Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegi

Aż nie miałem dzieciaka, to nie zastanawiałem się nad tym tematem

a teraz mam taką propo by utworzyć rozdziel na forumie "Dzieciaki" ?

by obgadywać tam tematy coś w stylu "jak nauczyć" "jakie siodełko, przyczepka" "najlepszy pierwszy/drugi/.. rower" itd

co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko temat ale zagadnienie "jak nauczyć" jest bardzo osobnicze i zależy od dzieciaka. Moja córa śmigała na rowerze bez kółek bocznych w wieku 3 lat czy nawet poniżej a jej prawie 2 lata starsza kuzynka za cholerę nie mogła załapać o co kaman jeszcze długo. Śmiesznie to wyglądało - moja mała śmigała bez bocznych kółek jak szatan a tamta dużo większa ciągnęła się za nią na bocznych kółkach i wołała, żeby na nią czekała. U mnie sukcesem (chyba) było też wprowadzenie roweru biegowego na bardzo, bardzo wczesnym etapie, gdzieś w wieku 2 lat, może nawet przed. Teraz w Niemczech widzę taki trend, że takie małe dzieciaczki, które ledwo co nauczyły się chodzić drepczą na małych roweruch biegowych. Wtedy, te kilkanaście lat temu, ciężko było nawet kupić u nas takie małe rozmiary. Jak dostała "normalny" rower z pedałami to nie wiedziała o co chodzi z tym pedałowaniem i dalej jeździła jak na rowerku biegowym więc w domu doczepiłem boczne kółka, ustawiłem je ma lekkim podwyższeniu (mogą być nawet jakieś buty czy kapcie) tak aby koło było w powietrzu i kazałem kręcić. Po tym treningu pedałowania poszliśmy na dwór, znowu bez kółek bocznych i jak ruszyła "stylem biegowym" to krzyknąłem: "Pedałuj!" i pojechała... Gorzej było z zatrzymaniem bo zapomniała, że musi zdjąć nogi z pedałów i sie podeprzeć :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaa ale przepiękne wspominki 🥰🥰🥰

-  

Cytat

ale zagadnienie "jak nauczyć" jest bardzo osobnicze

tu w tym wypadku chodziło mi bardziej akurat o tym co napisałeś dalej :)U mnie sukcesem (chyba) było też wprowadzenie roweru biegowego

bo zastanawiam się czy dalej sadzić go na biegowy, czy (taki samy jak zaraz posiada - trójkołowy) tylko z pedałami już..

-

 

dziękuję serdecznie za taką superancką odpowiedź 😎

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My odkręciliśmy korby od pierwszego roweru i się zrobił biegowy. W następnym sezonie, z korbami, siadła i pojechała. Teraz mnie uczy (jak skakać), ale to słabo wychodzi :) może trzeba odkręcić korby - mi. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie mojej dwójki:

6 miesięcy - początki jazdy w przyczepce, trasy 1-3 godziny.
1,5 roku - początek jazdy na biegówce
2,75 roku - początek jazdy na rowerze z pedałami z asekuracją kijem. Koniec regularnej jazdy w przyczepce.

3 lata - za*&$%la do przedszkola na rowerze bez asekuracji kijem.
 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rower z kółkami bocznymi albo trójkołowy to zło bo generuje złe przyzwyczajenia od małego. A dziecko przede wszystkim potrzebuje nauczyć się równowagi a to się ogarnia wyłącznie na rowerze biegowym i we własnym zakresie, żadne kije i inne wspomagacze. Później przesiadka na rower z pedałami nie jest problemem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile lat miał młody jak dostał pierwszy rowerek biegowy, coś koło 2 albo 3 chyba, przy czym zaznaczam że dziecko było poniżej wzrostu dla danego wieku. Rower jaki miał to był model Firstbike, ale widzę że również Woom 1 jest dla najmniejszych dzieci.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawa.pw napisał:

bo zastanawiam się czy dalej sadzić go na biegowy, czy (taki samy jak zaraz posiada - trójkołowy) tylko z pedałami już..

Tylko biegowy, na trójkołowym jie nauczy się utrzymywać równowagę 

4 godziny temu, Pawa.pw napisał:

a czy istnieją biegowy dla dzieciaków o wzroście właściwym do 2 lat?  

bo dlatego że nie znalazłyśmy coś takiego - kupili trójkołowy..  

Wydaje mi się, że istnieją bo moja córka miała około 2 lat jak zaczęła i udało mi się znaleźć taki używany mały rower biegowy na kołach chyba 10" i widzę też teraz w Niemczech naprawdę malutkie dzieci na roweruch biegowych

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawa.pw napisał:

a czy istnieją biegowy dla dzieciaków o wzroście właściwym do 2 lat?  

bo dlatego że nie znalazłyśmy coś takiego - kupili trójkołowy..  

1 rok i 8 miesięcy: https://photos.app.goo.gl/kKGMx5QiA1xT2QuAA
obraz.png.8aaf0c6de33dc342ff47be14bef8fc8f.png

Rowerek "marki" Qkids.

Jego jedyną zaletą jest niski przekrok. Wadą są plastikowe stery i piankowe opony, nie nadaje się do niczego po za nauką pierwszych kroków. Starszy Syn po pół roku przesiadł się na Tabou Rocket Run i to jest znacznie porządniejszy rower.

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Greg1 napisał:

Tylko biegowy, na trójkołowym jie nauczy się utrzymywać równowagę 

Wydaje mi się, że istnieją bo moja córka miała około 2 lat jak zaczęła i udało mi się znaleźć taki używany mały rower biegowy na kołach chyba 10" i widzę też teraz w Niemczech naprawdę malutkie dzieci na roweruch biegowych

dziękuję. poszukam.

12 godzin temu, KSikorski napisał:

Tabou Rocket Run

a czy ten  Cariboo Magnesium Pro nie będzie gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2024 o 16:13, Pawa.pw napisał:

a czy istnieją biegowy dla dzieciaków o wzroście właściwym do 2 lat?

Odkręcasz pedały, korbę zabezpieczasz, żeby się nie kręciła i jakąś pianką, żeby nóg nie obijać - zwykły rower robi za biegowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że pytanie jest w stylu, że nie ma odpowiednio dużych biegowych.

Na szybko przejrzałem i według centrumrowerowe Romet Tom 12 jest od 80cm wzrostu. Większość podają od 100cm.
Na rowerystylowe mają od 92cm ale to już wyższa półka z 2 biegową automatyczną piastą i na pasku napędowym.

Jeżeli chodziło o odpowiednio małe, to moja pomyłka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...