Skocz do zawartości

[Korba] Zajechana korba - czyj błąd?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: kupiłem sobie przez allegro pierwszego gravela (Tabou Gravo 2.0 - jeśli to miałoby być istotne dla historii) i po odebraniu paczki wyregulowałem go sobie wstępnie przed zabraniem na przegląd zerowy i przejechałem się 5-10 km wokół domu (bo co może się stać?), jednak na niezbyt stromym podjeździe odpadła mi cała lewa korba. Zebrałem wszystko i w domu przystąpiłem do składania. Po zmontowaniu zauważyłem, że ramię korby jest osadzone tylko do połowy na suporcie (?) (zdjęcie 1) i ta podkładka z pinem nie wpada w otwór (zdjęcie 2). Zęby w otworze korby wyrobione mniej więcej do tego miejsca dokąd była zamocowana (zdjęcie 3), natomiast zaślepka otworu wkręca się w gwint na jakieś 4-5 mm. Z informacji technicznych dodam jeszcze, że mowa tu o korbie shimano sora, szerokość mufy w rowerze to jakieś 70mm. Chciałbym się dowiedzieć kto w tej sytuacji dał ciała i czy da się jeszcze odratować ten element? Czy usunięcie podkładek sprawiłoby, że wszystko by pasowało jak należy (i czy można tak zrobić). Można to reklamować czy raczej nastawić się na wymianę na własny koszt?O.thumb.jpg.f0b5b4b56202c167b82fb92073b5d344.jpg

ZACZEP.thumb.jpg.10305ccff2953978c6b7be0f6eb9ab2e.jpg

RAMI.thumb.jpg.2b2f45bf2cc7cbfea6d2e82d1992a0dd.jpg

MUFA.thumb.jpg.faa0708f019018fae154eec9c7f4f9c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież suport jest 'road' mufa suportu zapewne też, dzięki tym podkładkom, oś nie wystawała wystarczająco, przez co lewe ramię korby tylko liznęło za ząbki, co po kilkukilometrowej wycieczce skończyło się jej odpadnięciem i zmieleniem zazębień, wywalenie podkładek pozwoli zazębić na powrót dwa stęsknione ramiona, ale niesmak pozostanie i kilka milimetrów zjechanych ząbków w pamięci będzie toczył ranę krwią, przygody która może się powtórzyć.🫠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...