Skocz do zawartości

[lampka tył] oświetlenie pod siodło z droperem


Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

Latam na trailowym dwuzwiesie ze sztycą regulowaną tak głęboko osadzoną, że praktycznie na nieruchomym maszcie nie mam miejsca na lampkę tylną. A muszę czasem dojechać po zmroku do domu asfaltówką żeby się psy nie czepiały.

Jedną z sensowniejszych chyba opcji dla mnie jest lampka mocowana pod siodło na prętach samego siodła. Macie jakieś fajne modele które polecacie, macie na oku albo widzieliście takowe,na które warto zawiesić oko?

Moje wymagania albo oczekiwania:

Wiem, że teraz te lampki wszystkie są ładowane na USB (co dla mnie jest trochę bez sensu, ale jestem starowierem), ale poważnie rozważyłbym też takowe na baterie AA/AAA (jesli takie są produkowane dzisiaj).

Oczywiście fajnie jakby trzymały długo.

Tryb migający obowiązkowo (inne zbędne dla mnie).

Zgrabny wygląd i estetyczny look pod siodłem mile widziane.

Cena nie gra roli.

 

Polećcie coś pleeze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcesco napisał:

Rockbros

To chyba Q5.

Mnie kusi Cubelite III z aliexpress, może @il.ek.tro kupi i przetestuje. ;)

7 godzin temu, il.ek.tro napisał:

żeby się psy nie czepiały

Na psy to raczej gaz pieprzowy, a nie lampka. Jak chcesz światełkiem odstraszyć psa szarpiącego cię za nogawkę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś ile masz luzu między oponą a maksymalnie opuszczonym siodłem przy dobiciu? Ja chciałem torebeczkę podsiodłowa, to wyszło, że opona ją otrze, a sztycę mam trochę podniesioną z ramy. No chyba, że w teren zdejmujesz lampkę. Jak jest bardzo słabo z miejscem to polecam lampkę z klipsem na plecak lub nerkę. No i brak w braku lampki po zmroku gorsza jest śmierć w rowie niż mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

luzu mam sporo, nie ma opcji otrzeć. na plecaku albo nerce zgubie zaraz - przerabiałem już ten temat. w mandatem i rowem w sumie prawda, już raz miałem śmierć w rowie

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

flare rt

A różnych uchwytów do niej na świecie mnogo

o ta fajna, ale nie moge znależć klipsów na pręty siodełka

1 godzinę temu, TheJW napisał:

To chyba Q5.

Mnie kusi Cubelite III z aliexpress, może @il.ek.tro kupi i przetestuje. ;)

Na psy to raczej gaz pieprzowy, a nie lampka. Jak chcesz światełkiem odstraszyć psa szarpiącego cię za nogawkę? ;)

żywotnym daje z pięty albo z czuba w kufe, myślałem o psach z blankietami papierowymi

Q5 i cubelite 3 tez spoczko, nawet ta ostatnia bardzo (mała fajna zgrabna). obie są na alegrijo

jak coś jeszcze macie na oku to piszcie

Edytowane przez il.ek.tro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do nieekologiczności i praktycznej nonsensowności lapmek z zabudowanym nie wymiennym i niestandardowym aku, i też zdecydowanie preferuję 2xAAA. No ale faktycznie to wymusza kształt/gabaryty. Zamontuj taką pionową 2xAAA na górnych tylnych lewych widełkach i już. Trzeba tylko pokombinować z uchwytem na te widełki. BTW za taką na plecaku pies Cię też może poszarpać, tak samo jak za czołówkę 🙃

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działają. ;) Ludzie się skarżą na słabe działanie stopu - ponoć wystarczają niewielkie wibracje, by się załączał i w efekcie większość czasu jedzie się ze światłem ciągłym.
No i ogólnie jak to świeci? Nada się do jazdy szosą w dzień, czy za słabe? Masz porównanie do jakiejś popularnej lampki?

Teraz mam Eyen Augon 50, kupiłem kiedyś za grosze w CR. Świeci całkiem fajnie, ale ze względu na kształt sztycy w TCRze mocowanie na gumkę nie do końca się sprawdza, bo po wjechaniu na jakiś gorszy, dziurawy asfalt lampka się przekręca i świeci w bok. No i akumulator mocno przeciętny.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, il.ek.tro napisał:

Zgrabny wygląd i estetyczny look pod siodłem mile widziane.

