Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Poza gąbkami reszta uszczelek będzie ok, właściwie to samo co do sida i wszystkich powietrznych RS 32mm. Musiałbyś się postarać żeby kupić coś innego, poza tym sklepy mają opisane zestawy do jakich amorów pasują.

 

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie co prawda odnośnie sid'a 2010, ale myślę, że temat się nie obrazi.

Nie mogę dokręcić pompki do negatywnej komory, tz. dokręcam ją mocno, ale nie łapie ciśnienia. Ta sama pompka pompuje komorę pozytywną bez najmniejszego problemu.

Nacisnąłem lekko wentylek od negatywnej i prysnął mi z tego zaworka olej. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

dokręcam ją mocno, ale nie łapie ciśnienia.

Czy aby trzpień zaworka jest prosty, równy, nie pozaginany ? Wyczyść porządnie i daj zdjęcie.

 

 

Nacisnąłem lekko wentylek od negatywnej i prysnął mi z tego zaworka olej. Czy to normalne?

Tak jeżeli jest smarowany troszkę rzadszym olejem niż zaleca producent. Ja mam podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej, nie sądziłem, że tak trudno będzie zrobić choć troche ostre zdjęcie :Dlink1 link2

Moim zdaniem jest prosty, pompka z serwisu złapała go od zaraz, ale moja nadal ma z tym problem, choć pozytywną pompuje bez zająknięcia.

Gnębi mnie teraz inny problem, po jeździe amortyzator poci się(olejem) przy manetce blokady skoku: zdjecie. Czego to może być zasługa? Słać do serwisanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Muszisz sprawdzić czy poci się z pod pokrętła gate czy z pokrętła blokady. 

Jeśli z pod pokrętła blokady prawdopodobnie do wymiany uszczelka w tłumiku, jest nietypowa. Serwis zwykle proponuje nowy tłumik.

PS

Na fotce widać, że amor jest bardzo zapadnięty. Jakie masz ciśnienia i ustawiony skok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie pewnie trochę głupie, ale jakoś nie znalazłem na to odpowiedzi - konkretnie chodzi o Rock Shox Reba RL 29 - zawsze myślałem, że obie tuby zajmują się amortyzacją w taki sam sposób. Tutaj widzę tylko jeden zawór. Przeglądałem schematy, manuale itd. i nie znalazłem niczego, co by wskazywało na to, że są one połączone jakimś kanałem etc. Czy to oznacza, że powietrze pracuje tylko z jednej strony, a druga pełni tylko rolę czegoś w rodzaju prowadnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blokada amortyzatora Reba Rock Shox  - gdy nie siedzę na rowerze manetka  działa prawidłowo (blokuje  i odblokowuje amortyztor) gdy jadę i zablokuję amortyzator,  następnie chcę zwolnić blokadę wtedy nie działa (nie odbija manetka), jak ruszę kierownicą  góra/dół wtedy dopiero odskakuje manetka i zwalnia się blokada.

Amortyzator nowy, co mogę sprawdzić, proszę o odp. Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu nie ma filozofii zdejmujesz ten pierścień z goleni i jedziesz po papierze ściernym spodnią częścią. ważne by to robić na idealnie płaskiej powierzchni, np lusterko, szyba, i równomiernie dociskać z każdej strony. No i mieć suwmairke :P

 

Ja to robiłem bo potrzebowałem sprzęgu linek .... nie ważne, skutkiem ubocznym było przestanie blokowania sie pokrętła :P Bo mi też się blokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po 2 latach i 8kkm przyszedł czas zajrzeć do uginacza (Reba RL 2012).

Mam pytanie o wymianę uszczelek kurzowych - jakiś specjalny patent na włożenie.

Z wyjęciem starych pewnie nie będzie kłopotu, ale czy nowe (oryginalne) wchodzą bez problemów.

To będzie mój 1 pełny servis Reby - wcześniej bawiłem się z Manitou i wymiana uszczelek kurzowych mnie dobijała - nie mogłem ich porządnie wsadzić w dolne lagi.

Oczywiście nie posiadam tego zajefanego plastikowego przyrządu do wsadzania RS'a.

Z góry dziękuje za dobrą radę :)

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...