Skocz do zawartości

[Napęd] 2x8 przerzutka MTB co najlepsze na koniec 2023r.?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozklekotała mi się seryjna tylna przerzutka (alivio lub acera) I poszukuję czegoś lepszego na wymianę. 

Bardzo dużo jest starszych tematów i po wielu minutach czytania wyszło mi, że najlepsze co założyć to rd-m592, a tu nagle, w nowszym temacie wyskakuje, że lepsze będzie rd-m772.

Chyba się poddaję i muszę zapytać- co założyć do napędu 8 rzędowego, który lekko nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla napędu 8-rzędowego, zarówno Shimano Deore RD-M592, jak i SLX RD-M772 są dobrymi wyborami. Obydwa są przerzutkami tylnymi o solidnej konstrukcji i wydajności. Jednakże, zazwyczaj Deore RD-M592 jest bardziej niż wystarczający dla wielu rowerzystów i oferuje dobrą wartość w porównaniu do SLX. Jeśli zależy Ci na wydajności i masz większy budżet, to SLX RD-M772 może być drobną aktualizacją. Warto jednak pamiętać, że efektywność przerzutki jest również uzależniona od ogólnej jakości napędu, w tym kasety, łańcucha i manetek.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hej, leon7877, albo zacznij w końcu mówić ludzkim językiem i poprawnie po polsku, albo zamilknij.

On chyba serio wkleja odpowiedzi generowane przez chatGPT.

Pozostając w temacie, to miałem temat remontu napędu 3x8, ale sprawdziłem na allegro koszty przejścia na 1x11:

85zł przerzutka RD-M5100-SGS

170zł kaseta CS-M5100 11-51

65zł manetka SL-M5100-R

53zł łańcuch SRAM PC-1130

80zł blat nw do korby.

Za tę sumę szkoda mi było każdej stówy wrzuconej w 3x8, więc poszedł do piwnicy 😄

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad przejściem na więcej rzędów, jednak faktycznie na tę chwilę 8 mi wystarcza,  fakt, największą zębatka mogłaby być większa, jednak zmienię to gdy kaseta się skończy. 

Dziękuję za pomoc, zakupiona rd-m772 😀

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam mały problem. 

Przy okazji wymiany przerzutki, założyłem kasetę 11-40 i w przerzutce (rd-m772) dosłownie kawałeczek brakuje śruby regulacyjnej odsunięcia kółka zębatki od kasety, czy jest możliwość kupienia gdzieś trochę dłuższej tej śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Sorry za tamtego posta, spanikowałem, w castoramie śrubka M4x25 za 1,67zł zamiast oryginalnej b załatwiła sprawę.

Po wymianie śrubki w warunkach polno-szosowych przerzutka bardzo dobrze działa z kasetą 11-40, jak będzie w górach (i czy to miało sens), zobaczymy...

Edytowane przez spiwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się pod ten temat. Chcę zamontować nowy napęd - koniecznie 2x - do starego roweru trekingowego, który będzie jeździł z sakwami i to również po górkach. Z tyłu chciałbym zamontować kasetę 8 lub 9 rzędów, więcej nie potrzebuję przy 2x z przodu.

Idealne przełożenia pod moim kątem oferuje Shimano Cues 40-26 https://allegro.pl/oferta/shimano-cues-fc-u4000-9-10-11s-korba-40-26t-175mm-na-kwadrat-15058627460

I tu mam trzy pytania:

1) Czy dobrze rozumiem, że do jeżeli do ww. korby będzie przednia przerzutka z grupy Cues (https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-przednia-shimano-cues-fd-u4000-pd38304/?v_Id=210794) to tył mogę rozwiązać jak mi się podoba byle przód i tył mógł obsługiwać ten sam łańcuch?

2) Czy dobrze rozumiem, że rekomendowany przez Shimano dla ww. korby łańcuch 11 rzędowy może bardzo średnio współpracować ze standardową kasetą 9 rzędową?

3)  Czy Cuesowa kaseta 9rzędowa może być montowana na standardowym bębęnku Shimano/Sram? Shimano pisze, że do tej kasety musi być

obraz.png.90308dace0ebbcecf8fdbeb0730fff18.png

Co znaczy HG spline M??

 

obraz.thumb.png.6430082eb81cdc4c8312b29c719a5166.pngobraz.thumb.png.83dcd1b54e2e1980549afad2ef05378c.png

 

 

obraz.png

Edytowane przez girek
dwa razy wklejony obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...