Skocz do zawartości

[Pedały] spd do gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam spd do swojego gravela , będę chciał dojeżdżać do pracy ale normalnie robić trasy przeważnie po asfaltach więc w grę wchodzą hybrydowe spd. Co myślicie o tych shimano PD-EH500? Godne polecenia ? Odrazu do tego jakieś lekkie buty jakby ktoś mógł polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla portwela na pewno lekkie 🙃. Mega rozsądna propozycja na buty dojazdowe do pracy 😅

Nie żebym się żalił, bo nawet taki wydatek nie byłby dla mnie problemem w miesięcznym budżecie, ale tak obiektywnie cena absurdalna za te trzewiki, taka z tzw. pupy. I Spec się dziwi, że im biznes siada, barany.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JWO napisał:

A ktora strona sie takie pedaly ustawiaja? Do zacisku, czy do platformy? To zawsze bedzie jakis kompromis.

Ustawiaja sie tak, jak chcesz. kwestja wprawy. Jezdzilem na takich jednostronnych SPD bardzo dugo, glownie w butach SPD i nie bylo z tym problemow.

A jak ktos nie ma wprawy, to bedzie wygladałtak samo, jak pierwszy raz w SDP szosowych.

11 godzin temu, Mentos napisał:

Nie żebym się żalił, bo nawet taki wydatek nie byłby dla mnie problemem w miesięcznym budżecie,

NO skoro już się nie żalisz, to dorbze żę sie mogłes pochwalić 😆

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ustawiaja sie tak, jak chcesz. kwestja wprawy

a skad one wiedza czy jade w spd, czy w zwyklych butach? :D :D 
Ja zaczynalem od PD-ES600 i to byla porazka. Ustawialy sie jak chcialy. Jak sie czlowiek wprawi to przekreci stopa w odpowiednia pozycje bez patrzenia. Potem zmienilem na PR-R8000, te zawsze ustawiaja sie do wpiecia. Sa dobrze wywazone. Nie trzeba sprawdzac i przy pierwszym ruchu sie wpinaja. To wazne jak ktos jezdzi przez miasto i ma duzo swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fanatycy Speca będą Ci wciskać za 6x tyle i jeszcze będą lawirować odnosząc się do czego innego niż meritum pytania i mego komentarza o cenie z d... 💩 

Pewnie, że Ci takie wystarczą, ja bym wybrał Northwave'a z tych co podałeś.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mentos napisał:

Ale fanatycy Speca będą Ci wciskać za 6x tyle i jeszcze będą lawirować odnosząc się do czego innego niż meritum pytania i mego komentarza o cenie z d... 💩 

 

Wrzucisz tego linka? Bo nie śmiałbym pomyśleć, iż pisząc , że" Spec się dziwi, że im biznes siada" ssałeś palec...

Edytowane przez Chociemir
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ty znów swoje, do meritum a nie brnij w obchodzenie pytania jakie zadał autor, a ja skomentowałem nonsensowne propozycje może? I odessij się od tego nie swego palca, a uzależnienia od neta, to niezdrowe! Linki mu się po nocach śnią -  "proszę świadka naocznego, proszę by świadek podesłał linka i video do tego co zeznaje "🤣. Słyszałeś o realnym życiu poza netem i linkami? Spec to własność prywatnej osoby, nie publikuje wyników, a może mam Ci podesłać notarialnie potwierdzone oświadczeniec od Synyard'a? Wystarczy zapytać znajomych pracujących w sklepach, które handlują albo handlowały tą marką a ja znam takich wielu. Albo zobaczyć jaką S prowadzi politykę cenową ostatnio i dlaczego tak robi. Czyli wystarczy ruszyć trochę głową a właściwie jej zawartością, by wyciągnąć wnioski bez jakiś "linków".

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gruby1998 napisał:

nie no buty do roboty to zwykłe bo się nie będę przecież wpinał 🤣

A dlaczego nie?

Pierwsze zatrzaski do mieszczucha miałem authora, z jednej strony zatrzask, z drugiej platforma (taka tradycyjna metalowa ramka).
Poszły w odstawkę, bo nie do końca bloki chciały współpracować z spd w drugim rowerze. Weszły 540 z nakładkami.

W ciągu roku platforma przydawała się może ze 2 razy. Jedynie zimą zmieniałem buty na zwykłe. W końcu po kilku próbach jazdy zimą w zatrzaskach już tak zostało. Nakładki zdjąłem bo były zbędne.

W pracy i tak warto mieć buty na zmianę, bo po co się kisić w tych samych przez cały dzień.
Docelowo warto mieć 2 pary na rower, jedne na miasto, drugie na wycieczki.

 

Odnośnie samych butów, to przymierz, bo polecać można różne, a nie wiadomo czy będą wygodne dla ciebie.
Np. w tych co podałeś mi nie pasuje wąska, minimalistyczna pięta, ciężko się chodzi, nie ma stabilnego podparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chociemir napisał:

Czyli jednak wyszło na opowieści z mchu i paproci hehe.

Prześlij mi link do tego że nie jesteś ograniczony .... do internetu oczywiście, hehe. Nie ma w necie to nie istnieje, albo nie prawda, ech to pokolenie g....  dzisiejsze.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 15:44, JWO napisał:

A ktora strona sie takie pedaly ustawiaja? Do zacisku, czy do platformy? To zawsze bedzie jakis kompromis.

U mnie zawsze ustawiają się na platformy  ale w miescie  nie ma to wiekszego znaczenia bo da sie bez problemu  ruszyć i przejechać kawałek z blokiem spd xc  na platformie (stopa się nie ślizga) a wpiąć się jak się ruch uliczny uspokoi.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "chińczyki", jak sobie tak myślę, ustawiają się raczej pionowo z blokiem z tyłu i żeby wpiąć buty spd wystarczy lekko przekręcić pedał do przodu a jak jestem w "normalnych" butach i potrzebuję platformę to muszę tylko lekko przekręcić w tył. Ale nie jestem pewien a w mieście gdzie pracuję i gdzie mam tego niby-grawela będę dopiero po 15 stycznia i wtedy sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...