Skocz do zawartości

[depilacja, golenie] jakich środków używasz:)


Zielu85

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tam się moją opalenizną "kolarską" chwalę i nie będę jej usuwał jakimiś solarkami jak już to latem nad jeziorkiem czy coś ale naturalnie :)

A mi się wydaje, że nóżki gorzej się opalają przez golenie, taki efekt, że się ścina tą warstwę skóry podczas golenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golisz włosy, a nie skórę :) A jeśli masz obawy to nie gol, lecz depiluj wtedy skóra się nie "zetnie".

Kolarska opalenizna hmm chyba każdy już trochę jej nabył. Jak na siebie patrzę to śmiać mi się trochę chce jak od 3/4 uda i ręki jest brązowo, a dalej biało :D

Muszę chyba przestać jeździć w rękawiczkach, bo w miejscu zapięcia jest taka szpara i mam piękne kółka na obydwu dłoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam się moją opalenizną "kolarską" chwalę i nie będę jej usuwał jakimiś solarkami jak już to latem nad jeziorkiem czy coś ale naturalnie :P

A mi się wydaje, że nóżki gorzej się opalają przez golenie, taki efekt, że się ścina tą warstwę skóry podczas golenia ;)

 

Zauważyłem podobny efekt u siebie (nogi są bardziej "blade" po ogoleniu :P), ale nie wynika to z rzekomego ścinania warstwy skóry :P Po prostu włosy u większości osób mają kolor ciemniejszy od skóry i gdy mają pewną długość, zlewają się z jej jaśniejszą barwą, ostatecznie dając efekt nóg bardziej "opalonych". Dla mnie to na plus, bo nogi mam już zbyt opalone w stosunku do reszty ciała :/

 

A wracając do tematu, to co sądzicie o takim wynalazku jak Philips Bodygroom? Cena nie jest odstraszająca, może warto się skusić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Odświeżę temacik.

Mam pytanie jak to wygląda u Was. Bo ostatnio zacząłem golić nogi, ze względu na estetykę, masaże i maści rozgrzewające przed i po treningu. Ale mam pewien problem.

Po goleniu wieczorem, nóżki są gładziutkie czy to z włosem czy pod włos a rano już zaczynają kłóć pod włos.

Też tak macie po takim czasie?

Mi chodzi o to, że jakbym szedł na masaż to czy po 15 godzinach od golenia taki leciutki zarost nie będzie przeszkadzać mi jak i masażyscie?

Jak sobie radzić z takim szybkim odrastaniem włosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że sobie nie poradzisz. Mam to samo, jednym odrastają szybciej innym wolniej. Mi niestety tak jak Tobie odrastają bardzo szybko. Czy to zwykła maszynka czy Philips bodygroom efekt jest taki, że na następny dzień już nie jest gładko tak jak bym tego chciał.

A co do masażu zapytam znajomego masażystę jak będę się z nim widział czy to przeszkadza bo sam nie korzystam z takich dobrodziejstw.

 

A co do pasty cukrowej to nie polecam. Dużo roboty a u mnie włosy zaczęły po niej wrastać pod skórę i do dzisiaj nie mogę z tym dojść do ładu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakończyłem swe pierwsze golenie nóg narzędziem zbrodni była maszynka do włosów bo było ich sporo i pierwsze odczucie jakoś skarpetki luźno wchodzą na nogi spodnie jakoś dziwnie ale ogólnie może będę robił to systematycznie

ps. poprawka jednorazówką wieczorem bo maszynka ma minimum 1mm i jeszcze trochę trzeba zebrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pierwszy raz ogoliłem nogi trwało to 1,5 godziny po 5 godzinach budze sie w nocy i czuje ze cos mnie kuje w nogi patrze a na nogach juz włoski odrosły. Czy mozliwe że po pierwszym goleniu tak szybko odrastają??

Ogólnie to sie głupio czuje z ogolonymi nogami, tak jakoś dziwnie. Ciekawi mnie reakcja kolegów na W-F'ie pewnie sie będą ze mnie nap*****ać przez miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:teehee: Fajny temat.

Też kiedyś się zdepilowałem na potrzeby masażu. Pocisnąłem maszynką elektr. której używam do cotygodniowego golenia zarostu.

A potem już na zero pod włos taką zwykłą, od dziewczyny pożyczyłem :)

Trymer się nazywa, o takie coś:

http://allegro.pl/golarka-trymer-remington-model-bht4000-i1565404460.html

 

Generalnie bardzo polecam, mam strasznie twardy zarost na twarzy i golenie standardowe to męka, dlatego od 5-7 lat używam tego Remingtona, co poniedziałek golę się na 1mm. Zero maszynek, wymiennych ostrzy, pianek, kremów... Ekonomiczność i wogoda. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5h golenia nóg? Nie mam bujnego owłosienia. 15 minut śmigania maszynką Gilette blue 3 Ice. Jest dużo skuteczniejsza od tych żółtych jednorazówek. Nie mam porównania z innymi "lepszymi" jednorazówkami, ale te, co mam starczają i na razie nie zużyłem. Następne jednak kupię chyba te same. Na sucho raz próbowałem i nie polecam. Potem jak się spoci, to szczypią nogi od zadrapań. Mi wystarcza żel do mycia/ mydło jakie kolwiek i już można golić. Jedynie na twarz pianki używam.

 

Golę dla łatwiejszego masażu, dla komfortu związanego z brakiem wiatru w kłakach. Żele, maści rzadko stosuję. Można też wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Poza tym gładkie nogi są estetyczniejsze i milutkie. A jak fajnie się z dziewczyną pomiziać nogami wtedy :icon_mrgreen: Z kłakami czuję się jak zwierz. Gładkie nogi są fajniejsze :icon_wink:

 

Koledzy w szkole sobie z tego trochę żartują. :teehee:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejszy szlif tylko potwierdził słuszność golenia nóg, ręka cała obdarta, a nogi tylko lekko zaczerwienione. Ja używam zwykłej maszynki z 3 ostrzami, zwykłego żelu do golenia i zwykłego balsamu po goleniu. Bywa że odrosty czuć już 5 godzin po goleniu, ale najważniejsze, żeby były krótkie (max. 1,5 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...