Skocz do zawartości

[Continental Terra Hardpack] coś podobnego?


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

@Greg1, gdyby była zwijana to nawet nie zakładałbym tematu, bo kiedyś miałem i byłem bardzo zadowolony 😉. Tak w ogóle to aż dziw, że topowa wersja drutowa jest na podobnym poziomie wagowym co zwijane Vittoria i Schwalbe...

Vittoria jest ciekawa,  ale póki co, patrząc na stosunek cena/waga, wygrywa Conti. Ktoś jest przeciwko? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29x2.0 Vredestein SpottedCat 475g

29x2.0 Maxxis Grifter 

28x2.0 CST Zeppelin

29x1.9 Kenda SBE 530g

29x1,95 Vee Rubber Rail 

29x2.0 Conti Race King 470g

29x1.95 Specialized Renegade Control 460g

 

No ale ta Continental Terra Hardpack w tym rozmiarze to ma 600 gramów a może i więcej wagi, na stronie którą podlinkowałeś jest przekłamanie z tą wagą.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest prawdziwa w takim razie? 🤔

No, ale Race King to też z pewnością więcej waży... 😉

@leejoonidas, dzięki za propozycje, ale szukam czegoś z bardziej "asfaltowym" bieżnikiem. No chyba, że ktoś mi napisze, że np. ten Vredestein potoczy się lepiej niż Conti Hardpack. Póki co kieruje się wyglądem bieżnika, bo styczności z takimi oponami dość dawno nie miałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka ciekawa opona od Kendy, tylko szkoda że nie ma lżejszej wersji zwijanej i z wyższym TPI.

OPONA KENDA K-1185 PIEDMONT 50-622 (700X50C) 30TPI - OP-2850K1185 - 13652178665 - Allegro.pl

Z drugiej strony za te pieniądze można spróbować, powinno się to po asfalcie toczyć nieźle. A na niskim ciśnieniu taki mikro bieżnik też zwykle w lekkim terenie sobie radzi. Ciekawe tylko jak z realną szerokością i realną wagą. Miał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leejoonidas napisał:

Continental Terra Hardpack w tym rozmiarze to ma 600 gramów a może i więcej wagi

Spotkajmy się pośrodku 😉 - 560 g. 

https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews/continental-terra-hardpack

@marvelo, mam, ale 26x1.95 w jednośladzie bez siodełka, więc to inne odczucia 🙂

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ta waga 560g jest dla wersji Pure Grip Compound i taką wersję opony musisz znaleźć. Ta wersja jest zaraz za BlackChilli ale przed ShieldWall.

Ale sprawdziłem u siebie na oponie którą mam założoną  w przełaju Conti CX Cross King 700x35c i ona ma wersję Pure Grip Compound razem z ShieldWall, tak że tych wersji opon jest wiele i teraz trzeba znaleźć tą najlżejszą.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...