Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie tylko że manual podaję dokładnie 15W :) O redrumie nic nie wspomina.

 

Bo gdyby mówili o redrumie to byłoby pytanie czemu nie dają go na pierwszy montaż a nie dają bo jest droższy od oleju zapewne ;) Mam RR i polecam jako najsupszejsze smarowidło do bebechów widelca jakiego używałem. Jest naprawde wart swojej nazistowskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało-w obu Rebach jakie mam nie stwierdziłem przy pierwszej rozbiórce śladów żadnego czerwonego oleju.Pewnie za drogi-450 ml prawie stówe ;)

Co do rys na goleniach to można spróbować je najpierw wypełnić jakąś żywicą epoksydową,potem papier ścierny(może gradacja 1200 albo drobniejszy)i na koniec polerowanie tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rys na goleniach to można spróbować je najpierw wypełnić jakąś żywicą epoksydową,potem papier ścierny(może gradacja 1200 albo drobniejszy)i na koniec polerowanie tego miejsca.

Chester molecural to firma, która ma w ofercie róznce cuda i zapewne dałoby sie coś dobra do tego. Jakkolwiek idea jest słuszna to nie wiem czy da rade wypełnić ubytek tak żeby wyrównać powierzchnię a następnie uzyskać odpowiednią gładkość co by uszczelek nie szarpać. Temat przykry ale ciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goldbloom to jeszcze mi powiedz gdzie ten zamiennik można kupić w PL. Wiem o tym, ze to jest podrasowane Torco tak aby nie gęstniało w chłody. Już nie pamiętam w ktorym rocznikowo maualu było o RR napisane. Kupiłem go pomimo koszmarnej ceny i jestem zadowolony. To nie jest olej jako taki tylko taki smaro/olej i lejącej się acz stałej konsystencji. U mnie na stronie starałem się na zdjęciu złapać ten motyw :)

 

Mozesz spokojnie lać olej jeżeli nie masz RR i też bedzie ok. RS nie zmusza do stosowania RR bo to jest drogi środek. Do tej pory nie spotkałem osoby, która po kupnie byłaby niezadowolona z jego działania. Kwestie ceny pomijam milczeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chester molecural to firma, która ma w ofercie róznce cuda i zapewne dałoby sie coś dobra do tego. Jakkolwiek idea jest słuszna to nie wiem czy da rade wypełnić ubytek tak żeby wyrównać powierzchnię a następnie uzyskać odpowiednią gładkość co by uszczelek nie szarpać. Temat przykry ale ciekawy :)

 

Szkopuł w tym że powierzchnia jest gładka pod palcem, tylko czuć wgłębienia ale żadnych "zadziorów".

 

http://www.chester.com.pl/POL/produkty/Kompozyty_epoksydowometaliczne/5/Chester_Metal_Slide_F/26/

 

"odbudowa powierzchni uszczelniających współpracujących z oringami" ciekawe - ale cena powala, 800zł za 1kg >.<, ciekawe czy w mniejszych ilościach mają ;)

Edytowane przez Sel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goldbloom to jeszcze mi powiedz gdzie ten zamiennik można kupić w PL

Nie mam bladego pojęcia. W ogóle pierwszy raz słyszę o tym Red Rumie, chciałbym się więc jak najwięcej dowiedzieć, skoro jest to aż tak dobre. Ciekawe czy nadal umieszczają to w manualach, a jeśli nie, to dlaczego?

Jednak może da się dotrzeć do zamiennika Torco na tej samej zasadzie, wg której ja znalazłem Torco? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sel popuszcza Ci olej spod uszczelki? Najlepiej napisz do Chestera to Ci podpowiedzą, ale z tego co pamiętam to sam proces naprawy takich powłok był dosyć skomplikowany ale ręki sobie za to uciąć nie dam ;)

 

@goldbloom o RR jest w sieci wystarczająco napisane. Szukaj w manualu ZDJĘĆ gdzie widać bulte RR. Napisałem Ci wyżej, że moim zdaniem to jest kwestia CENY oraz tego, że "producent znowu każe nam kupować jakiś inny środek! To kij mu w oko". Jak fizycznie kupisz Torco to się pochwal czy to udało Ci się tej sztuki dokonać w PL.

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze dwa lata temu interesowałem się zamiennikiem Red Ruma od Torco i okazało się że ten zamiennik wcale nie jest tańszy od oryginału,do tego dochodził problem z dostępnością.Za to z kupnem Red Ruma problemu nie ma(poza ceną).

Co do goleni to okolicach Warszawy znalazłem firmę,która robi powłoki teflonowe.Pewnie by to zrobili,gdyby rysy były na zewnątrz a nie w środku.Stara warstwa jest piaskowana i na aluminium nakłada się nową.Cały pic polega na tym,że nowa warstwa jest nakładana...pistoletem.Właściciel firmy stwierdził,że w tym układzie daje 90% szansy,że operacja się nie uda(spróbujcie wsadzić ten pistolet do goleni).Jednak mimo wszystko zawiozę golenie do niego i niech próbuje,gorzej już nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

browar słyszałem o podobnej firmie, ale nie sądziłem że ona jest w pobliżu ;) Jak wrócisz to daj mi znać namiary na priv - nigdy nie wiadomo co sie moze przydać :D Co do RR to ja olalem zamiennik/oryginał wlasnie ze względu na całe to bujanie sie kupowaniem za granica etc. RR uzywa się tak mało, że starcza na bardzo długo więc nie ma sensu rzeźbić w klocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...