Roballinho Napisano Sobota o 08:34 Napisano Sobota o 08:34 Muszę się zmierzyć z nowym, dotychczas nieznanym dla mnie tematem. Mam dwa rowery, które na codzień muszę trzymać na balkonie. Rowery użytkowe, nie tylko przechowywane. Jak do tego podejść? Jak wspomniałem, temat jest mi zupełnie obcy, więc każda porada będzie mile widziana. Mam do wykorzystania dwie przeciwległe ściany w loggi, mam też dwa wieszaki ścienne "za koło". Ale może lepszym rozwiązaniem będzie jakiś blaszany garaż który można postawić na podłodze, lub jakikolwiek inny pomysł. Jak wy to rozwiązaliście? Cytuj
Greg1 Napisano Sobota o 10:57 Napisano Sobota o 10:57 Kurcze, jakby człowiek miał codziennie się tarabanić z rowerem z balkonu i po powrocie z powrotem na balkon to by się jeździć odechciało... Czy oprócz tych rowerów balkon też będzie użytkowany jako miejsce spędzania wolnego czasu czy tylko jako dodatkowa przestrzeń magazynowa? Jak tylko jako graciarnia to bym się nie bawił w wieszanie roweru. Nie masz jakiejś "wózkowni" czy czegoś w tym stylu na klatce? Cytuj
Sansei6 Napisano Sobota o 11:21 Napisano Sobota o 11:21 Na którym piętrze balkon? Od której strony?Jak tylko balkon, to cóż, możesz nakryć jakimś brezentem, ale jak rowery użytkowe, to się słońca i deszczu nie boją. Gorzej może być z podłogą w pokoju, przez który trzeba będzie je przetaczać Cytuj
NerfMe Napisano Sobota o 12:10 Napisano Sobota o 12:10 Ja tak trzymam dwa starsze rowery, cały rok. Generalnie poza czyszczeniem rdzawego nalotu po wilgotnych miesiacach, innych problemów nie ma. U mnie wiszą na wąskiej ścianie za koła, jeden obok drugiego. Cytuj
Roballinho Napisano Sobota o 12:42 Autor Napisano Sobota o 12:42 (edytowane) Nie jestem fanem przesiadywania na balkonie, więc oba z nich są całkiem puste. Mam wlasne pomieszczenie gospodarcze., cale 2 m kw., w garażu podziemnym, ale drzwi z dykty nie przekonują mnie co czegoś więcej, niz trzymania tam sloików z przetworami. Poza tym budynek ciągnie wilgoć z gruntu, bo ktoś spartolił izolację poziomą. Mieszkanie jest na 1. piętrze, noszenie bicykla to żadne wyzwanie. Widzialem kiedyś na zdjęciach w sieci boksy na dwa rowery, w których otwierają się drzwiczki i część dachu. dość drogie to było, ale ja mam dwie magiczne dłonie i mógłbym sobie coś takiego zmajstrować. Tylko czy to nie; jest przerost formy? Może wystaczy, że zawieszę je obok siebie za przednie kola i dam jakiś oddychający pokrowiec. Edytowane Sobota o 12:43 przez Roballinho Cytuj
Dokumosa Napisano Sobota o 16:02 Napisano Sobota o 16:02 Na balkonie słońce jest największym problemem. U mnie na południowej stronie niektóre snodowane na czarno elementy zrobiły się srebrno-złote. Te anodowane w kolorze - srebrne. Kalkomania na obreczach i naklejki na anodowanych ramach przestały istnieć zostawiając po sobie wyraźny ślad. W ciągu 2 lat nie przeżyły słońca również 3 brezentkwe, grube plandeki. Cytuj
Przecietny Napisano Sobota o 18:04 Napisano Sobota o 18:04 Cytat Kurcze, jakby człowiek miał codziennie się tarabanić z rowerem z balkonu i po powrocie z powrotem na balkon to by się jeździć odechciało... Nie jest tak źle kiedyś przez 10 lat codziennie nosiłem rower z 3 pietra i z powrotem bo dojeżdzałem do pracy a windy nie było, do tego 4 razy w tygodniu po pracy wychodziłem na inny rower więc też musiałem znosić, łyda rosła za darmo😁 Poza blaknięciem o którym pisze @Dokumosa nic więcej sie nie dzieje jeśli rower jest używany ale chyba można to rozwiązać przykryciem. Cytuj
Sobek82 Napisano Sobota o 19:20 Napisano Sobota o 19:20 Zrobić zabudowę na balkonie, ściankę od strony zewnętrznej, na wysokość 1,1m i szeroką półkę nad rowerem na 🍺 inne przydasie 🙂 Pozdrow'er 😘 Cytuj
Seb Napisano Sobota o 20:01 Napisano Sobota o 20:01 Trzymałem rower na balkonie kilka lat. Rdzewieje mocno wszystko co może rdzewieć Rower był przypięty łańcuchem do barierki w razie wspinaczkowych ninja bo dało się dość wejść na balkon z ulicy. Nie miałem zadaszenia więc deszcz padał na rower i słońce na niego świeciło. Przykryłem go plandeką wodoodporną ale pewnie każdy pokrowiec na rower da radę. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.