Skocz do zawartości

[sztyca, kierownica] ali z carbonu


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat produkty OGevkin są naprawdę dobrej jakości. Nie są najtańsze i najlżejsze ale jeżeli chodzi o jakość wykonania, sztywność i wytrzymałość nie ma się czego przyczepić. Podobnie np Hygge.

Toseek to już niższa półka. Za to jak ognia unikać podróbek znanych marek lub kompletnie nieobeandowanych produktów.

Bo to już jest kompletnie kupowanie kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chrismel napisał:

To rzeczy nierowerowe, głównie elektronika. Z ciekawostek. Kabel USB Baseus pozwala na wkładanie go micro USB dowolną stroną.

Kiepawe te kable, miałem dwa, oba szybko zeszły. Uchwyt na kratkę Baseusa się złamał, ładowarka dwuportowa w samochodzie ledwo zipi. Słabe te produkty są niestety, mimo że to jedna z chińskich marek premium.

40 minut temu, Nemrod82 napisał:

Akurat produkty OGevkin są naprawdę dobrej jakości. Nie są najtańsze i najlżejsze ale jeżeli chodzi o jakość wykonania, sztywność i wytrzymałość nie ma się czego przyczepić. Podobnie np Hygge.

Kiedyś znajomy polecał kierownicę Aeronova z Ali. Ponoć wyczaił fabrykę gdzie to produkują i był pewien że to dobra jakość. Znam takich co jeżdżą na tym do tej pory mając w rowerach XC. Ponoć też Elite czy Elita ma dobre komponenty ale jakoś nie miałem ochoty tego testować na sobie😉

Edytowane przez michalr75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać to przeglądem rynku ale zerknąłem na kierownice karbonowe w jednym z najbardziej popularnych sklepów i powiem, że wagowo nic nie urywa względem amelinium (przynajmniej w tej półce cenowej, którą nazwałbym akceptowalną). Jak nie spadek masy to co? Tłumienie drgań? Pytam serio, bo też mi taki pomysł przemknął przez głowę, żeby zrzucić co nieco z masy roweru.

Ale jeśli korzyści są symboliczne, a do tego dojdą pewne minusy kartonu, jak choćby ostrożność z montowaniem szpeju na obejmy... To mam jeszcze więcej wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płaską kierownicę to jak dla mnie poprawa tłumienia drgań jest praktycznie nie odczuwalna. Największym plusem chyba jest to, że nie chodzi tak dłoni przy niskich temperaturach jak aluminiowa.

Za to przy barankach różnica szczególnie przy tych profilowanych jest zdecydowalnie odczuwalna. Podobnie zresztą jak przy carbonowej sztycy. Tutaj poprawę alu vs carbon zdecydowanie czuć. Przy sztycach projektowanych specjalnie do tłumienia ( Canyon VCLS czy S-Works CGR) poprawa jest bardzo duża.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

Trudno nazwać to przeglądem rynku ale zerknąłem na kierownice karbonowe w jednym z najbardziej popularnych sklepów i powiem, że wagowo nic nie urywa względem amelinium (przynajmniej w tej półce cenowej, którą nazwałbym akceptowalną). Jak nie spadek masy to co? Tłumienie drgań? Pytam serio, bo też mi taki pomysł przemknął przez głowę, żeby zrzucić co nieco z masy roweru.

Ale jeśli korzyści są symboliczne, a do tego dojdą pewne minusy kartonu, jak choćby ostrożność z montowaniem szpeju na obejmy... To mam jeszcze więcej wątpliwości...

Tak.

Tak jak pisałem powyżej, w karbonie wcale nie chodzi głównie o zbijanie wagi.

Prosta kierownica w MTB mniej "bije" po rękach. To uczucie jest znacznie wypłaszczone.

Jak masz aluminium, założysz karbon, to stwierdzisz że lipa i nie ma różnicy. Jak potem znowu założysz aluminium, to stwierdzisz że ręce odpadają. 

Oczywiście jak jeździsz po żwirze z miękkim widelcem, to różnica będzie minimalna. Natomiast jak jeździsz naprawdę agresywnie, to poczujesz o co chodzi.

W moim przypadku karbon także dość dobrze tłumił wibracje z opon, może głównie ze względu na sztywny widelec.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krypto.Szosowiec

Dzięki za opinie spojrzę na ten kanał ale rozumiem,że skoro jeżdże z z amortyzatorem to nie poczuje tak tej różnicy w tłumieniu na kierownicy. Oto bardziej mi chodziło niż o zejście z wagi. Wyciągając wnioski z Waszych opinii zostanę chyba przy alu. Ewentualnie jak wygram w lotto to pomyślę nad markowymi produktami nie z Ali😄

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2024 o 01:10, ahaja napisał:

Czwarty rok ujeżdżam kierownik Ullicyc z ali. 132g, lekko gięta ze wzniosem 20mm. Też podchodziłem jak do jeża, ale nic się z nią nie dzieje.

Jak z metalu i lekka to scandium.

Z tymi elementami niestety tak jest, że jak się jednak coś stanie to już nie ma kto tego napisać ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa niewiele tu zmienia, Chodzi o brak powtarzalności. Rozrzut siły niszczącej na poziomie +/-80% i nigdy nie wiesz na jaki egzemplarz akurat trafiłeś. No i ów siła zależy od kwadratu prędkości/wysokości a tylko liniowo od masy.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...