Skocz do zawartości

[grupa xt '08] gdyby nie ta cena...


mjack

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie jesli dolar stal tak nisko i cos sie chcialo sprowadzic do nas. Jesli sie tam mieszka to jest to porazka. Podatek to 14%. Przykladowo manetki xtr m-970 kosztuja tam $269+14% podatku czyli ok. $305 kanadyjskich czyli ok. 715PLN! Cena korby XTR M-970 to $799+14% podatku czyli ponad $900 - reszte mozna policzyc samemu hehe. Sa to ceny katalogowe z ktorych sklepy rzadko chca dac upust. W sklepach internetowych jest nieco taniej-tylko nieco.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam złe (jeśli nie bardzo złe) doświadczenie z shimano. Nie był to sprzęt klasy lx/xt/xtr, ale ile ja się rowerem narzucałam w afekcie przez tą ****** przerzutkę ;) przy regulacji też. Na xt nie wydam kasy po tym, jak działały mi tańsze części :)

Po tym jak Robertowi sypnęły się szybko pedały shimano właśnie, podziękowałam tej firmie.

A korba srama (najtańsza :D) trzyma się dobrze i zacnie.

ja na shimano się nie nawrócę. mam traumę. albo pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus18 może lepiej się dowiedz a nie pisz co ile waży;) Wystarczy spojrzeć na LB i jasno widać że PG850 11-28 waży jakieś 237-238 g, a 11-32 275g . No i nie bardzo jest szosowa, chyba że chodziło Ci o PG850 R..

Informacje wziąłem z tej strony

http://www.bikesquad.pl/product_info.php?c...products_id=968

Dane zapewne katalogowe, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją aby producent zawyżał wagę swoich części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest z cenami czesci rowerowych np w takiej Rumunii, gdzie wszystko jest pare razy tansze niz w Polsce ;)

Z tego co mi ojciec opowiadal a bylo to chyba 2 wieki temu to kiedys mozna bylo kupic wykwintnego szampana w cenie ok.500zl nowych za 50zl (w walucie Rumunskiej). Nie wiem czemu podaje przyklad szampana... Chyba tak z ciekawosci ;p

Nie orientowal sie ktos jak to jest np z cenami w bloku wschodnim? Moze sa tansze jakies?

 

Ktos powiedzial, ze czesci rowerowe w Polsce sa tanie. Owszem w porownaniu do zarobkow w UK, DE, F, USA sa moze i tanie, a w prownaniu do np. Norwegii/Szwecji w cenie barszczu, ale nie oszukumy sie... Zyjemy w kraju gdzie srednia krajowa niewiele przekracza 2000zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że w przeciągu ostatnich 4 lat poziom posiadanych przez ludzi rowerów wzrósł diametralnie. Kiedyś nie zdarzało się za często widzieć 15 latka na osprzęcie klasy xt/xtr a rower poniżej 10 kg był absolutnym hitem. Nie ma więc na co narzekać

Uważam że przeciętnego pracującego człowieka stać na bardzo dobry rower, nawet w Polsce, gdzie ceny są porównywalne do tych na zachodzie a zarobki kilka razy mniejsze.

Poza tym widocznie producent chce obniżyć nieco popyt skoro ceny idą w górę, a poza tym mówicie że brakowało części. Chyba na sezon 2008, a moze 2007 nie jestem pewien, postanowiono obniżyć cenę części shimano żeby miały szanse konkurować ze sklepami internetowymi, teraz się wraca bo widocznie się nie opłacało.

Co więcej, teraz już nie słyszy się co wakacje że dzieci myją szyby w samochodach żeby zarobić na podręczniki do szkoły, czy na wyjazd jakiś. Jest praca dla młodzieży, jak kto chce to sobie zarobi na nową korbę xtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno składałem rowerek oczywiście całość tylko na komponentach XT czyli koła,hydraulika,korba,przerzutki tylnia i przednia,linki.Grupa Xt ma ładny densign oraz jakość to tak jakbym kupywał bmw bo xtr to jak mercedes.Pozdrawiam wszystkich foruwiczow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie niektórym naraże,ale dla mnie jakość napędów Shimano skończyła sie kilka lat temu.Jestem fanem nepędu ośmiobiegowego i systemu trzech łańcuchów.Obecnie używam kasety XT CS-m737 i trzech łancuchów IG 90.O ile łancuchy są jeszcze w miare przyzwoite(rozciągnięcie ok.3,5 mm po 5,5kkm)to juz widac ,że kaseta nie da rady zrobic 9 tys km.Waga użytkownika i styl jazdy niezmienne od lat ;) Napedy sprzed kilku lat(zarówno Sram jak i Shimano)spokojnie dociągały do 14 kkm.Spadek jakości i trwałości jest widoczny w obu firmach.Ale trzeba na czymś jeżdzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientowal sie ktos jak to jest np z cenami w bloku wschodnim? Moze sa tansze jakies?

