Skocz do zawartości

[Błotniki] Błotniki do Trek Marlin - które?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Szukam błotników do Marlina 7. Producent w ofercie ma takie https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/akcesoria-do-rowerów/błotniki-rowerowe-i-akcesoria/błotniki-rowerowe/uniwersalny-zestaw-błotników-bontrager-universal-road/cx/mtb/p/27135/?colorCode=black ale zastanawia mnie ten przedni. Jak to się sprawdza? Tak na logikę, to będzie mnie chronił tylko przy kole ustawionym idealnie prosto. 

Z drugiej strony znalazłem coś takiego https://4-bike.pl/product/blotnik-rowerowy-mtb-xc-trail-enduro-dh-4-bike-d-03 Ale tu znów nasuwa się pytanie, czy nie jest za krótki?

A może polecicie jakieś konkretne, pasujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego mają być te błotniki bo żaden z nich w sumie nie będzie cię chronił 😜te przednie błotniki krotnie maj niby chronić lagi amora przed błotem i piachem nie twoja jape , choć i tak słabo się to sprawdza bo to co wylatuje z przodu koła cofa się z wiatrem na przód amora 

Tylny błotnik ma sens jak jest nisko nad oponą i jest długi wtedy to co zbiera bieżnik opony nie wyrzuca ci na plecy lub te kruciutkie blotniczki pod siodełko i wtedy masz dupke i gacie suche .

 

 

Może nie wygląda to zbyt pięknie ale działa , plecy .gacie suche .

 

 

IMG_0117.jpeg

IMG_0116.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę dużo w terenie, leśne ścieżki  ale takie przetarte "wędkarskie", bez szaleństw, i nie wyobrażam sobie całorocznej jazdy bez błotników. 

IMG_20240119_135229.thumb.jpg.658d1acd6024397eb6c6bef57f75411c.jpg

Ten rower był całkowicie goły, a dzisiaj tak:

IMG_20240314_141909.thumb.jpg.20f51fa889618018f4dec5bf91e2702d.jpg

Skuteczne są tylko pełne błotniki, ja kupiłem na polskim Allegro, duży kłopot był ze znalezieniem szerokich (opona 29"x2.15). Im bardziej rasowy rower to montaż trudniejszy, ale to już trzeci rower i zawsze coś się wymyśliło😉.    Po serwisie widelca:

IMG_20240105_150047.thumb.jpg.bf6c099a7474d75d68f2f6c70659c62c.jpg

postanowiłem że następny serwis za 2-3 lata 😄 i założyłem takie to:

Screenshot_2024-02-20-22-26-40-646_com.android.chrome.jpg.ffff6acfd6bdff0763ec03d4c7d6ad4f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 18:18, Grabek85 napisał:

A może polecicie jakieś konkretne, pasujące?

Myślę, że jest mało osób zakładających działające błotniki do takich rowerów...

Nie wiem czy do dostania https://bikefast.pl/product-pol-2114-Blotniki-rowerowe-SKS-Bluemels-75-U-czarne-long-dlugie.html - druciarstwo nieodzowne żeby zamontować.

Poszukaj czegoś tutaj https://www.sks-germany.com/en/productcategories/mudguards/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 17:54, Grabek85 napisał:

Mieszkam w UK, tu częściej pada niż słońce świeci. Potrzebuje czegoś, co by też i mnie w miarę chroniło (przód). A co myślisz o tych z linka powyżej?

Ja jestem z UK, to jakby co :) 

Używałem kilku, także tu wskazanych.

Mudhugger przedni - jest ok, ale z drugiej strony jest za krótki - sensownie jest go przedłużyć albo dokładką mudhuggera albo własnej roboty. Montaż to ból dupska, ja nie przepadam za rzeźbą na opaski. Pewnie dlatego że zdarza mi się jeździć bez błotnika.

Tylny - chroni cię tylko do kolan/połowy uda. Rura podsiodłowa ramy, przód tylnego trójkąta, napęd nie są chronione wcale. Ja dorzeźbiłem kawałek który krył niżej, dosztukowany z innego błotnika , tylko trzeba bo mieć. Montaż na opaski - to tak samo jak w przypadku przedniego.

Obecnie używam tych

https://www.ebay.co.uk/itm/176347682080?var=0&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=710-53481-19255-0&campid=5338268676&toolid=10044&customid=EAIaIQobChMItISRyIfshQMVQpVQBh3wHQvTEAQYAyABEgKxvvD_BwE

Krycie tylnego koła w całości, u mnie poniżej suportu jest 10 cm plus całe koło w pełnym kryciu pleców. tylko musisz rozwiązać kwestię zamocowania w okolicy podsiodłówka- seatstay'e - ja mam w ramie blachę, więc ok, w innym przypadku kombinacja na opaski zaciskowe - ale działa. Tylny acid to najlepiej chroniący błotnik który do tej pory miałem.

Przedni - tu trzeba również rozwiązać kwestię zamocowania do podkowy widelca. Moja wersja ma rzepa, który hiper stabilny nie jest, wersja z oferty ma klaszycny bracket z otworem. Na goleniach widelca mocowanie na obejmy z opaskami gumowymi - działa bez zastrzeżeń. 

Myślę o kupieniu drugiego zestawu acidów do drugiego bajka. Szerokość 75 mm kryje praktycznie wszystkie opony, mam kapcie 2.8, realnie 2.6 ale i tak są kryte przez te błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grabek85 napisał:

Dzięki za info. Z racji, że już te TOPEAK zamówiłem to najpierw je przetestuję. Będę miał wtedy jakiś punkt odniesienia. Powinny dojść na dniach. Choć na razie pogoda się "popsuła" i nie pada 😅

Większość błotników, poza tymi pełnymi, chroni ciebie (częściowo) i bajka (też częściowo), tylko w przypadku bajka newralgiczne punkty (węzeł suportu, napęd) chronione są bardzo tak sobie. 

Syf i tak będzie wszędzie gdzie wjedziesz.

Od chyba 3 lat nie demontuję prawie wcale błotników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...