Skocz do zawartości

[Canyon Grizl] Rozmiar ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,pytanie do posiadaczy Grizla ponieważ rozważam https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/przygoda/grizl/cf-sl/grizl-cf-sl-6-axs/3696.html?dwvar_3696_pv_rahmenfarbe=R095_P11&dwvar_3696_pv_rahmengroesse=L&gad_source=1&gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjwl4yyBhAgEiwADSEk5TnSrQW4TFw8n2KDF14TKnK5p6jLwLqDMIHLpEnOXxAsD2xAGBhoCSrUQAvD_BwE&utm_campaign=POL+Gravel+-+Shopping+Brand&utm_medium=cpc&utm_source=google.   Proszę o pomoc w doborze rozmiaru,185 wzrostu ,87,5 przekrok.Jezeli dalej będę niezdecydowany to sezon minie a ja zostanę bez roweru.Uwazam że ten canyon jest dobrą opcją,szkoda tylko że trzeba wywalić od razu całość pieniędzy,raty nie wchodzą w rachubę.Kolory oba ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jako osoba o identycznych wymiarach. 

Jeśli szukasz roweru o charakterystyce grizla - w miarę wygodnego na długich dystansach ale wykastrowanego z cech "sportowych" to w grę wchodzi wyłącznie rozmiar M. Jeśli jednak zależy Ci na dynamice i responsywności to poszukaj innego roweru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się Grizlem dlatego że jest na elektronice i na karbonową ramę,można powiedzieć że cenowo bezkonkurencyjny,w grę wchodzi jeszcze Superior,tylko że już bez elektroniki Czyli Grizlem na sportowo nie da rady?wszyscy chwalą że świetny rower,praktycznie byłby to zakup w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da rady, tylko na grzyby i do parku ;)

Pozycja rowerzysty na Grizlu jest taka jak na szosie Endurance Canyona w tym samym rozmiarze. Właściwie to na Grizlu jesteś ciut bardziej wyciągnięty i możesz, jeśli zechcesz, niżej zejść z kokpitem. Więc to nie jest wcale taki emerycki turystyk jak niektórzy mogą myśleć widząc marketingowe fotki z rowerem biwakującym w jakiejś dziczy.

Jesteś blisko granicy dwóch rozmiarów więc jest duża szansa że do obu się dopasujesz, choć może to wymagać zmiany mostka albo sztycy. Ale to są już rzeczy do których sam dojdziesz jak trochę pojeździsz i przez internet nikt tych dylematów nie rozwiąże. Ogólna "mądrość" jest taka, że w takiej sytuacji mniejszy rozmiar będzie bardziej sportowy (i lżejszy) a większy rozmiar będzie stabilniejszy i może trochę wygodniejszy, o ile nie okaże się za długi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozycja rowerzysty na Grizlu jest taka jak na szosie Endurance Canyona w tym samym rozmiarze. Właściwie to na Grizlu jesteś ciut bardziej wyciągnięty i możesz, jeśli zechcesz, niżej zejść z kokpitem. Więc to nie jest wcale taki emerycki turystyk jak niektórzy mogą myśleć widząc marketingowe fotki z rowerem biwakującym w jakiejś dziczy.

A słyszałeś kiedyś o parametrach jak kąty ramy czy baza kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat :)
Pytanie kieruje głównie do użytkowników Treka Marlina :)
Jestem o krok od zakupu Trek Marlin 8 gen 3. Wciąż jednak zastanawiam się nad wielkością ramy.
Mamy 183 cm. Kiedyś kupiłem Decathlonowego Rockrider sugerując się wymiarami podanymi przez producenta. Po tygodniu rozmiar L zmieniłem na XL ;).
Nie chce powtórzyć tego błędu. Trek sugeruje dla mnie rozmiar L (177 - 188 cm) Ale XL (186 - 196 cm) też jest na granicy i nie wiem czy nie będzie lepszy. Wszyscy sprzedawcy sugerują L ale internet czasem miewa inna zdanie ;). Będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedź.
Moje wymagania co do jazdy to jakieś 70,80% Miasto i twarda nawierzchnia (jazda raczej spokojna) i 20% - wypad na większą wyprawę (między innymi kilka dobry KM po plaży).

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...