Pamiętaj, że w grę wchodzą tylko kraje należące do UE. W innym przypadku będziesz miał cło i vat. Akurat Rumunia to kraj górzysty, więc może, może... Chociaż w tej chwili poziomem życia, przynajmniej w dużych miastach, nie odbiegają znacząco od Polski.

 

Zyjemy w kraju gdzie srednia krajowa niewiele przekracza 2000zl...

Masz nieaktualne dane - ok 3300pln.

 

Ja tam się nawet cieszę, że ceny pójdą w górę, może nareszcie nie trzeba będzie zamawiać części na początku roku, "bo w sierpniu już nie będzie".

I zgadzam się z jednym z przedmówców, że dziś nie jest żadnym problemem zobaczyć nastolatka (15-16) na rowerze full xtr z sidem i crossmaxami. Nie mówię, że to źle, ale na czym on będzie jeździł za parę lat? A jaki będzie ból, jak w pewnym momencie starzy się postawią i powiedzą, że ma sobie sam sponsorować własne (drogie) hobby. Wtedy albo będzie dużo i ciężko pracował (nie będzie miał czasu na jazdę) albo zrezygnuje z xtr'a.

Ot, taka myśl mi się nasunęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się cieszę że ceny wyższych grup są zdecydowanie ludzkie. net miał zabić handel stacjonarny, a przede wszystkim uczynił go cenowo mniej abstrakcyjnym, sprzedawców nauczył pokory (większej). czy ktoś widział zamykany sklep stacjonarny z powodu nierentowności? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli XT jest dla młodych dresiarzy i cwaniaków w XTR dla emerytów ;)

 

XTR dla emerytow i taksówkarzy :)

 

Może sie niektórym naraże,ale dla mnie jakość napędów Shimano skończyła sie kilka lat temu

 

Szczęśliwie dla producenta większość popytu jest ostatnio zgłaszana na części lekkie a nie wytrzymałe i w konsekwencji shimano może zadbać o regularną aktualizację sprzętu przez jego użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze popyt jest w wiekszym stopniu na wytrzymalosc niz na lekkosc - tylko co my mamy do powiedzenia przy strategiach shimano. ;)

mysle sobie ze w wielu przypadkach firmy zdecydowaly sie na odchudzanie swoich produktow, bo pozwalają na to obecne technologie i materiały. shimano do rewolucjonistow (raczej?) nie nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czy to, że BMW jeżdżą również (!) dresiarze jest dla Ciebie jakimś problemem? Dla mnie nie. Tak samo, jak to, że nie uwielbiam każdego kto jeździ na rowerze. A dresów na (co najmniej dobrych) rowerach też kilku znam.

Ależ kolego, nie wyczułeś ironii? Trudno. A ciągnąc dalej ten wątek, mimo że zawsze podobały mi się starsze modele BMW to nie wiem czy bym taki kupił nawet gdyby było mnie stać. Kiepsko bym się czuł z myślą, że kupując stary samochód tej marki od razu mam przypiętą łatkę. Ale wystarczy już tego OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do cen, jeśli na bike-land.pl są zbliżone do cen producenta, to czemu skoczyła wartość korby Hone z 330 (wg bikekatalog.pl) do 405? To samo LX - przerzutka tylna z 107 do 134, a korba 48x36x26 z 347 do 427 zł. Przecież te grupy nie są już produkowane i zalegają na magazynach to czemu wzrosła cena? To chyba przeczy samu sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen, jeśli na bike-land.pl są zbliżone do cen producenta, to czemu skoczyła wartość korby Hone z 330 (wg bikekatalog.pl) do 405? To samo LX - przerzutka tylna z 107 do 134, a korba 48x36x26 z 347 do 427 zł. Przecież te grupy nie są już produkowane i zalegają na magazynach to czemu wzrosła cena? To chyba przeczy samu sobie :D

Proste - jest okazja to ceny idą w górę :)

 

mysle ze popyt jest w wiekszym stopniu na wytrzymalosc niz na lekkosc - tylko co my mamy do powiedzenia przy strategiach shimano. smile.gif

mysle sobie ze w wielu przypadkach firmy zdecydowaly sie na odchudzanie swoich produktow, bo pozwalają na to obecne technologie i materiały. shimano do rewolucjonistow (raczej?) nie nalezy.

