Skocz do zawartości

[Gravel do 7000 i 5000] pomoc w wybraniu modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Stoję przed zakupem dwóch graveli - dla siebie i dla dziewczyny. Ogólny budżet to 7000 zł i 5000 zł.
Do tej pory jeździliśmy na szosach i chcemy spróbować zapuścić się w łąki, szutry i lasy :) 
Trochę poszperałem i znalazłem kilka ofert ale nie znam się na tyle, żeby bez wahania wybrać najlepszą opcję. Nie sąd to dla nas małe kwoty więc wolałbym to przedyskutować z bardziej doświadczonymi kolarzami/kolarkami ;)
Ogólnie celujemy w bardziej rekreacyjną geometrię. Rower będzie służyć do chillowej jazdy, może kiedyś bikepackingu i ucieczki od zatłoczonych ulic - od tego mamy szosy :) 

Wymagania rower nr1 do 7000 
Zależy mi na sztywnych osiach, dużej ilości mocować, napęd z jedną tarczą z przodu. Idealnie byłoby znaleźć hamulce hydrauliczne ale chyba w tym zakresie cenowym to mało prawdopodobne

Wymagania rower nr2 do 5000 
Sztywne osie, duża ilość mocowań, napęd z dwoma tarczami z przodu - dziewczyna ma szosę, którą może kiedyś wymienimy. Myślałem o dwóch blatach z przodu, tak żeby kiedyś mogła wrzucić koła/opony szosowe i z gravela zrobić sobie szosę :)

Propozycje rower nr1
Merida silex 300
Rondo ruut al2

Propozycje rower nr 2
Candondale topstone 3 - znalazłem za 4850

Będę wdzięczny za każdą opinie i propozycję innych modeli :) 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaką geometrię celujesz? Bo silex to bardzo wygodny wóz drabiniasty a ruut jest mocno sportowy, to drastycznie różne rowery.

edit: jako złoty środek może kanzo? jest na hydraulice

https://www.bike4race.pl/product-pol-2025-Rower-gravel-RIDLEY-KANZO-A-Apex-1x11s-Black-Edition.html

 

Edytowane przez panSocjolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuje w bardziej rekreacyjną i spokojną geometrię - od ścigania mam szosę ;)

 

Ridley wygląda obiecująco!! Dzięki! 

 

Tylko zapytam czy silex to naprawdę taki czołg? Czy szybkość i zwinność będzie mocno cierpieć kosztem wygody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...