżałaby u mnie w garażu, czekając na części... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem sobie no sainta na lightbike`u ale nic ciekawego sie nie dowiedziałem, rozumiem, ze to scandium jest super ??? na pewno nie bede budował super anorektycznego bajka ale pomyślałem sobie że jak juz kupować to już konkret

wiadomo mętlik sie robi dość konkretny :) ale dzięki za propozycje zobacze może ktoś coś nowego doda jak kupie to obowiązkowo zdam relacje, ale to nie nastąpi dość szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta waga "1350gram" przy E605 jest podawana dla najmniejszego rozmiaru... Sam niedawno miałem dylemat pomiędzy nią a NO SAINT'em. Ujeżdżam ją trochę, zaliczyła las o sztywnym widelcu, szosę i mocne wyciskanie na stojąco pod górę. Osobiście wolałem NO SAINT'a niż jakieś azjatyckie wynalazki typu zyankali i choćby E605 lub otyłe meridy. U serwisanta usłyszałem to wprost, gdy powiedziałem na co się wyrywam. Niemcy nie wymyślają takich nazw a ich "made in Germany" ogranicza się do tego gdzie została zaprojektowana. Bardzo porządny jest model chromat, niestety odpowiednio droższy. Meridy? Ciężkie kloce jak na tą cenę. W ogóle wypadają te ramy słabo pomiędzy cena/waga. Faktem jest że wizualnie, ok są ładne chociaż też bym się kłócił bo gustów jest tyle ile ludzi na świecie. Treka/scotta za tą cene? Tylko używka. Wracając do NO SAINT'a: wytrzymała jest i to bardzo jak na wycieniowaną ramę, gdzie nie bez znaczenia jest długa gwara. Jakoś na żadnym forum jak dotąd nie znalazłem połamanej owej ramy. Większość light-bikerów składa rower na tych ramach ceniących ją za wagę, proporcję jakości do ceny i wygląd. Tak wygląd, bo na jej bazie można zrobić naprawdę ładny rower o ciemnej tonacji, z czerwonymi szprychami. Wygląda wtedy wręcz zabójczo, a nie za przeproszeniem oczo######na tęcza. W takim przedziale cenowym uważam że nic innego lepszego się nie znajdzie. Rama w realu [robione telefonem kom, za jakość przepraszam]

http://img522.imageshack.us/img522/2521/dsc00306or4.jpg

 

Moje ogólne wrażenia dotyczące ramy to:

 

- Niska waga

- Bardzo dobre wykonanie

- Dobry i ładny lakier

- Dość dobrze pochłania drgania [miała sztywny widelec]

- Relatywnie niska cena

 

 

W sumie full serwis i żadnych minusów jak dotąd nie zauważyłem oprócz drogiego haka przerzutki [40zł] który ciężko dopaść.

 

A propos musso; nie polecam, choćby z tego względu że jeśli chodzi o udzielenie gwarancji/koszty wysyłki/bezpieczeństwo to cienko to widzę. Poza tym nazwa firmy nic niestety nie mówi a testerów tych ram jest niewielu. Za taką cenę nie przyjemnie wpaść na minę.

 

Uważam że rama NO SAINT będzie 1 z lepszych wyborów a na potwierdzenie tego odsyłam link do mojego bardzo podobnego tematu:

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...amp;hl=no+saint

Jak zauważyłeś sam miałem identyczny "problem", aczkolwiek miły :)

 

PS: Nie robie reklamy tej firmie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nazwa Musso nic ci nie mówi , ale firma NoSaint też niewiele ci mówiła .

Skąd nagle taka wiarygodnośc co do firmy w ciebie wstąpiła?

Kupiłeś rame z której jesteś zadowolony i to jest ok.

Ale nie wypowiadaj opini w stylu nie polecam bo nic mi to nie mówi .

Firma Musso to jedna z wielu wschodnich firm , która produkuje ramy dla innych firm , które potem sprzedawane są pod innym LOGO .

Od lat obecni sa na najwiekszych europejskich targach .

Tak że produkty mają z wysokiej półki , łacznie z ramami z tytanu .

Co innego , gwarancja , przy bezposrednio z azj , bedzie kłopot z jej realizacja , aczkolwiek nie niemożliwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ? Napisałem wyraźnie że nie rekomenduje jej z poniższych powodów które są pewne! No Saint ma wiele dystrybutorów w europie w tym w Polsce. Firma dobrze prosperuje i zbiera pochlebne opinie na forach. Ap ropo "musso"; wątpię że komuś będzie się chciało uwzględniać gwarancje na ten produkt. Ciekaw jestem ile te chińskie cudeńko wyjeździ zanim ulegnie dezintegracji. Koszty wysyłki choćby do siedziby sklepu i z powrotem po nieuwzględnieniu gwary też mogą być nie fajne. W każdym razie po co ryzykować ? Aż taka korzyść jest z zachomikowania paru złoty i posiadania "oryginalnego" i wyróżniającego się no name'a ? :D Definitywnie nie warto :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...