Skocz do zawartości

[kask] lekki kask na gravel z siatką na owady


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam mojego pierwszego kasku, jeżdżę na gravelu (około 65% asfaltem, 35% szuter/bezdroża). 

Nie wiem zbytnio na co zwracać uwagę, już wiem że chcę aby miał siatkę przeciw owadom, dobrą wentylację i miejsce na kucyk (mam długie włosy). 

Podoba mi się ten model https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-rudy-project-venger-pd21377/?v_Id=136655 ale nie wiem czy nie jest trochę ciężki i wolałabym trochę tańszy. 

 

Budżet to tak max 500 zł, chociaż wolałbym koło 300 zł.

Z góry dziękuję za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy kask w życiu? Czy 200g czy 300 nie ma dużego znaczenia, ważne jest żeby konkretny model i rozmiar wchodził na głowę nie bujał się nie kłuł, blokował szczelnie  pot cieknący do oczu..  i mieścił włosy …. Możesz w sklepie przymierzyć kask premium z systemem za milion monet i nie być zadowolony…  otwory wentylacyjne w kasku czy siatka na muchy - są ważne ale samo dopasowywanie to podstawa…

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar M waży dokładnie 244 gramy. Waga kasków jest jak cały szpej rowerowy skolerowana z ceną. Ma być tanio to jest ciężko, ma być lekko to już płacisz za materiały i technologię z kosmosu. Tak jak @itr napisał ma być wygodnie i dopasowanie to zapomnisz , że masz co kolwiewg na głowie. Te parę gramów w tą czy tamtą nie będzie grało takiej roli. Dopasowanie , wyściólka, system regulacyjny oraz otwory wentylacyjne to priorytet.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby dobrze leżał, nie uwierał i nie bujał.

Mi najbardziej pasują kaski Met, Bell i Decathlon. 

Za to zupełnie nie mogę dopasować Foxa, Endury czy Abusa.

Druga sprawa to system Mips. Przed zakupem pomyśl czy jest dla ciebie ważny. 

Ja na grawela mam

https://www.rowertour.com/p/211575/kask-rowerowy-met-rivale-ii-mips-czarny?gad=1&gclid=CjwKCAjw6p-oBhAYEiwAgg2PgonySFzbjJvB3H6fxHHyvv8jhEoVE-ELy_lUsK0TKNQ6pUZ633noOhoCDkMQAvD_BwE#rozmiar-M

Ale to nie znaczy że tobie też podpasuje 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci piszą przy kaskach, że jest miejsce na kucyk, nie wiem czy nie Abus, nie pamiętam. A tak przy okazji to mi pasował np. tańszy Abus Macator, leżał bardzo wygodnie na głowie a droższy Aventor bodajże czy Viantor (nie pamiętam) już nie, coś w nim uwierało. Tak, że trzeba przymierzać bo nawet różne modele z jednej firmy różnie leżą

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, już kupiłem ten Rudy Project Venger, jest dla mnie bardzo wygodny, po około 5-10 min zapominam że mam na głowie i po 6h nadal nie czuję że go mam. 

Faktycznie leciutki, myślałem że cięższy będzie. Rozmiar L 254g

Kucyk bez problemu wychodzi pod mocowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...