Skocz do zawartości

[fitness] Giant fastroad ar 1 czy Merida speeder 400 1by - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po długich rozważaniach wiem, że szukam właśnie roweru typu fitness.

Zależy mi na tym aby był szybki bo mam dosyć ciężka piłkarska nogę i zawsze na poprzednim mtb starym jeździłem w sumie tylko na najcięższej przerzutce. 

Chciałbym żeby mial punkty na montaż toreb/backpacking

i żeby mial jeden blat z przodu.

Najbardziej pod względem sprzętowym odpowiada mi canyon roadlite 7 ale jest dla mnie po prostu brzydki. Skoro już mam wydać tyle na rower to nie wyobrażam sobie żeby mi się nie podobał.

Po dłuższym reaserchu znalazłem te dwa rowery:

GIANT FASTROAD AR 1
https://www.fahrrad-xxl.de/giant-fastroad-ar-1-m000068138

Merida Speeder 400

https://www.merida-bikes.com/de-de/bike/4124/speeder-400

Nie znam się na tyle żeby ocenić który z nich jest lepszy i na którym mógłbym mieć cięższa przerzutkę. Wiem, ze dwa blaty rozwiązały by ten problem i wybór większy ale uparłem się na to żeby nie musieć myśleć o tej przedniej przerzutce, a rower ma być maksymalnie prosty i maksymalnie lekki.

Moglibyście doradzić czy te osprzęty są porównywalne, ewentualnie który lepszy?

Może znacie inne modele rowerów nawet mniej popularnych marek które wpasowałyby się w moje preferencje?

Mieszkam w Niemczech i tutaj chyba dostępność rowerów i ich różnorodność trochę większą niż w Polsce. Może to ułatwi ewentualny zakup ale nie znam się na tyle żeby wiedzieć na co warto zwrócić uwagę.

Proszę pomóżcie!!

Z góry dzięki.
Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant fastroad ar nie będzie zbyt szybki bo to jak nazwa wskazuje all road czyli nie tylko na asfalt ale też na leśne ścieżki, pobocza, żwirek, często mają one opony 40". Rozważ Giant fastroad sl czyli rower szosowy, opony 32". Mam Merida speeder ale to już stary rower, dość szybki z tym że opony zmieniłem na 28".

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Fastroad sl niestety tylko z dwoma blatami z przodu. Plus ma mniej mocowań.

co masz na myśli, że speeder to stary rower? Osprzęt jest z poprzednich generacji?

ten speeder na pewno nie ma sztywnych osi? 
 

sorry za tak pewnie prozaiczne pytania ale po porównywaniu konfiguracji widzę tylko różne nazwy marek osprzętu. Każda z nich ma dużo modeli więc porównanie ich dla laika jest dosyć problematyczne.

czy to że Merida ma 12 przełożeń nie oznacza że ma jedno przełożenie cięższe więcej?

opone dla mnie najłatwiej wymienić i akurat fakt że będę mógł wjechać czasami na pobocze to zaleta. Głównie będą to ścieżki nadmorskie które przeplatają się z ubitą leśną ścieżką.

dopowiem tylko że kwota którą mogę przeznaczyć na rower może być wyższa niż za te rowery które zaproponowałem.

pozdro!

Edytowane przez Damian92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida na pewno nie ma sztywnych osi, ma osie QR. Merida ma 12 przełożeń ale też większy zakres kasety bo 11-44T a Giant ma 11-42T, to, że ma więcej przełożeń nie musi oznaczać, że ma więcej twardych przełożeń, bo może mieć miękkie zamiast twardych, jak np. kasety mtb 11-51T. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida speeder to dobry rower sam taki posiadam.

Napiszę ci tak, jeżeli chcesz zjechać z asfaltu bierz rower z szerszymi oponami.

Dwa blaty z przodu to zaleta 34/50. Na 50 możesz docisnąć a na 34 wszędzie wjedziesz.

Patrz na hamulce hydrauliczne, sztywną oś oraz carbonowy widelec

Poza tym Canyon to jedna lepszych marek rowerowych w dobrej cenie więc rozważ.

 

Edytowane przez Rentonik
Pomylka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jednak brał pod uwagę napędy 2x to rozważ też Cube Nulane (wcześniej Cube SL Road) - nawet najniższy model bez żadnego dopisku ma już sztywne osie, karbonowy widelec i oczywiście hydrauliczne hamulce chociaż napęd tylko 2x8 Shimano Claris. No i mieści szersze opony - fabrycznie wychodzi na 40c ale amieści też trochę szersze jak trzeba. Ale jakbyś mógł trochę dołożyć i kupić Cube Nulane Pro, który ma napęd 2x10 Shimano GRX, to jest naprawdę wszechstronny i uniwersalny rower, z bardzo dobrym napędem (taki sam jak w popularnych obecnie grawelach), sztywnymi osiami, karbonowym widelcem, hydraulicznymi oponami i mieszczący trochę szersze opony (fabrycznie też ma montowane grawelowe Schwalbe G-One Allround o szerokości 40 mm). Występuje też w wersji FE czyli z błotnikami, bagażnikiem i oświetleniem. No i jest to niemiecka marka, którą bez problemu kupisz w Niemczech

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Niechciałbym przesadzać z szerokimi oponami. Na tyle ciężkiego terenu jeździć nie będę żeby musieć zakładać więcej niż 40. 
ten canyon i cube są fajne ale wizualnie podobają mi się tylko te wersje Carbon, a to już myślę że chyba trochę przesada. Zakup planuje na przyszły miesiąc. Jak uda się coś kupic/wybrać to pochwalę się na forum. Pozdrawiam! 

P.S

weacajac do tematu to z tych dwóch na pewno Giant fastroad ar 1

a jak dam się namówić na dwa blaty to myślę że cube nulane ale slx albo c62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...