Niestety teraz większość rzeczy robi się tak, żeby nie były zbyt wytrzymałe - mają przetrzymać okres gwarancji i jeszcze kawałek, potem mogą paść, a klient przyjdzie i kupi nowe.

Shimano raczej rewolucjonistą nie jest. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego w piastach nie wprowadzają łożysk maszynowych - może kwestia niechęci do nowych inwestycji, skoro ludzie cały czas kupują 'zwykłe' kulki, może kwestia $ i rynku części zamiennych, a może kwestia większej wagi i niemożności wyprodukowania przez Sh lekkiej piasty... :) (np. taki XTR na kilku maszynówkach o wadze bliższej 350g niż 270g nie byłby konkurencyjny). Podobnie koronki w korbach - cały czas są jednymi z cięższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - jest okazja to ceny idą w górę wink.gif

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale jeśli te części są na magazynie w sklepie, to strzela on sobie w stopę, bo jeśli centrumrowerowe.pl czy bikestacja.pl nie podniosą na nie cen to ludzie tam będą kupować, a części będą się kurzyć i miejsce zajmować aż nie trafi się napaleniec na Hone'a czy LXa do mtb... Tym bardziej poszłyby jak ciepłe bułeczki jak ludzie zobaczyliby przepaść cenową między nimi a SLXem czy XT. Sam bym brał teraz Hone'a gdyby nie to, że do SRAMa się przymierzam :D

 

Co do Shimano i kulek, to wydaje mi się, że może to być polityka firmy by nie wchodzić w maszynówki. Wtedy zarazem przyznaliby się że kulki są gorsze od maszynówek albo co innego...

 

Teraz trochę nie w temacie, ale czemu cena na komponenty PRO aż tak nie wzrosła? Jak sobie wyliczyłem z nowego katalogu Shimano Polska, to na całym kokpicie jest różnica około 10 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do cen na stare grupy LX/Hone i roczniki poprzednie to cenę dyktuje dystrybutor i nie pyta sklepów czy chcą stare modele po starych czy już po nowych cenach. LX/Hone jest w R&P sprzedawany wg nowych cen. Na pocieszenie dodam, że cała europa zmienia ceny.

 

Co do cen na www.bike-land.pl to są to w większości są to ceny sugerowane. Ale wiem, że jak zagadacie do właściciela to można dostać dobrą zniżkę i spokojnie kupicie sprzęt bardzo często w cenie niższej niż allegro. A macie sprzęt z pełną polską gwarancją.

 

Co do podwyżek to Pawlak zrobił dwa manewry. Pierwszy w grudniu +20% i drugi w styczniu +10%. Z tą drugą podwyżką Pawlak sam sobie namieszał w cennikach i nie wie jak do niej do końca podejść. Oficjalnych cenników Pawlak'a z drugą podwyżką brak ale niektóre sklepy już według swojego widzimisię policzyły i sprzedają sprzęt który mają ze starych dostaw z podwyżką +30%.

 

Co do starych cen w niektórych sklepach to chciałbym zwrócić uwagę, że np CR.pl większość zaopatrzenia dokonuje poza granicami kraju i wszelkie naprawy gwarancyjne odbywają się na paragon. Czyli możemy im skoczyć czy zrobili to sami czy w piwnicy u Pana Władka. Wiem, że za zachodnią granicą sklepy przeważnie mają nieco wieksze zapasy nisz nasze sklepy rodzime stad jeszcze przez jakiś czas mogą być pojedyncze sztuki po starej cenie.

 

I w końcu co do podwyżek na osprzęt PRO. Ceny na cały asortyment R&P Pawlak będą podwyższone mniej więcej o 30% i nie ważne czy to Shimano, Pro, AIM czy Continental. WSZYSTKO PÓJDZIE DO GÓRY ! ! !

 

Macie pytania, służę pomocą :D.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...