Z kawałka (aluminiowego) płaskownika robisz uchwyt pod śrubkę od sztycy i montujesz w pionie Walle` ego tylko nie wiem czy spełni Twój "look" 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

Z kawałka (aluminiowego) płaskownika robisz uchwyt pod śrubkę od sztycy i montujesz w pionie Walle` ego tylko nie wiem czy spełni Twój "look" 🙂.

miałem Wallyego, była zarąbista.

musze pomyśleć o tym rozwiązaniu, tylko w tych robotach w metalu to ja nie umiem 😐

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ponad 3x mocniejsza, też fajna, aż sobie kupiłem 2 na zapas, bo te "modne" nonsensowne ekośmieci z zabudowanym i nietypowym aku zaczynają wypierać porządne lampki na paluszki 😉

https://allegro.pl/oferta/lampa-rowerowa-tyl-kellys-rippy-3xled-ultra-bright-7621666187

 

Screenshot_20240224_122552_Firefox.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe komplikuje regulację siodełka, lepiej było by "wystrugać" bezproblemowo z 2 blaszek alu i kilku śrubek mocowanie do prętów albo np. przerabiajac któreś z tych poniżej.

Magicshine uchwyt lampki tylnej seemee do prętów siodełka - MGS-SEEMEE-200-SADDLE-MOUNT - 14428048640 - Allegro.pl

Uchwyt Busch Muller pod siodełko • RoweryStylowe.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 12:19, TheJW napisał:

Czy działają. ;) Ludzie się skarżą na słabe działanie stopu - ponoć wystarczają niewielkie wibracje, by się załączał i w efekcie większość czasu jedzie się ze światłem ciągłym.
No i ogólnie jak to świeci? Nada się do jazdy szosą w dzień, czy za słabe? Masz porównanie do jakiejś popularnej lampki?

Teraz mam Eyen Augon 50, kupiłem kiedyś za grosze w CR. Świeci całkiem fajnie, ale ze względu na kształt sztycy w TCRze mocowanie na gumkę nie do końca się sprawdza, bo po wjechaniu na jakiś gorszy, dziurawy asfalt lampka się przekręca i świeci w bok. No i akumulator mocno przeciętny.

No więc w tych Cubelite III funkcja stop działa w praktyce tak samo jak w np. w 2-3x tańszym Giyo W17B - czyli właściwie byle wstrząs i świeci kilka sek światłem ciągłym z pełną mocą. Jest jaśniejsza od tej Giyo (szczególnie jak świeci zarówno X jak i jego obwódka). Bateria spokojnie starcza na kilkanaście h w trybie migania z największą intensywnością. W sumie w takim porównaniu z Giyo ten Cubelight ma tylko ładowanie z USB-C (na zdjęciu poniżej w przypadku lampki G jest ucięty wyraz Charge ;)) oraz "atrakcyjniejsze" tryby świecenia (ze względu na niezależne dwie strefy czyli ów X i prostokątna obwódka). Ma też z tyłu diody pokazujące tryb pracy (w G jest to wskazywane kolorem diody pod przyciskiem na środku). Jedna i druga są metalowe i ważą podobnie. BTW: ta Giyo chyba obecnie jest zastąpiona nowszym modelem, który też miałem chwilę - USB C, pojemność baterii okrojona o połowę, zmienione mocowanie (nie wsuwane tylko przekręcane a'la garmin (ale nie pasuje)) i nieco przyokrąglona obudowa jak w Cubelight).

 

20240305_095013_resize.thumb.jpg.97ac83a01e97e557b17915d44639439b.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa dziękuję! A tak bardzo ogólnie - uważasz, że warto ją (Cubelite) wziąć do szosy? Obecnie jest za na Ali ok. 50 zł. 

Myślę jeszcze nad Xlite 200 tego samego producenta, ale jakoś mało ona popularna na Ali, więc i opinii niewiele. 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to kwestia drugorzędna. Zależy mi na tym, bym był jak najbardziej widoczny dla kierowców, przede wszystkim w dzień. No i żeby lampka była jak najmniejsza.

Z przodu mam Bontragera Ion100 i chociaż czas działania baterii to nieporozumienie, to świeci nawet nieźle. Mógłbym co prawda kupić do kompletu Flare RT, are nie lubię płacić 10x więcej za logo. Iona miałem za bony z zawodów, więc za free, żeby nie było. ;) Niedługo zresztą też będzie trzeba go wymienić.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...