Skocz do zawartości

[rama] spec penkł ?


R4Vr

Rekomendowane odpowiedzi

O dożywotniej gwarancji wiem, ale właśnie czytałem warunki gwarancji i traci się gwarancje jeśli była modyfikacja roweru lub jego części, powinno się też robić raz w roku przegląd techniczny, w moim rowerze oryginalna jest tylko rama, koła i siodełko, więc to chyba tyle z gwarancji 😕 z tego co pamiętam to w sklepie mnie nie poinformowano przy zakupie że należy zarejestrować rower aby gwarancja była dożywotnia ale pewności nie mam.

Edytowane przez R4Vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec to nie decathlon, który będzie się doszukiwał najmniejszej bzdury, aby uznać reklamację za niezasadną.

Moim zdaniem warto spróbować, bo w Specu i innych markach premium czasem przechodzą takie reklamacje, o których powiedziałbym, że nigdy w życiu.

Jeżeli masz papiery, a w sklepie, w którym kupiłeś pracuje ktoś kto choć trochę będzie chciał Ci pomóc, to myślę, że nie będzie problemu.

Nic Cię to nie kosztuje, a i roweru nikt Ci nie zabierze, bo reklamacje w Specu ogarnia się na zasadzie wysłania zdjęć, a nie sprzętu.

Także dziwię się, że żalisz się z tytułu pękniętej ramy. Ja daję Ci gotowe rozwiązanie, a wszyscy dookoła, włącznie z autorem wątku mówią, że to nie ma sensu.

Przepraszam za offtop.

A w odpowiedzi na pytanie z pierwszego postu:

Nie jest to zdjęcie rentgenowskie i nikt nie będzie w stanie stwierdzić czy to pęknięcie metalu, czy tylko lakieru.

Jeździj do momentu aż odpadnie to będziesz miał pewność, albo zrób jak opisałem powyżej i ciesz się być może nową ramą.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 2
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że "pynkł", ale możliwe nie "pynkł" Panie. Jest możliwość, że to nie pęknięcie materiału, a samej powłoki lakierniczej. Nie twierdzę, że tak jest, ale że to możliwe. Dlaczego? Jak spojrzysz na linię pęknięcie to przebiega przez detal właściwy i spaw. Pęknięcie materiału nastąpiło by raczej wzdłuż lub w okolicach spawu. Oczywiście możliwe, że pęknięcie materiału jest pod powłoką, która straciła punktową adhezję i zapracowała sobie na swój sposób- ale to rzadko się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spec wymienił na nowy rower z tego rocznika, pomimo że rejestracja roweru na stronie była zrobiona trochę za późno, oddali też stary rower abym mógł przełożyć lepsze części do nowego, a właściwie nie zabierali, cały proces opierał się na wysłanych zdjęciach. Dzisiaj przeszlifowałem starą ramę na pęknięciu i faktycznie aluminium się rozłazi w miejscu pęknięcia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...